Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Miejsca parkingowe, uspokojenie ruchu na Osmańczyka

958
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu wzielins
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
18 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ulicy Osmańczyka, odcinek na wysokości Osmańczyka 28 przed skrzyżowaniem z Piastów Śląskich
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt zakłada przeznaczenie dwóch z czterech pasów na miejsca parkingowe. Pozwoli to na uspokojenie ruchu a same miejsca parkingowe zredukują problem parkowania jaki obecnie istnieje w tej okolicy.

Zmiana dotyczy ulicy Osmańczyka "na wysokości" posesji Osmańczyka 28. Obecnie przed skrzyżowaniem z Piastów Śląskich dwa pasy ruchu "rozszerzają" się tam na 4 pasy. Szerokość drogi oraz liczba pasów znacząco przekracza potrzeby ruchu, jaki przenosi i ma przenosić ta droga. Co więcej przedłużenie Piastów Ślaskich na odcinku Osmańczyka - Obrońców Tobruku ma być drogą lokalną tylko z jednym pasem ruchu w każdym kierunku.

Zamiast "zbytecznego" drugiego pasa w każdym kierunku proponujemy przeznaczenie go na miejsca parkingowe dla samochodów. Pozwoli to wygospodarować około 10 miejsc parkingowych prostopadłych. Biorąc pod uwagę obecne rozjeżdżanie zieleni oraz chodników przez auta w okolicy obecna ilość miejsc jest niewystarczająca zarówno dla mieszkańców, ich gości, jak i działkowców okazjonalnie odwiedzających okolicę.

Kosztorys:
Malowanie oznakowania poziomego: 5000 zł
Oznakowanie pionowe: 1000 zł
Projekt organizacji ruchu: 6000 zł
14 słupków: 2000 zł
Nadzór inwestorski: 2000 zł
Ew. utwardzenie (asfaltowanie istniejącej zatoczki): 2000 zł
Łączny koszt: 18 000 zł
Uzasadnienie realizacji projektu
Brak miejsc parkingowych w okolicy.
Nadmiarowa ilość pasów

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
18 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt jest sprzeczny z dokumentami programującymi rozwój m.st. Warszawy niebędącymi aktami prawa miejscowego, w tym strategiami, programami oraz Wieloletnią Prognozą Finansową w zakresie zamieszczonych w niej przedsięwzięć:

Projekt koliduje z planowaną przebudową z ul. Piastów Śląskich - zadanie jest wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019r. - 2045r. – zadanie przewiduje przebudowę skrzyżowania, na którym projektodawca zamierzał umieścić miejsca parkingowe.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Uspokojnie ruchu na ul.E.J.Osmańczyka-jak najbardziej TAK. W końcu jest tu strefa Tempo-30, do której nikt się nie stosuje. Próg wyspowy przed przejściem dla pieszych, albo po przenieseniu autobusu z Osmańczyka na Piastów Śląskich(przedłużenie) , wyniesione przejście dla pieszych.Ale zamiast dodatkowych miejsc parkingowych tu jest potrzeba nasadzenia drzew, krzewów a nie prostopadłych miejsc parkingowych.Zresztą Biuro Polityki Mobilności i Transportu-nie wyrazi na to zgody.Proszę pamiętać , że nie można parkować 10 m przed przejściem dla pieszych.
  Bemowianka  10.06.2019 10:35
  • Najblizsze przejscie jest okolo 20 m od planowanych miejsc parkingowych. Nie zakladam tu naruszenia w jakikolwiek sposob PORD. Dodatkowo bardzo chcialbym aby byly jakies ograniczniki pozwalajace zachowac chodnik dla pieszych, zeby auta nie podjezdzaly do konca.

   Pod jezdniami oraz chodnikiem znajduje sie infrastruktura (bodajze wodno-kanalizacyjna). Z tego powodu zasadzenia drzew jest konsekwentnie odrzucana przez zgloszenia na 19115.

   Miejsca parkingowe nie zabieraja nikomu zieleni a moga -moim zdaniem- ulatwic ochrone teraz rozjezdzanych miejsc.

   Koszt zmiany dla miasta jest minimalny bo wystarczy przyslowiowa puszka farby.
   wzielins  10.06.2019 11:26 Autor projektu
  • Koszt , to nie tylko puszka farby.Musi być zrobiona nowa organizacja ruchu-to kosztuję. Następnię zmiany w organizacji ruchu musi zakceptować Biuro Polityki Transportu i Moblilności. Za nic w świecie nie zgodzą się na parkowanie prostopadłe w tym miejscu. Drzewa można sadzić 2 m od infrastruktury podziemnej (wg."Standartów kształtowania zielni m.st.Warszawy) Jesienią zostało nasadzonych 14 nowych drzew na Osmańczyka( Robina Małgorzaty Robinia ×margaretta 'Pink Cascade) Co się Pan tak uparł na nowe miejsca parkingowe na tej ulicy?Ja będę robić wszystko, by było ich w przyszłości mniej na rzecz zieleni.
   Bemowianka  10.06.2019 12:49
 • Jako mobilna mieszkanka ul. Osmańczyka uważam , że to nie są zbędne pasy. W kierunku centrum handlowego i szkoly jest spory ruch i ten dodatkowy pas bardzo się przydaje. W przeciwnym kierunku takze. Miejsc parkingowych owszem brakuje, ale to nie jest najlpesze dla nich miejsce. Poza tym 10 miejc to kropla w morzu. Dotyczy co calej ulicy osmanczyka i pieniazka.
  Pozdrawiam.Iw.
  Iwonna_2019  15.06.2019 21:05
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany