Zielona Dzielnica Włochy. Tak dla czystego powietrza. Nasadzenia krzewów w pasach drogowych ul. Bakalarskiej, ul. Radarowej ul Sulmierzyckiej, ul. Lechickiej, ul. Strubiczów, ul. Trapez i ul. Hynka oraz zakup i montaż 1000 sztuk treegatorów czyli worków do kropelkowego podlewania drzew

796
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Cezary Talarczyk
Współautorzy Anna Olej-Kobus
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
257 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1002 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Borsucza, ul. Bakalarska, ul. Radarowa, ul Sulmierzycka, ul. Lechicka, ul. Strubiczów, ul. Trapez i ul. Hynka oraz wszystkie nowe nasadzenia drzew, rosnące na terenie będącym w administracji Urzędu Dzielnicy Włochy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt dotyczy nasadzenia krzewów na terenach zieleni w pasach drogowych ul. Bakalarskiej, ul. Radarowej ul Sulmierzyckiej, ul. Lechickiej, ul. Strubiczów, ul. Trapez i ul. Hynka (na wysokości Szkoły Podstawowej nr 227 przy ul. Astronautów) oraz zakupu i montażu 1000 sztuk treegatorów czyli worków do kropelkowego podlewania drzew.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Dotychczasowy sposób urządzenia zieleni wzdłuż ulic Bakalarskiej, ul. Radarowej, ul Sulmierzyckiej, ul. Lechickiej, ul. Strubiczów, ul. Trapez i ul. Hynka jest dla wielu mieszkańców dalece niesatysfakcjonujący. Krzewy są często pomijane jako ważny element miejskiej zieleni, a w ekosystemie pełnią naprawdę bardzo istotne funkcje. Trzeba pamiętać, iż krzewy pochłaniają nie tylko dwutlenek węgla, ale także pyły (bardzo dla nas groźne w sytuacji złego stanu powietrza w Warszawie) i tlenki azotu.

Projekt dotyczy również zakupu i montażu 1000 sztuk treegatorów czyli worków do kropelkowego podlewania drzew. Treegatory mają pojemność ok 50 l, są w nich małe otwory, którymi woda wycieka wsiąkając wolno w glebę, co zmniejsza straty przez wyparowanie. Młode drzewa wymagają systematycznego podlewania, które zlecane jest firmom pielęgnującym drzewa po posadzeniu (raz w tygodniu w ilości ok. 50 l). Po suchej zimie mamy duże niedobory wody, które muszą być rekompensowane podlewaniem. W Warszawie było bardzo suche i ciepłe lato 2018 r. Zimą było mało opadów, a rok 2019 również należy do bardzo suchych. Dlatego też stosowanie treegatorów jest niezbędne w dzisiejszych czasach.

Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż realizacja projektu bardzo korzystnie wpłynie na wiele aspektów, a zwłaszcza na zdrowie i komfort życia mieszkańców. Dzięki temu Włochy staną się dzielnicą jeszcze bardziej zieloną i przyjazną do życia.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt - 7.000,00 zł
Koszt materiału roślinnego wraz z sadzeniem - 150.000,00 zł
Koszt zakupu i montażu 1000 sztuk treegatorów - 100.000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
257 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Wykonanie nasadzeń krzewów na terenach przyulicznych w miejscach nieurządzonych. Poprawa kondycji nowych nasadzeń drzew (1000 sztuk).

Modyfikacje

09.06.2019 21:07
Autor projektu
10.06.2019 23:56
Autor projektu
27.08.2019 13:18
Koordynator w Dzielnicy Włochy
Oddano 1002 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Wyślij pytanie do autora

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany