Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Wawerskie warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży

313
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Grzegorz Samson
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
8 900 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Alpejska 16, siedziba Szczepu Błękitni
Trawiasta 10, lokalizacja filii Anin Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Większa część sprzętu muzycznego będzie znajdowała się w XXVI LO przy ul. Alpejskiej 16, w harcówce Szczepu ZHP 147 WDHiGZ BŁĘKITNI. Kilka sztuk będzie udostępnionych również w Bibliotece przy ul. Trawiastej. Sprzęt będzie udostępniany na podstawie regulaminu dostępnego na stronach: szczepu 147, biblioteki publicznej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Sprzęt muzyczny posłuży do organizowania cyklicznych warsztatów prowadzonych przez harcerzy na różnych imprez na terenie Anina (np. kółko muzyczne, gdzie każdy może spróbować własnych sił w grze na instrumencie), z powodzeniem może także stanowić część oprawy artystycznej wydarzeń lokalnych. Przez swoją mobilność i otwartość pozwoli na szerokie zastosowanie i może stanowić nieocenioną pomoc dla występujących artystów.
Szczep ZHP 147 WDHiGZ „BŁĘKITNI” istnieje w Dzielnicy Wawer od 55 lat. Zrzesza ponad 200 zuchów, harcerek, harcerzy, wędrowników oraz Instruktorów. Co tydzień organizuje zbiórki w szkołach 109,128,138,218 oraz ZS 114.
Znany jest w środowisku lokalnym z organizacji rajdów historycznych i turystycznych.
Wszystkie imprezy organizowane z jego udziałem są otwarte dla mieszkańców. Uczestniczy też w wielu wydarzeniach kulturalnych organizowanych m.in. przez Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy oraz Wawerskie Centrum Kultury filia Anin.
Sprzęt muzyczny jest niezbędny dla występujących artystów, którzy nie zawsze posiadają by grać na lokalnych uroczystościach; ogólnodostępne instrumenty mogą znacząco ułatwić pracę takim muzykom i stworzyć nowe możliwości rozwoju osobom nie posiadającym instrumentu, a chcących się w grze wypróbować, bądź wprawić.
Ze sprzętu muzycznego będą również harcerki i harcerze szczepu 147 „Błękitni”.
Keyboard, Akordeon, Zestaw perkusyjny, Gitara akustyczna, Gitara klasyczna 3/4, Ukulele, Skrzypce, Melodyka, Harmonijka. W związku z ograniczona ilością miejsc, zapisy będą odbywały droga mailowa. Poprzez maila stworzonego w Urzędzie Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy lub w jednostce organizacyjnej m. st. Warszawy. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Uzasadnienie realizacji projektu
Anin jest osiedlem w którym odbywa się wiele festynów i pikników, na których mają miejsce występy muzyczne. Nie zawsze muzycy są w stanie dostarczyć własne instrumenty, dlatego ogólnodostępny sprzęt muzyczny znacząco usprawniłby organizację, oraz wzbogaciłby prowadzone przez harcerzy ze szczepu 147 warsztaty muzyczne.
Organizacja imprez odbywałaby się wspólnie z wszystkimi zainteresowanymi działającymi na rzecz dzieci i młodzieży organizacjami mi.in.: szkołami SP 218 i XXVI LO, Biblioteką Publiczną, Wawerskim Centrum Kultury filia Anin - w celu zapewnienia możliwości udziału jak największej grupie odbiorców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Pianino cyfrowe- 3500,00
Akordeon- 2500,00
Zestaw perkusyjny- 1300,00
Gitara akustyczna- 600zł
Gitara klasyczna 3/4- 300zł
Ukulele-150zł
skrzypce 400 zł
Melodyka 100 zł
Harmonijka ustna 50 zł
Całkowity koszt- 8900 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
8 900,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Anin jest osiedlem w którym odbywa się wiele festynów i pikników, na których maja miejsce występy muzyczne. Na zawsze muzycy lokalni są w stanie dostarczyć własne instrumenty, dlatego ogólnodostępny sprzęt muzyczny znacząco usprawniłby organizację, oraz wzbogaciłyby prowadzone przez harcerzy ze szczepu 147 warsztaty muzyczne oraz zintegrował społeczność lokalna.

Modyfikacje

13.06.2019 14:50
Koordynator w dzielnicy Wawer
05.08.2019 13:41
Koordynator w Dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany