Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Nie tylko "belgijka!" - rodzinne warsztaty tańców balfolkowych

1892
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Anna Niebielska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
6 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Placówki kulturalne i edukacyjne Wawra: kulturoteki, szkoły, sale instytucji
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt będzie realizowany w placówkach kultury lub edukacyjnych, które wykażą zainteresowanie i będą dysponowały odpowiednimi pomieszczeniami.

Dane projektu

Opis projektu
Tańce balfolkowe to popularna forma tańca, współcześnie uprawiana przez osoby w każdym wieku. Prawie każdy zna "belgijkę", która jest najpopularniejszym w Polsce przykładem takiego tańca, jednak podobne proste adaptacje tańców tradycyjnych z różnych krajów są niezwykle liczne i chętnie tańczone również w naszym kraju, jako integrująca forma spędzania wolnego czasu oraz atrakcja imprez społeczności lokalnych.
Pomysł nasz polega na organizacji dwugodzinnych nieodpłatnych, prowadzonych przez wykwalifikowanego trenera, balfolkowych warsztatów tanecznych dla mieszkańców Wawra w każdym wieku, dwa razy w miesiącu (w miesiącach "szkolnych"), łącznie 20 spotkań. Tańce są na tyle łatwe, że można dołączać się w trakcie cyklu. W warsztatach może uczestniczyć ok 30 osób na jednych zajęciach.

Koszty to: honorarium trenera, promocja, prowadzenie zapisów, sprzątanie sali i pozostałe koszty eksploatacyjne. Wstępnie placówki zobowiązały się do udostępnienia pomieszczeń bezpłatnie, z zastrzeżeniem pokrycia kosztów sprzątania i eksploatacyjnych.
Informacje o projekcie i rekrutacji dostępne będą w mediach społecznościowych, stronach internetowych Urzędu Dzielnicy Wawer oraz na plakatach, zapisy poprzez specjalnie stworzonego maila, decyduje kolejności zgłoszeń.
Uzasadnienie realizacji projektu
Otwarte warsztaty balfolkowe były organizowane na koszt uczestników, wywodzących się głównie z Wawra, w wieku od 6 do ok. 50 lat, około 10 razy w ciągu ubiegłych trzech lat .
Grupa okrzepła i przetrwała, ma spory potencjał rozwoju, jest grupą otwartą na nowych miłośników tańca w każdym wieku, chce również popularyzować ten rodzaj aktywnego uczestnictwa w kulturze. Ten rodzaj tańca ma dużą rolę integrującą: tańczy się go w parach, grupach, kręgach. Zazwyczaj nauczenie się nowych kroków nie przysparza kłopotu, ze względu na niewielki stopień trudności i pogodny charakter. Bardziej doświadczeni tancerze pomagają początkującym. To znakomita forma poznania sąsiada/sąsiadki z dzielnicy, innej rodziny z sąsiedztwa, wspólna zabawa oparta na ruchu i muzyce, powrót do tradycyjnych i sprawdzonych form wspólnego spędzania wolnego czasu.
Takie warsztaty mają charakter łączący pokolenia - jak pokazuje praktyka uczestniczą w nich nie tylko rodzice z dziećmi i dziadkowie, ale również nastolatki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1) 200 zł - graficzny projekt banerów, instagram i do mali;
2) 1000 zł- promocja projektu (um. zlecenie dla os. na cały projekt);
3) 1300 zł- koszty eksploatacyjne, w tym sprzątanie, otwieranie w dni kiedy placówka nie pracuje, papier, mydło (130 zł miesięcznie);
4) 4000 zł- instruktor tańca (200 zł za spotkanie/ 20 zajęć przez 10m-cy)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
6 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Integracja społeczności lokalnej. Poszerzenie oferty kulturalnej w Dzielnicy.

Modyfikacje

07.08.2019 09:54
Koordynator w Dzielnicy Wawer
07.08.2019 10:01
Koordynator w Dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany