Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

"Koralikowa kraina" - warsztaty artystyczne dla dzieci od 6 do 12 lat

366
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Jolanta Komar
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
6 050 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
  • pomoc społeczna
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Aninie przy ulicy Trawiastej 10 w Warszawie, w centrum dzielnicy Wawer, blisko linii kolejowej.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Aninie przy ulicy Trawiastej 10 w Warszawie, znajduje się w centrum dzielnicy Wawer, blisko linii kolejowej z pociągami KM oraz SKM. Dojazd zapewniają autobusy ZTM oraz linii prywatnych. Na terenie biblioteki istnieje możliwość zaparkowania samochodów, rowerów oraz hulajnóg.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt artystyczny obejmujący 10 zajęć po 45-60 minut dla dzieci wieku od 6 lat uzdolnionych manualnie, które chciałby poznać najnowsze trendy w tworzeniu biżuterii szklanej, drewnianej, plastikowej i materiałowej. W 10 spotkań uczestnicy stworzą rękodzieło dla siebie, dla osoby bliskiej, artystyczny przedmiot jako prezent lub ozdoba do ubrania. Będą to ozdoby oryginalne, niespotykane. Zaprosimy dzieci z rodzicami lub grupy zorganizowane w zależności od potrzeb lokalnego środowiska na tego typu warsztaty. Projekt może być zrealizowany od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia biblioteki.
Informacje o projekcie i rekrutacji dostępne będą w mediach społecznościowych, na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Wawer oraz na plakatach, w razie potrzeby zapisy będą odbywały się poprzez maila dedykowanego do projektu. O zapisach decydować będzie kolejność zgłoszeń, w razie potrzeby zostanie utworzona lista rezerwowa.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzięki tym warsztatom dzieci zapoznają się z nowymi materiałami i technikami manualnymi. Dowiedzą się, że można wykorzystać czasopisma z kredowym papierem, plastikowe kulki, metalowe druciki i zapięcia, żyłki, filc, tekturę falistą czy szklane lub drewniane koraliki. Dzieci podejmą samodzielne działania twórcze, które zaplanują indywidualnie lub w zespole z przyjaciółmi lub rodzicami. Rezultatem będą wyroby powstałe w sposób nieprzemysłowy a mające walory artystyczne i estetyczne.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynagrodzenia artysty plastyka 350, 00 zł x 10 = 3500,00
Materiały plastyczne na każde warsztaty 200, 00 x 10= 2 000, 00
Plakaty informacyjne 300,00
Naklejki dla uczestników 200,00
całkowity koszt 6 050,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
6 050,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Dzięki tym warsztatom dzieci zapoznają się z nowymi materiałami i technikami manualnymi. Dowiedzą się, że można wykorzystać czasopisma z kredowym papierem, plastykowe kule, metalowe druciki i zapięcia, żyłki, filce, tekturę falistą czy szklane lub drewniane koraliki. Dzieci podejmą samodzielne działania twórcze, które zaplanują indywidualnie lub w zespole z przyjaciółmi lub rodzicami. Rezultatem będą wyroby powstałe w sposób nieprzemysłowy a mające walory artystyczne i estetyczne.

Modyfikacje

05.08.2019 16:03
Koordynator w Dzielnicy Wawer
08.08.2019 11:00
Koordynator w dzielnicy Wawer
27.08.2019 14:03
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany