Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Fitnessowy Ursynów

879
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu piotrsportowy
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
67 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Zielona przestrzeń Ursynowa: Park im. Romana Kozłowskiego; Park Przy Bażantarni; Park Lasek Brzozowy; Park Moczydło, Las Kabacki.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt zakłada organizację bezpłatnych zajęć fitness dla mieszkańców Ursynowa na świeżym powietrzu. Zajęcia prowadzone będą dwa razy w tygodniu w 10 grupach liczących do 15 osób. Łącznie w projekcie będzie brało udział 150 osób. Każdy uczestnik ma do wyboru 1 z 5 lokalizacji na terenie Dzielnicy Ursynów, np. Las Kabacki, Park im. Romana Kozłowskiego (Kopiec Cwila), Park przy Bażantarni, Park Moczydło, Park Lasek Brzozowy, w której odbywać się będą cykliczne ćwiczenia dla mieszkańców. Zajęcia obejmować będą różne formy aktywności. Zajęcia planowane są w dwóch cyklach, wiosenny - od kwietnia do czerwca oraz jesienny - od września do listopada.
Zasady rekrutacji określi szczegółowo regulamin projektu, który powinien zostać przygotowany przez Wykonawcę. Zapisy odbywać się będą telefoniczne (dzień zapisów podany do wiadomości na stronie internetowej urzędu dzielnicy z kilkudniowym wyprzedzeniem). Dodatkowo istnieje możliwość dopisania się na każdym etapie trwania projektu poprzez e-mail projektu lub podczas zajęć u instruktora prowadzącego. W ten sposób projekt staje się dostępny dla jak najbardziej szerokiego grona chętnych.
Jednostka zajęć trwa 45 minut. Z uwagi na dużą liczbę grup w projekcie, godziny zajęć są zróżnicowane, co zwiększa dostępność dla różnych grup wiekowych: zaplanowano zajęcia poranne, południowe, popołudniowe i wieczorne w powszednie dni tygodnia oraz weekendy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Proponowane zajęcia w ramach projektu Fitnessowy Ursynów mają charakter rekreacyjny i służą przede wszystkim profilaktyce zdrowotnej i utrzymanie odpowiedniej kondycji fizycznej mieszkańców Ursynowa. W dobie dzisiejszego aktywnego zawodowego czasu i szybkiego stylu życia niezmiernie ważny jest czas spędzony aktywnie w celu zapobiegania chorobom cywilizacyjnym oraz wypoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu zielonej i naturalnej przestrzeni.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
koszt koordynacji i promocji projektu (6 miesięcy) - 6 000,00 zł
koszt rekrutacji - 1 000,00 zł
koszt instruktorów 120 zł/zaj. x 500 godz. - 60 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
67 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
- profilaktyka zdrowotna
- utrzymanie odpowiedniej kondycji fizycznej
- zapobieganie chorobom cywilizacyjnym

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany