Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Skate Park Cybisa

1592
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Maciej Misiejuk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
220 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Cybisa, w rejonie boiska szkolnego oraz górki.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Proponowana lokalizacja jest nieprzypadkowa, bezpośrednie sąsiedztwo szkoły i przedszkola pozwoli dzieciom i młodzieży na częste korzystanie z obiektu. Będzie on również komplementarny z pobliską siłownią plenerową, boiskiem oraz placem zabaw, dzięki czemu całe rodziny będą mogły wspólnie i aktywnie spędzać czas.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt polega na zaprojektowaniu oraz wykonaniu małego PLENEROWEGO SKATE PARKU. Elementy powinny zostać wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Poza standardowymi elementami takimi jak: rampy grindindboxy, skocznie, rurki oraz half pipe czy boxy, SKATE PARK powinien być wyposażony w ławkę (umożliwi to założenie np.rolek czy odpoczynek), oświetlenie (niezbędne), kosz na śmieci i "źródełko". Z uwagi na konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy projekt i wykonanie należy powierzyć firmie specjalizującej się w tego typu realizacjach. Finalny projekt powinien być również skonsultowany z przyszłymi użytkowaniami. Nie ma konieczności grodzenia skate parku. Skate park może być dostępny dla wszystkich zainteresowanych 7 dni w tygodniu, od godz 6.00 do godz 22.00 . Głównymi użytkownikami SKATE PARKU będą dzieci, młodzież i dorośli jeżdżący na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz rowerach BMX. Proponowana działka to 13/220. Projekt powinien zostać tak zrealizowany aby nie utrudnić korzystania z górki.
Uzasadnienie realizacji projektu
Z każdym rokiem rośnie popularność sportów uprawianych w SKATE PARKU. Dzięki realizacji tego projektu, dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje pasje w BEZPIECZNYM i PRZYSTOSOWANYM do tego miejscu. Obecnie sporty te są uprawiane w przypadkowych i nieprzystosowanych do tego miejscach takich jak podjazdy dla niepełnosprawnych, krawężniki przy ulicach czy chodniki. Stwarza to niebezpieczeństwo zarówno dla uprawniających sport, jak i dla osób postronnych. Reasumując dzięki temu projektowi zwiększy się bezpieczeństwo oraz zachęci dzieci i młodzież do uprawiania sportu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
220 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Wykonanie terenów dla rekreacji dzieci i młodzieży

Modyfikacje

27.08.2019 14:21
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Wspaniały pomysł. Dzieci będą miały zagospodarowany czas wolny na świeżym powietrzu. Odskocznia od gier komputerowych. Teren znajduje się obok przedszkola i szkoły więc z pewnością będzie cały czas użytkowany, również jako zajęcia sportowe organizowane przez szkołę.
    Tomasz Madejski  18.08.2019 12:50
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany