Miejsca parkingowe, uspokojenie ruchu na Osmańczyka

958
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu wzielins
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
18 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ulicy Osmańczyka, odcinek na wysokości Osmańczyka 28 przed skrzyżowaniem z Piastów Śląskich
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt zakłada przeznaczenie dwóch z czterech pasów na miejsca parkingowe. Pozwoli to na uspokojenie ruchu a same miejsca parkingowe zredukują problem parkowania jaki obecnie istnieje w tej okolicy.

Zmiana dotyczy ulicy Osmańczyka "na wysokości" posesji Osmańczyka 28. Obecnie przed skrzyżowaniem z Piastów Śląskich dwa pasy ruchu "rozszerzają" się tam na 4 pasy. Szerokość drogi oraz liczba pasów znacząco przekracza potrzeby ruchu, jaki przenosi i ma przenosić ta droga. Co więcej przedłużenie Piastów Ślaskich na odcinku Osmańczyka - Obrońców Tobruku ma być drogą lokalną tylko z jednym pasem ruchu w każdym kierunku.

Zamiast "zbytecznego" drugiego pasa w każdym kierunku proponujemy przeznaczenie go na miejsca parkingowe dla samochodów. Pozwoli to wygospodarować około 10 miejsc parkingowych prostopadłych. Biorąc pod uwagę obecne rozjeżdżanie zieleni oraz chodników przez auta w okolicy obecna ilość miejsc jest niewystarczająca zarówno dla mieszkańców, ich gości, jak i działkowców okazjonalnie odwiedzających okolicę.

Kosztorys:
Malowanie oznakowania poziomego: 5000 zł
Oznakowanie pionowe: 1000 zł
Projekt organizacji ruchu: 6000 zł
14 słupków: 2000 zł
Nadzór inwestorski: 2000 zł
Ew. utwardzenie (asfaltowanie istniejącej zatoczki): 2000 zł
Łączny koszt: 18 000 zł
Uzasadnienie realizacji projektu
Brak miejsc parkingowych w okolicy.
Nadmiarowa ilość pasów

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
18 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt jest sprzeczny z dokumentami programującymi rozwój m.st. Warszawy niebędącymi aktami prawa miejscowego, w tym strategiami, programami oraz Wieloletnią Prognozą Finansową w zakresie zamieszczonych w niej przedsięwzięć:

Projekt koliduje z planowaną przebudową z ul. Piastów Śląskich - zadanie jest wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019r. - 2045r. – zadanie przewiduje przebudowę skrzyżowania, na którym projektodawca zamierzał umieścić miejsca parkingowe.

Modyfikacje

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Uspokojnie ruchu na ul.E.J.Osmańczyka-jak najbardziej TAK. W końcu jest tu strefa Tempo-30, do której nikt się nie stosuje. Próg wyspowy przed przejściem dla pieszych, albo po przenieseniu autobusu z Osmańczyka na Piastów Śląskich(przedłużenie) , wyniesione przejście dla pieszych.Ale zamiast dodatkowych miejsc parkingowych tu jest potrzeba nasadzenia drzew, krzewów a nie prostopadłych miejsc parkingowych.Zresztą Biuro Polityki Mobilności i Transportu-nie wyrazi na to zgody.Proszę pamiętać , że nie można parkować 10 m przed przejściem dla pieszych.
  Bemowianka  10.06.2019 10:35
  • Najblizsze przejscie jest okolo 20 m od planowanych miejsc parkingowych. Nie zakladam tu naruszenia w jakikolwiek sposob PORD. Dodatkowo bardzo chcialbym aby byly jakies ograniczniki pozwalajace zachowac chodnik dla pieszych, zeby auta nie podjezdzaly do konca.

   Pod jezdniami oraz chodnikiem znajduje sie infrastruktura (bodajze wodno-kanalizacyjna). Z tego powodu zasadzenia drzew jest konsekwentnie odrzucana przez zgloszenia na 19115.

   Miejsca parkingowe nie zabieraja nikomu zieleni a moga -moim zdaniem- ulatwic ochrone teraz rozjezdzanych miejsc.

   Koszt zmiany dla miasta jest minimalny bo wystarczy przyslowiowa puszka farby.
   wzielins  10.06.2019 11:26 Autor projektu
  • Koszt , to nie tylko puszka farby.Musi być zrobiona nowa organizacja ruchu-to kosztuję. Następnię zmiany w organizacji ruchu musi zakceptować Biuro Polityki Transportu i Moblilności. Za nic w świecie nie zgodzą się na parkowanie prostopadłe w tym miejscu. Drzewa można sadzić 2 m od infrastruktury podziemnej (wg."Standartów kształtowania zielni m.st.Warszawy) Jesienią zostało nasadzonych 14 nowych drzew na Osmańczyka( Robina Małgorzaty Robinia ×margaretta 'Pink Cascade) Co się Pan tak uparł na nowe miejsca parkingowe na tej ulicy?Ja będę robić wszystko, by było ich w przyszłości mniej na rzecz zieleni.
   Bemowianka  10.06.2019 12:49
 • Jako mobilna mieszkanka ul. Osmańczyka uważam , że to nie są zbędne pasy. W kierunku centrum handlowego i szkoly jest spory ruch i ten dodatkowy pas bardzo się przydaje. W przeciwnym kierunku takze. Miejsc parkingowych owszem brakuje, ale to nie jest najlpesze dla nich miejsce. Poza tym 10 miejc to kropla w morzu. Dotyczy co calej ulicy osmanczyka i pieniazka.
  Pozdrawiam.Iw.
  Iwonna_2019  15.06.2019 21:05
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany