Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Aktywne spacery na Ursynowie 45+

877
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu piotrsportowy
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
16 500 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Zielona przestrzeń Ursynowa - Las Kabacki oraz okolice Parku Romana Kozłowskiego (zamiennie)

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Bezpłatne zajęcia w ramach projektu Aktywne Spacery na Ursynowie dla osób powyżej 45 roku życia to czas treningu na łonie natury np. w Lesie Kabackim. Spotkania odbywać się będą pod okiem instruktorów sportu lub rekreacji ruchowej i mają na celu zaprezentowanie szerokiego wachlarza ćwiczeń, które każdy z uczestników może wykonać samodzielnie podczas spacerów. Instruktorzy przeprowadzają rozgrzewkę, a następnie prowadzą ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami modułu zdrowego kręgosłupa w trakcie spaceru po Ursynowskich terenach zielonych. Aktywny spacer urozmaicony jest sportowymi przystankami, podczas których uczestnicy poznają różnorodne ćwiczenia na główne partie mięśniowe z wykorzystaniem profesjonalnych przyborów fitness (np. maty, hantelki, rollery oraz piłeczki Pilates) Aktywny spacer kończyć się będzie ćwiczeniami rozciągającymi i relaksacyjnymi, czemu sprzyja spotkanie w zaciszu zielonej przestrzeni Ursynowa.
Zajęcia zaplanowane są od 1 kwietnia 2020r do końca października 2020r ; w trzech 15 osobowych grupach. Łącznie w programie weźmie udział 45 osób. 60 minutowe zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w dzień powszedni, w godzinach porannych.
Zasady rekrutacji określi szczegółowo regulamin projektu, który powinien zostać przygotowany przez Wykonawcę. Zapisy odbywać się będą telefoniczne (dzień zapisów podany do wiadomości na stronie internetowej urzędu dzielnicy z kilkudniowym wyprzedzeniem). Dodatkowo istnieje możliwość dopisania się na każdym etapie trwania projektu poprzez e-mail projektu lub podczas zajęć u instruktora prowadzącego. W ten sposób projekt staje się dostępny dla jak najbardziej szerokiego grona chętnych.
W przypadku niekorzystnej pogody zajęcia są odwoływane i realizowane będą w terminie odrobienia zajęć, uzgodnionym z uczestnikami. Mając kontakt do uczestników, organizator przesyła im informacje sms jeśli zajęcia są wyjątkowo odwołane. Liczba jednostek założonych w projekcie musi się zgadzać i zostać zrealizowana.
Uzasadnienie realizacji projektu
Aktywne spacery to doskonałe uzupełnienie codziennej aktywności. Większość mieszkańców Ursynowa ćwiczą na co dzień w salach fitness lub na siłowniach. Bezpłatne zajęcia realizowane w ramach programu Aktywne spacery na Ursynowie 45+ mają pokazać uczestnikom jak w łatwy i przyjemny codzienny spacer można zamienić w „ścieżkę zdrowia”, którą można realizować w ramach czasu spędzonego z rodziną.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. koszt organizacji ćwiczeń (instruktorów) - 120 zł x 95 godz. = 11.400 zł
2. Koszt koordynacji, promocji projektu - 4 000 zł
3. Koszt rekrutacji projektu - 1 100 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
16 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
- PROPAGOWANIE AKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU
- POPRAWA KONDYCJI FIZYCZNEJ
- ZAPOBIEGANIE ZABURZENIOM ZDROWIA, ZWŁASZCZA OTYŁOŚCI;
- ZMNIEJSZENIE RYZYKA PRZEDWCZESNEGO ROZWOJU CHORÓB PRZEWLEKŁYCH

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany