14 - Kulturalne spotkania w Bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym

07.03.2016 12:21 Zrealizowano
awatar Agnieszka Szadkowska
autor projektu

Stan realizacji projektu

W ramach projektu w placówkach Biblioteki Publicznej Dzielnicy Targówek odbywały się przedstawienia dla dzieci, spotkania autorskie czy różne warsztaty, jak np. Literackie warsztaty detektywistyczne z pisarką Magdaleną Podbylską. Więcej informacji o zrealizowanym projekcie na stronie http://www.multibiblioteka.waw.pl/.

Oddane głosy

284
Realizowany przez: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Aktualizacja: 03.01.2018 12:59

Projekt dotyczy spotkań kulturalnych w trzech bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym. Obejmuje spotkania z autorami, ludźmi kultury i pasjonatami w swojej dziedzinie, teatrzyki dla dzieci i występy okazjonalne. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych.

Kategoria projektu

  • edukacja
  • kultura

Koszt całkowity projektu

31 800,00 zł

Dzielnica

Targówek


Charakter projektu

Lokalny, Targówek Mieszkaniowy


Lokalizacja projektu

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr12
ul. Kuflewska 6
Wypożyczalnia dla Dorosłych nr 64
ul. Kuflewska 6
Wypożyczalnia dla Dorosłych nr 37
ul. Piotra Skargi 54Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

W spotkaniach kulturalnych organizowanych przez biblioteki na Targówku Mieszkaniowym będzie mógł uczestniczyć każdy czytelnik. Działania te będą miały miejsce w godzinach otwarcia placówek bibliotecznych tj. od poniedziałku do piątku w godz. 10- 19.

Pełny opis projektu

Projekt ma na celu podniesienie poziomu dostępu do bezpłatnych działań kulturalnych na terenie Targówka Mieszkaniowego oraz wzmocnienie działań biblioteki potrzebnych do tego, aby zachęcić jak najwięcej osób do czytania. W trakcie realizacji odbędzie się łącznie około 30 spotkań we wszystkich wskazanych placówkach.
W roku 2015 jedna z placówek (Biblioteka dla dzieci i młodzieży nr 12) mogła pozwolić sobie zaledwie na dwa spotkania autorskie jedno z Rafałem Witkiem drugie zaś z Marcinem Pałaszem. Spotkania podobały się naszym czytelnikom i odniosły pozytywny skutek. Dzieci nie tylko polubiły obu pisarzy, ale również zaczęły sięgać po książki ich autorstwa jak i inne lektury o podobnej tematyce. Dla biblioteki jest to sukces i potwierdzenie, że takie działania kulturalne mają sens i są niezmiernie potrzebne.
Projekt zapewni większy dostęp do spotkań autorskich zarówno z pisarzami tworzącymi dla dzieci jak i dla dorosłych. Częstsze spotkania autorskie np. odbywające się raz w miesiącu niewątpliwie dałyby pozytywne rezultaty.Projekt umożliwi również spotkania z ludźmi kultury a także pasjonatami w swoich dziedzinach, którzy mogliby przybliżyć młodzieży swoją działalność a tym samym zaszczepić w niej pragnienie realizowania własnych marzeń; kto wie może takie spotkanie pomoże naszym maturzystom obrać odpowiedni dla siebie, dalszy kierunek kształcenia.
W skład projektu wchodzą również teatrzyki dla dzieci i okazjonalne występy, na które zapraszane byłyby wszystkie dzieci z pobliskich osiedli jak i współpracujące z nami przedszkola.
Projekt, jeśli zostanie wybrany, realizowany będzie w roku 2017 w trzech placówkach bibliotecznych na terenie Targówka Mieszkaniowego.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Uzasadnienie dla realizacji tego projektu pozwolę sobie przedstawić na przykładzie jednej placówki Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12.
W roku 2015 placówka mogła pozwolić sobie zaledwie na dwa spotkania autorskie i drugą edycję "Biblioteczne bum bajeczne czyli Targówek pełen słówek". Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście brak pieniędzy. W roku 2015 placówka mogła przeznaczyć na działania kulturalne zaledwie 3194,82 złotych. Suma ta jest zbyt mała jak na potrzeby tej biblioteki i jej czytelników, dla których spotkania są bardzo ważne i dają bardzo dobre efekty w postaci wzmożonego czytelnictwa.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

spotkania autorskie - 15000
spotkania z ciekawymi ludźmi - 5000
teatrzyki dla dzieci - 8000
oprawa działań kulturalnych (fundusz reprezentacyjny) - 2000
szacowany koszt oznakowania:1800 zł tablica informacyjna (3 sztuki) .

Całkowity koszt projektu: 31 800,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (1)

  • Abrakadabra  21.01.2016 00:24
    Ja bym takie coś chciała w każdej dzielnicy, pliiiizzz... odchamiajmy się.

Zaloguj się, aby komentować.