Nauka tańca hawajskiego dla dorosłych i seniorów

1150
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Autor pomysłu Małgorzata Szokalska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
25 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • aktywność fizyczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, Nowolipie 25b
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Ogólnodostępne, całoroczne i międzypokoleniowe zajęcia tańca hawajskiego dla osób dorosłych i seniorów. Taniec hawajski jest bardzo mało znanym w Warszawie rodzajem tańca. Ponieważ ma niezwykłe terapeutyczne właściwości, chcemy rozpowszechnić go wśród Warszawiaków. Lokalizacja w centrum Warszawy uczyni go dostępnym dla wszystkich zainteresowanych z całej Warszawy.

Celem projektu jest zorganizowanie zajęć ruchowych do muzyki hawajskiej z jednoczesną nauką o historii i kulturze Hawajów. Niezwykła wartość obcowania z tą kulturą polega na nauce filozofii życia Hawajczyków, filozofii mówiącej o radości życia, miłości do świata i otaczającej przyrody, o umiejętności dostrzegania i doceniania wszystkich pozytywnych chwil w życiu.

Pod okiem doświadczonego nauczyciela uczestnicy będą uczyć się tańców i pieśni hawajskich. Każdy taniec to odrębna opowieść i jednocześnie przesłanie związane z historią bądź filozofią życia.

Zajęcia będą dedykowane osobom dorosłym oraz seniorom. Dla efektów projektu wymagane jest, by odbywały się co najmniej 2 razy w tygodniu po godzinie dla 2 grup po 10-20 osób. Dla zapewnienia efektów projektu powinny być zorganizowane w miesiącach marzec-czerwiec (36 zajęć), wrzesień - grudzień (36 zajęć).

Rekrutacja na zajęcia będzie prowadzona przez koordynatora w porozumieniu z CAM Nowolipie. Na zajęcia będzie można się zapisać również telefonicznie (telefon będzie dostępny od pon-pt w wyznaczonych godzinach). Informacja o zajęciach zostanie rozpowszechniona przy wykorzystaniu miejskich stron (np. senioralna.um.warszawa.pl, FB CAM Nowolipie, itp.). Zapisy będą prowadzone do wyczerpania limitu miejsc (40 osób). Następnie przewiduje się stworzenie listy rezerwowej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Taniec hula jest tańcem unikalnym, zawiera w sobie historię, legendy i ważne przekazy dotyczące wierzeń, sposobu życia i ważne wydarzenia starożytnych Hawajów. Jest pełen respektu dla całego otaczającego świata a zwłaszcza przyrody. Energia tych tańców, przepełniona jest radością i miłością do świata, ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie, w codziennym życiu.
Tańce te maja walor terapeutyczny. Kobiety uczą się poczucia własnej wartości, stają się pewniejsze siebie i odważniejsze. Dużo łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem życiowych problemów i pokonywaniem trudności i ograniczeń. Zmienia się ich postawa i podejście do życia, stają się pozytywne, szczęśliwsze i pełne pasji.
Taniec hawajski przynosi uzdrowienie na wielu poziomach funkcjonowania:
- fizycznym: uelastycznia ciało, poprawia kondycje i koordynację ruchów, rozluźnia stawy bioder i kręgosłupa;
- wpływa tez na nasz nastrój i kondycję psychiczną, powodując że czujemy się szczęśliwsi, potrafimy doceniać piękne chwile, otwieramy się na miłość i radość w naszym życiu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynajęcie instruktora tańca – 72 spotkania x 2 godziny x 120 zł/godz = 18 720 zł,
Koordynator (przygotowanie promocji, prowadzenie zapisów) – 3000 zł,
obsługa finansowa zadania - 1000 zł,
Materiały promocyjne (plakaty, ulotki) – 1000 zł,
Upominki, poczęstunek za zakończenie zajęć – 1280 zł
Łącznie: 25 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Projekt oferuje nową formę aktywności dla dorosłych i starszych mieszkańców Warszawy. Projekt dedykowany jest dla każdej osoby, która chce wzmocnić poczucie własnej wartości, a przy okazji nauczyć się nowej formy tańca. Kursy tańca hawajskiego to ciekawa forma na spędzenie wolnego czasu, oderwanie się od trosk dnia codziennego i przełamanie własnych barier.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany