Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Miejsca parkingowe, uspokojenie ruchu na ulicy Piastów Śląskich

954
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu wzielins
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
25 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Piastów Śląskich na odcinku od Osmańczyka do Powstańców Śląskich
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt zakłada przeznaczenie dwóch z czterech pasów ul. Piastów Śląskich na miejsca parkingowe. Pozwoli to na uspokojenie ruchu oraz zmniejszenie prędkości rozwijanych przez kierowców na tym odcinku co przełoży się na bezpieczeństwo. Same miejsca parkingowe zredukują problem parkowania jaki obecnie istnieje w tej okolicy.

Zmiana dotyczy ulicy Piastów Śląskich na odcinku między Powstańców Śląskich a Osmańczyka. Obecnie jest tam droga dwujezdniowa mająca po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Szerokość drogi oraz liczba pasów znacząco przekracza potrzeby ruchu jaki przenosi i ma przenosić ta droga. Co więcej przedłużenie Piastów Ślaskich na odcinku Osmańczyka - Obrońców Tobruku ma być drogą lokalną tylko z jednym pasem ruchu w każdą stronę więc po 2 pasy w każdym kierunku na wcześniejszym odcinku są całkowicie zbyteczne. Prosty i szeroki odcinek zachęca kierowców do rozwijania nadmiernej prędkości i powoduje ryzyko wypadków - na ulicy występuje przejście dla pieszych bez sygnalizacji oraz skrzyżowanie z drogą do szkoły.

Zamiast "zbytecznego" drugiego pasa w każdym kierunku proponujemy przeznaczenie go na miejsca parkingowe dla samochodów. Pozwoli to wygospodarować około 25 miejsc parkingowych. Biorąc pod uwagę obecne rozjeżdżanie zieleni oraz chodników przez auta w okolicy obecna ilość miejsc jest niewystarczająca zarówno dla mieszkańców, ich gości, jak i działkowców okazjonalnie odwiedzających okolicę.

W ramach projektu konieczne jest zabezpieczenie przejść, przystanków oraz chodników przed parkowaniem przez pojazdy poza wyznaczoną strefą. Wyspy przed przejściami dla pieszych oraz pylony blokujące parkowanie mniej niż 10m od przejścia muszą zostać wprowadzone razem z wdrożeniem projektu tak, aby zadbać o bezpieczeństwo pieszych mieszkańców.


Szacowane koszty:
Malowanie oznakowania poziomego: 3000 zł
Oznakowanie pionowe: 2000 zł
Pylony, słupki blokujące parkowanie na sztucznej wyspie: 3000 zł
Sztuczne wyspy przed przejściami: 6000 zł
Projekt organizacji ruchu: 6000 zł
26 słupków: 3000 zł lub około 20 małych donic z kwiatami – koszt donicy 100-150 zł + 1000 zł nasadzenia i pielęgnacja
Nadzór inwestorski: 2000 zł
Uzasadnienie realizacji projektu
Brak miejsc parkingowych w okolicy.
Nadmierna prędkość rozwijana na ulicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt koliduje z planowaną przebudową z ul. Piastów Śląskich - zadanie jest wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019r. - 2045r. – zadanie przewiduje przedłużenie ul. Piastów Śląskich w tym przebudowę skrzyżowania, na którym projektodawca zamierza umieścić miejsca parkingowe. Zadanie o nr BEM/I/1/82/06 „Budowa ul. Piastów Śląskich na odc. ul. Osmańczyka - ul. Waldorffa na terenie Fortu Bema”

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Naczelnik Wydziału Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo dostanie zawału jak zobaczy ten projekt.Były burmistrz Pawelczyk był taki dumny , że udało mu się tu wybudować 4 pasmową jezdnie .Wielbiciel miasta z lat 70-tych.Cała Piastów Śląskich powinna mieć dwa pasy ruchu(po jednym w każdą stronę) Skrajne pasy powinno sie przeznaczyć na zieleń, miejsca parkingowe i pasy rowerowe. Ale dopóki Rada Miasta nie przegłosuję nowego dokumentu "Warszawskiej Polityki Mobliności" , nie ma szans na takie progresywne zmiany. A już na pewno nie na pro-smochodowym Bemowie.Ulica jest w zarządzie Dzielnicy Bemowo a nie ZDM. Nielegalny parking pod płotem "Stowarzyszenia Ogrodowe Lotnisko"-powinno być zamienione w park linearny(w studium jest tu zieleń)
  Bemowianka  10.06.2019 11:05
  • Z tego co kojarzę przedłużenie Piastów Śląski ma być bez pasów dla rowerów. Czy na odcinku Powstancow-Osmanczyka byłby sens ścieżki w obie strony? Jezdzac tedy na rowerze kilka razy w tygodniu większym problemem niz tlok na sciezce sa dla mnie światła na Powstańców, które utrudniają ruch pieszo rowerowy. Ścieżki (asfaltowe) w drugiej kolejności by się przydały.

   W projekcie zakładałem pozostawienie jezdni w istniejącej szerokości bo nie wiem jakie minimalne wymogi maja te nowe autobusy używane na linii 201. Dla starych wystarczyłyby pasy po 3 m w każdą stronę.

   Co do parku linearnego jak ma Pani jakies zrodlo to prosze o podeslanie. Na stronie um.mapa widze plan wobec calego „sektora” a nie pojedynczej dzialki.
   wzielins  10.06.2019 13:30 Autor projektu
  • Ten nielegalny parking ratuje miejcami parkingowymi pół ulicy Osmańczyka... przydałoby się go jakoś "zmodernizowac" ale skoro to dzialki udziałowców moze to byc skomplikowane...
   Iwonna_2019  15.06.2019 21:29
 • Podobnie jak w przypadku projektu -tego samego autora dot. Ul.Osmańczyka, to nie jest dobry pomysł!!!
  Na skrecie w ul. Piastow oraz potem w ul. Oławską będzie sie korkowac, a biorąc pod uwagę bardzo liczne auta nauki jazdy w tej okolicy z egzaminami włącznie, ktore i tak spowalniaja ruch, wtedy bedzie sie czekac długo do jednego i drugiego skrętu. W stronę Centrum handlowego jest na prawdę duży ruch, w stronę szkoły na ul. Oławskiej także. To nie są zbędne pasy!
  Poza tym tutaj są miejsca parkingowe - są dostępne wzdłuż ul.piastow Śląskich od ul. Oławskiej do Osmańczyka, chyba miedzy 30-50 miejsc. Po co je dublowac? Może lepiej do tego parkingu dodać dodatkowy wjazd i poprawic nawierzchnię i nie pogarszac ruch w okolicy.
  Iwonna_2019  15.06.2019 21:24
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany