Aktywne niedziele - spacery Nordic Walking po warszawskich parkach, ogrodach i skwerach

1798
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Autor pomysłu m.glasenapp
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 360 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Parki (np. Park Dreszera, Park Szczęśliwicki, Traugutta), ogrody (Ogród Saski, Łazienki Królewskie, Ogrody Pałacu w Wilanowie, Ogród Pałacu Natolińskiego), lasy (Las kabacki)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wszystkie lokalizacje spacerów będą uzależnione od dobrego skomunikowania go z centrum Warszawy tak aby każdy mógł sprawnie dotrzeć na miejsce spotkania.

Dane projektu

Opis projektu
Nordic walking jest doskonałą aktywnością fizyczną skierowaną do tych, którzy chcą pozostać w dobrej formie oraz ciekawie spędzić niedzielne południe.
Spacer z kijkami wzbogacony opowieściami o najciekawszych zielonych miejscach stolicy będzie dobrą okazją do wyjścia z domu, poznania nowych osób, dotlenienia się i wzmocnienia swojego organizmu oraz poprawienia sprawności fizycznej.
Spacery zostaną poprowadzone przez instruktorów Nordic Walking, a ponadto część spacerów zostanie uzupełniona o oprowadzanie z przewodnikiem.
Spacery będą odbywać się cyklicznie co niedziele ( przy bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych - mogą być przesunięte na soboty lub kolejny tydzień). W okresie maj-październik. Każdy trwa dwie godziny.
Mieszkańcy będą mogli zapisywać się na spacery stacjonarnie bądź telefonicznie. Stacjonarnie w MALach i centrach aktywności (takich jak CAM - Centrum Aktywności Międzypokoleniowej).
Rekrutacja rozpocznie się w marcu/kwietniu i zrekrutowanych zostanie 60 osób, z których każda weźmie udział w wybranych 5 spacerach i 2 spacerach z oprowadzaniem. Za tą aktywność uczestnik otrzyma kijki do Nordic Walking, a jako zachętę do udziału również upominek na koniec projektu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Celem projektu jest poszerzenie oferty rekreacyjnej o profesjonalne spacery Nordic Walking, połączone z poznaniem historii wybranych miejsc. Dorośli i seniorzy dbają zarówno o aktywność fizyczną i swój rozwój intelektualny ale oddzielnie i często „na własną rękę”. Chciałabym połączyć te dwie sfery rozwojowe. Uczestnicy, mając niejednokrotnie ciekawe historie związane z Warszawą mogą się nimi dzielić z prowadzącym i uczestnikami. W taki sposób budowane są relacje, nowe znajomości przy okazji budowania swojej sprawności fizycznej na miarę możliwości każdego dorosłego człowieka czy seniora.
Ponadto - historia Warszawy jest bardzo bogata i ciekawa. Warto „przemycać” ją w przystępny sposób aby budować pouczcie przynależności do naszego miasta.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
W miesiącach maj-październik jest 26 niedziel x 2 godziny każdy spacer x 80 zł stawka za godzinę spaceru = 4160 zł
Dodatkowe wynajęcie przewodnika/historyka w wybranych lokalizacjach – 6 wybranych niedziel x 1 godz x 100 zł za godzinę oprowadzania = 600 zł
Bilety wstępu w wybrane niedziele – 6 niedziel x 20 uczestników x 20 zł (średni koszt biletu) = 2400 zł
Zakup kijków do Nordic Walking – założenie powstania 4 grup po 15 osób każda, z których uczestnik deklaruje się wziąć udział w 1 spacerze w miesiącu (czyli ok 6 spacerach w trakcie projektu) – 60 osób x 50 zł = 3000 zł
Zakup upominków dla uczestników – 60 osób x 30 zł = 1800 zł
Koszt koordynatora (prowadzenie zapisów w wybranych MALach, rekrutacja telefoniczna, opłacenie telefonu, powiadomienia dla uczestników, przygotowanie informacji prasowej, promocja i reklama projektu, zakupy biletów, kontakt z przewodnikami, instruktorami, harmonogram, karty obecności) = 6 miesięcy x 2 dyżury x 4 godziny x 50 zł = 2400 zł
Łączny koszt: 14360 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 360,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Projekt przyczyni się do rozszerzenia oferty rekreacyjnej i edukacyjnej dla osób dorosłych i starszych. Spacery Nordic Walking, połączone ze zwiedzaniem, łączą integrację grupy z poszerzeniem wiedzy. Nagroda w postaci kijków, a także upominek na koniec projektu stanowi motywację do wzięcia udziału w planowanej ścieżce edukacyjnej (jeden spacer w miesiącu).

Modyfikacje

01.07.2019 09:15
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany