Szach-mat – nauka gry w szachy w Szkole Podstawowej nr 187

397
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu autor_5a61b5b50875b
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 092 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Staffa 21, 01-884 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa nr 187

Dane projektu

Opis projektu
Projekt "Szach-mat" jest skierowany do dzieci i młodzieży. Ma na celu rozwijanie potencjału intelektualnego, zdolności myślenia strategicznego, kompetencji logicznych, a także rozwój i wsparcie młodych talentów. Pozwoli na oderwanie dzieci od telewizji i gier komputerowych poprzez zaoferowanie im klasycznej, wyciszającej rozrywki umysłowej, nie stroniącej jednak od emocji sportowych.
Projekt jest skierowany zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.
Zaktualizowany kosztorys i uzupełnienie opisu projektu w załączeniu.

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców:
Projekt jest skierowany do uczniów przedszkoli i szkół bielańskich. Warunkiem uczestnictwa jest wiek kandydatów (5- 15 lat) oraz możliwości sali i liczba grup (18 grup po 10 osób/rok, 9 grup/semestr). Grupy będą podzielone wg kryterium wieku uczestników oraz poziomu zaawansowania i odbywać się będą w 2 cyklach zbliżonych czasem do semestrów roku szkolnego. Zajęcia dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych i nieodpłatne. W rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na zajęcia będą otwarte dla wszystkich i zostaną ogłoszone przez realizatora projektu na stronie BP Urzędu Dzielnicy Bielany, stronie internetowej szkoły oraz poprzez plakaty. Projekt będzie realizowany w godzinach przystępnych dla dzieci (od poniedziałku do piątku, godziny popołudniowe).
Zajęcia rozpoczną się nie później niż w lutym 2020 (I semestr) i październiku 2020 (2 semestr), a rekrutacja zostanie ogłoszona nie później niż 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć (najprawdopodobniej w styczniu i wrześniu 2020).

Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu pozwoli uczestnikom na rozwój umiejętności logicznego i strategicznego myślenia oraz na zapoznanie się z atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu - alternatywą gier komputerowych i TV. Propozycja jest szczególnie atrakcyjna ze względu na brak domu kultury w rejonie Słodowca i co za tym idzie - brak bezpłatnej lub niskobudżetowej oferty nauki gry w szachy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zaktualizowany kosztorys w załączeniu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 092,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Rozwój u dzieci umiejętności logicznego i strategicznego myślenia oraz zapoznanie ich z atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu - alternatywą gier komputerowych i TV.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany