Warsztaty edukacyjno - parentingowe

1278
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Autor pomysłu Boszwarc
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
400 000 zł
Kategoria
 • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Każdy z rodziców od pierwszego dni narodzin swojego dziecka boryka się z wieloma dylematami i wątpliwościami. Doradców pojawia się wielu, ale czy te porady są wiarygodne, czy są zgodne z aktualną wiedzą medyczną? A może w nieświadomy sposób popełniamy błędy?
Rodzicom na początku brakuje przede wszystkim odpowiedzi na pytania. Szukamy ich w wielu źródłach - nie zawsze wiarygodnych, a wiedza przysłowiowej "babci, cioci, sąsiadki" nie zawsze jest bezpieczna dla naszego malucha.

Propozycja wzięcia udziału w warsztatach jest skierowana do rodziców dzieci. W trakcie spotkań rodzice zdobędą wiedzę merytoryczną od ekspertów z różnych dziedzin dotyczących zdrowia dzieci, rodziców, a także możliwości skorzystania z porad prawnych. Eksperci będą wyposażeni w wiedzę z różnych dziedzin m.in. medycznych zgodną z obowiązującymi zaleceniami w Polsce i na świecie.
Zajęcia będą prowadzone w formie: warsztatów, wykładów oraz spotkań z ekspertami. Będzie możliwość zadawania pytań, rozmowy, podzielenia się własnymi doświadczeniami.
Obszary tematyczne:
1. Panel główny zdrowe dziecko. Byłby prowadzony przez specjalistę w dziedzinie pediatrii oraz alergologa dziecięcego i dermatologa. Ważne żeby były to osoby rozpoznawalne w środowisku młodych rodziców np. prowadzące blogi lub udzielające się w ramach innych social mediów. Wydający np. publikacje w swoich dziedzinach, autorytety w środowisku rodziców.
2. Panel doradców laktacyjnych. Karmienie piersią. Byłby prowadzony przez położną specjalistkę w dziedzinie.
3. Panel ginekologiczny. Kobieta w ciąży. Prowadzony przez ginekologów-położników oraz fizjoterapeutów i trenerów personalny kobiet.
4. Panel wakcynologiczny. Szczepienia. Prowadzony przez profesora eksperta w tej dziedzinie oraz immunologa
5. Panel prawniczy. Prawa rodzica i dziecka. Prowadzony przez prawnika specjalizującego się w pomocy rodzicom.
6. Panel podróżniczy. Dziecko w podróży. Prowadzony przez specjalistę w dziedzinie pediatrii
7. Panel rodzicielski. Blaski i cienie macierzyństwa. Prowadzony przez rodziców
8. Panel internistyczny. Zdrowa mama/zdrowy tata. Prowadzony przez lekarzy internistów oraz kosmetologa
9. Panel wcześniak. Prowadzony przez rodziców dzieci wcześniaków
10. Panel psychologiczny. Psychologia dziecięca. Prowadzony przez specjalistę psychologa
11. Panel farmaceutyczny. Bujda farmaceutyczna. Prowadzony przez farmaceutów
12. Panel dietetyki. Dieta. Prowadzony przez specjalistę ds. żywienia
13. Panel dentystyczny. Zęby. Prowadzony przez mamę stomatolog i tatę stomatologa
Podczas warsztatów byłaby możliwość skorzystania z zajęć: pierwszej pomocy, przewijania, karmienia piersią czy chustonoszenia.
W trakcie spotkań zależy też nam na możliwości posłuchania innych rodziców (np. ze świata mediów czy sportu) na warsztatach „Blaski i cienie macierzyństwa”.
Warunkiem realizacji przedsięwzięcia jest też zapewnienie przez wykonawcę możliwości rejestracji uczestników on-line na dedykowanej stronie internetowej.
Organizacja warsztatów będzie poprzedzona kampanią informacyjną w mediach oraz w postaci plakatów rozmieszczonych w mieście, a także ulotek informacyjnych. Informacje na temat warsztatów i zasad zapisów będą dostępne również w podmiotach leczniczych dla których podmiotem tworzącym jest m.st. Warszawa, m.in. w poradniach pediatrycznych, ginekologiczno-położniczych czy też oddziałach położniczych i pediatrycznych Warszawskich szpitali.
Realizator zapewni również materiały edukacyjne związane z tematyką poszczególnych paneli.
Po zakończeniu poszczególnych paneli tematycznych uczestnicy będą mogli wypełnić ankietę w której ocenią przydatność zajęć. Dla osób, które wypełnia ankietę przewidziane będą drobne upominki.

Rejestracja i możliwość wzięcia udziału w warsztatach po wcześniejszej rejestracji on-line na dedykowanej stronie internetowej.

Uzasadnienie realizacji projektu
Bycie rodzicem to wspaniała i wyjątkowa rola, nieporównywalna do żadnej innej. To podróż na całe życie pełna pięknych momentów. Jednak jest to również jedno z największych wyzwań w naszym życiu. Kiedy pojawia się dziecko, zostajemy rodzicami, zazwyczaj mamy do czynienia z bardzo wieloma sytuacjami po raz pierwszy. W takiej sytuacji łatwo poczuć lęk lub zdezorientowanie.
Poprzez warsztaty edukacyjne chcemy dostarczyć niezbędnej wiedzy przedstawionej w przyjazny i rzetelny sposób. Wierzymy, że będzie to doskonała baza, która pomoże rodzicom poczuć się pewniej w ich wspaniałej, ale wymagającej roli.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Prelegenci: 240.000 zł.
Pomieszczenia wraz z wyposażeniem: 100.000 zł.
Materiały promocyjne: 60.000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
400 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Warsztaty edukacyjno - parentingowe dedykowane są rodzicom i przyszłym rodzicom dzieci. Projekt będzie realizowany w 2020 r. Warsztaty mają na celu zwiększenie świadomości młodych rodziców związanej z zagadnieniami z zakresu zdrowia nie tylko dzieci, ale też samych rodziców. Kluczowym tematem będzie jednak dbałość o zdrowie dziecka, porady laktacyjne, porady w zakresie szczepień oraz wiele innych. Uczestniczący będą mieli możliwość zadawania pytań, rozmowy, podzielenia się własnymi doświadczeniami czy rozwiania wątpliwości. W trakcie zajęć będzie też możliwość posłuchania innych rodziców na warsztatach „Blaski i cienie macierzyństwa”.

Modyfikacje

14.06.2019 16:13
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
27.08.2019 13:28
Koordynator w Biurze Polityki Zdrowotnej
27.08.2019 13:45
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
03.09.2019 08:44
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Tematem szczepienia ?
  A będziecie mówić o tym, że szczepionki są tak toksyczne że powodują zgony ?

  Właśnie dzisiaj (18 czerwca 2019) zmarł mały Szymonek zaszczepiony RZEKOMO wspaniałą i NIBY bezpieczną szczepionka na pneumokoki !!!

  16 stycznia chłopiec był szczepiony przeciwko pneumokokom.
  >>>> Cztery dni później wystąpiła u niego gorączka oraz drgawki. >>>
  Ostatecznie 21 stycznia dziecko zostało przyjęte do szpitala. Było reanimowane, wykonano kolejną tomografię komputerową głowy, powstał obrzęk mózgu - opisywał tygodnik "Wprost".

  Rodzice mieli zostać poinformowani, że nastąpiła śmierć mózgu i dziecko odłączono od respiratora. O sprawie napisała na Facebooku ciocia Szymona. Zrozpaczona matka chłopczyka poinformowała lekarza, że ona nie wyraża zgody na odłączenie. "Po przeprowadzeniu procedur związanych ze stwierdzeniem śmierci mózgu zebrała się komisja i jeden z badających lekarzy wyczuł delikatne tętno na ciemiączku. Zaprzestali dalszych czynności. Nie znają przyczyny stanu Szymonka" - napisała w mediach społecznościowych ciocia Szymka (SIC !!!)

  dzisiaj zmarło... oto JAK szczepionki NISZCZĄ NASZE DZIECI !!!
  a UFNI, NIE ZNAJĄCY SIE NA MEDYCYNIE RODZICE są OSZUKIWANI -
  KONCERNY ZATAJAJĄ FAKT ŻE SZCZEPIONKI SA TOKSYCZNE I MOGĄ SPOWODOWAĆ TAK SILNE USZKODZENIA WEWNĘTRZNE , ZE NASTĄPI ZGON !!!!
  AniaMaja  18.06.2019 12:54
 • WAŻNE ! Autorka projektu ukryta pod kryptoninem "Boszwarc", to pani Bożena Szwarc - marketingowiec i właściciel firmy Public Relations.... :(( zatem te wszystkie projekty pro-szczepionkowe autora Boszwarc wyglądają na pracę agencji Public Relations na zlecenie korporacji szczepionkowej,
  która walczy o kolejnych klientów i chce zwiększyć sobie tzw obroty.

  Bardzo, bardzo nieetycznie.
  Drenaż pieniędzy z budżetu miasta na rzecz zagranicznych korporacji szczepionkowych które chcą sobie podbić obroty sprzedażowe.
  AniaMaja  18.06.2019 13:19
 • Wywalanie pieniędzy w błoto pod pozorem "działalności społecznie potrzebnej", czyli z wykorzystaniem szantażu emocjonalnego ("coooo? na dzieci nie dasz?"). Mam nadzieję, że urząd stanie na wysokości zadania i odrzuci ten absurd.
  Doktor Chaus  20.06.2019 11:22
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany