Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Radarowe wyświetlacze prędkości na ul. Skalnicowej (2 szt.), ul. Kadetów (1 szt.)

964
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Krzysiek Jankowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
240 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Kadetów w odpowiedniej odległości przed przejściem dla pieszych ( okolice Kościoła) kierunek w stronę Wału Miedzeszyńskiego ,
Skalnicowa za ulicą Ruty kierunek w stronę ul Południowej po PN stronie ulicy, przed rondem Skalnicowa /Zasadowa w odpowiednie odległości po PŁD stronie ulicy . Mapki w załączeniu

Dane projektu

Opis projektu
Radarowe wyświetlacze prędkości mają za zadanie informować o przekroczeni dozwolonej prędkości. Wyświetlane na urządzeniu pulsujące komunikaty ZWOLNIJ oraz ewentualne informacje o ilości punktów karnych a także wysokości mandatu działają psychologicznie na odbiorcę przekazu. Statystyki jednoznacznie pokazują ich skuteczność. Przekroczenia prędkości maleją a co za tym idzie zagrożenie wypadkowe zmniejsza się .
Uzasadnienie realizacji projektu
Ulica Kadetów i Skalnicowa są ulicami zachęcającymi do rozwijania dużych prędkości. Są to ulice bardzo często uczęszczane przez spacerujących i rowerzystów. Od ronda Kadetów/Trakt Lubelski jest to prost odcinek drogi który kończy łukiem za którym jest przejście dla pieszych prosto z parkingu kościelnego warto by kierowcy kontrolowali swoja prędkość. Ul. Skalnicowa prawie na 2 km jest odcinkiem bardzo prostym na którą ciężko wyjechać z bocznych uliczek. Kierujący często brawurowo wyprzedzają się. Proponuje wyświetlacz postawić za ulica Ruty gdzie znajdują się podwójne przejścia dla pieszych w stronę Traktu Lubelskiego. Drugi wyświetlacz proponuje postawić w odpowiednie odległości przed rondem Skalnicowa/Zasadowa.
Wyświetlacze mogą być zasilane światłem słonecznym mogą też zbierać informacje na temat natężenia ruchu, średniej prędkości i innych przydatnych informacji pomocnych w statystykach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt zakupu jednego urządzenia: 80 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
240 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
ZDM nie dysponuje badaniami potwierdzającymi, że tego typu urządzenie ma jakikolwiek wpływ na poprawę bezpieczeństwa. W związku z tym projekt może nie przynieść spodziewanych efektów.

Modyfikacje

22.08.2019 14:03
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bezpieczeństwo to najważniejszy obecnie temat. Prędkość na drodze podnosi ryzyko wypadku czasem samemu czasem przez osoby trzecie. Każde sygnalizowanie wartość prędkości powinno uświadamiać kierowcom jak wzrasta zagrożenie.
  mledax@wp.pl  17.06.2019 00:04
 • Jestem zdumiony negatywną oceną a zwłaszcza jej uzasadnieniem, że jakoby nie ma dowodów na to, że tego typu urządzenia realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Nie ma również dowodów na to, że tężnie solankowe poprawiają stan zdrowia a jednak są one przedmiotem projektów w budżecie obywatelskim co jest słuszne ponieważ najważniejszą jego cechą jest to, że to my mieszkańcy decydujemy w głosowaniu czy chcemy aby dane rozwiązanie zostało zastosowane.
  Zastanawiam się również czy zawarte w uzasadnieniu określenie "fizyczne uspokojenie ruchu" ma oznaczać kolejne progi zwalniające? OBY NIE!!!!
  autor_56977fe02701c  13.08.2019 09:45
  • Napisałem odwołanie z realnymi przykładami funkcjonowania takich wyświetlaczy,
   Krzysiek Jankowski  19.08.2019 08:30 Autor projektu
  • Na początku ZDM uznał iż radarowe wyświetlacze nie maja uzasadnienia po moim odwołaniu projekt przywrócili ale zrobili po 80000 zł za jeden gdzie chodziło mi o zwykłe wyświetlacze radarowe które kosztują 12000zł z montażem dałem cenę z zapasem 15000 zł Czyli postawili na swoim projekt będzie miał małe szanse na wygranie za 240000 zł . Chore , ten budżet obywatelski jest bez sensu po co go ciągnąc jak urzędnicy robią co chcą ?
   Krzysiek Jankowski  26.08.2019 17:18 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany