Zdrowi i wysportowani – zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 187

408
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu autor_5a61b5b50875b
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
27 088 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Staffa 21, 01-884 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa nr 187

Dane projektu

Opis projektu
Organizacja zajęć sportowych, ogólnorozwojowych o stopniu trudności i intensywności dostosowanych do potrzeb uczestników, w których mogą uczestniczyć dzieci i młodzież. Ważną częścią treningu będą ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjnej. W przypadku sprzyjającej pogody zajęcia będą prowadzone na zewnątrz (na boisku szkoły). Zamierzeniem jest zaangażowany udział każdego z uczestników, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej. W szczególności do udziału w zajęciach zapraszamy osoby nieuprawiające systematycznie ćwiczeń fizycznych.
Projekt ma promować zdrowy tryb życia, rozwijać sprawność fizyczną uczestników i wpoić im nawyk ruchu, a w efekcie zapobiegać wadom postawy i korygować już istniejące.
Projekt jest skierowany do uczniów przedszkoli i szkół bielańskich. Warunkiem uczestnictwa jest wiek kandydatów (5- 15 lat) oraz możliwości sali i liczba grup (12 grup po 20 osób). Grupy będą podzielone wg kryterium wieku uczestników i odbywać się będą w 2 cyklach zbliżonych czasem do semestrów roku szkolnego. Zajęcia dostępne będą nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych. W rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na zajęcia będą otwarte dla wszystkich i zostaną ogłoszone przez realizatora projektu na stronie BP Urzędu Dzielnicy Bielany, stronie internetowej szkoły oraz poprzez plakaty. Projekt będzie realizowany w godzinach przystępnych dla dzieci (w dni robocze, godziny popołudniowe). Zajęcia rozpoczną się nie później niż w lutym 2020 (I semestr) i październiku 2020 (2 semestr), a rekrutacja zostanie ogłoszona nie później niż 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć (najprawdopodobniej w styczniu i wrześniu 2020).
Uzasadnienie realizacji projektu
Podniesienie poziomu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży , kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczestników, zapobieganie i korygowanie wad postawy, walka z nadwagą. Jednocześnie jest to propozycja przyjazna dla rodziców pracujących zawodowo, którzy ze względu na godziny pracy nie są w stanie dowozić dzieci na zajęcia do odległych placówek.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys z załączeniu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
27 088,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Wartość projektu – 27.088 zł. Liczba uczestników – 240. Projekt będzie realizowany od lutego 2020 r. do października 2020 r. Celem projektu jest podniesienie poziomu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw prozdrowotnych, zapobieganie i korygowanie wad postawy oraz walka z nadwagą.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany