Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Toaleta w Parku Przy Bażantarni

1979
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Jeremi Czarnecki
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
300 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Przy Bażantarni
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Optymalna lokalizacja powinna być wybrana po ustaleniu uwarunkowań infrastrukturalnych

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Zbudowanie podłączonej do wodociągu i kanalizacji dostępnej 24 godziny na dobę toalety publicznej na terenie Parku Przy Bażantarni w drodze określenia optymalnej lokalizacji w Parku, określenia specyfikacji zawierającej niezbędne warunki i wyboru wykonawcy w trybie przetargu.

Toaleta powinna być wyposażona w rozwiązania pozwalające na korzystanie z niej osobom z ograniczeniami ruchowymi oraz niewidzących i niedowidzących, a także dzieci o różnym wzroście. Toaleta powinna być wyposażona w higieniczny przedział do przewijania niemowląt.

Poprawne funkcjonowanie i higiena toalety nie powinny wymagać nieustannej obecności personelu, a utrzymanie w maksymalny sposób zautomatyzowane, aby ograniczyć bieżące koszty utrzymania.

Wybrane rozwiązanie powinno również utrudniać wykorzystanie toalety niezgodnie z przeznaczeniem, w szczególności jako miejsca noclegu, konsumpcji / handlu nielegalnymi substancjami czy stosowania przemocy. Toaleta powinna być odporna zarówno na celowy wandalizm i próby kradzieży elementów / wyposażenia, jak i intensywne, długotrwałe użytkowanie.

Jednocześnie budżet dzielnicy powinien zostać uzupełniony o odpowiednie środki na utrzymanie, w tym w szczególności zaopatrzenie w materiały higieniczne oraz wystarczająco częstą konserwację.

Założona w projekcie kwota wynika z wytycznych kosztowych podanych w serwisie twojbudzet.um.warszawa.pl uzupełnionych o dodatkowe środki na wybór lokalizacji i optymalnej specyfikacji.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ursynów posiada niewiele publicznych toalet poza stacjami metra, co nie zachęca do dłuższych spacerów, jazdy na rowerze czy uprawiania innych sportów na świeżym powietrzu.

Park Przy Bażantarni jest atrakcyjnym i popularnym miejscem w swojej okolicy, jednakże oddalonym od stacji metra i wyposażonym jedynie w prowizoryczną toaletę przenośną.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt znajduje się na obszarze na którym obowiązuje decyzja pozwolenia na budowę. Ponadto Zarząd Zieleni m. st. Warszawy ma realizować taką inwestycję w 2020 roku na terenie parku.

Modyfikacje

11.07.2019 14:16
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany