Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Samoobrona dla kobiet i warsztaty przeciwdziałania przemocy rówieśniczej

1631
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Krowienna
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
32 460 zł
Kategoria
  • edukacja
  • pomoc społeczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 876 głosów za tym projektem

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
22.06.2020 13:42

W drugiej połowie marca zostało rozstrzygnięte zapytanie ofertowe  przygotowane przez Wydział Edykacji i Wychowania dotyczące przygotowania i przeprowadzenia warsztatów przeciwdziałania przemocy rówieśniczej.  Nawiązano kontakt  z oferentem, gdzie poinformowano o przesunięciu terminów realizacji zajęć z powodu wprowadzenia stanu epidemii w kraju. 

Zespół Sportu i Rekreacji przygotował harmonogram zajęć na postawie uzgodnień terminów ze szkołami. Zapraszamy  mieszkańców od 20 czerwca na bezpłatne zajęcia samoobrony. Na zajęcia zapraszamy do wymienionych placówek oświatowych:
-  Szkoła Podstawowa nr 298, ul. Krakusa 2, godzina 14.00
miejsce zajęć: sala gimnastyczna (wejście od strony boiska szkolnego od ul. Bolesławickiej)
-  Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Radzymińska 227, godzina 16.00
miejsce zajęć: sala gimnastyczna (wejście główne od ul. Radzymińskiej)

Powyższe zajęcia odbywać się będą w następujących terminach:
20 czerwca 2020 r.
4, 18, 25 lipca 2020 r.
1, 8, 22, 29 sierpnia 2020 r.

Zapisy przyjmowane są pod adresem: samoobrona.targowek@op.pl (liczba osób ograniczona).
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, w Szkole Podstawowej nr 298 – 12 osób, w Szkole Podstawowej nr 84 – 16 osób. Każdego uczestnika obowiązuje zapoznanie się z regulaminem programu oraz oświadczeniem i ankietą.

Terminy zajęć oraz regulamin, oświadczenie i anietę  zamieszczono na stronie: http://spolecznosc.targowek.waw.pl/page/index.php?str=228&id=5834

                                                                                                                               

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Edukacji i Wychowania dla Dzielnicy Targówek; Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Targówek

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Zajęcia dla uczniów będą się odbywać na terenie szkół zrekrutowanych do projektu w czasie godzin wychowawczych. Zajęcia warsztatowe dla kobiet i treningi samoobrony dla wszystkich grup będą się odbywać w salach wynajętych od szkół zlokalizowanych na terenie dzielnicy.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Na początku projektu będzie przeprowadzona rekrutacja placówek, które będą zainteresowane współpracą. W tych miejscach będą wynajmowane sale, a jeśli nie będzie takiej możliwości to będzie kontynuowana rekrutacja w innych placówkach, np. ośrodkach sportowych, czy w ośrodkach kultury.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Na projekt składa się:
1. Realizacja zajęć samoobrony dla kobiet i mężczyzn od 16 r.ż. , zajęcia będą przeprowadzone dla 4 grup mieszanych każda po 8 treningów, w niżej wymienionych lokalizacjach:
a. Szkole Podstawowej nr 84 (ul. Radzymińska 227),
b. Szkole Podstawowej nr 298 (ul. Krakusa 2),
c. Liceum Ogólnokształcącym im. R. Schumana (ul. Olgierda 35/41),
d. szkole Podstawowej nr 275 (ul. Hieronima 2).
2. Zajęcia zostaną przeprowadzone między marcem a grudniem 2020 r. szczegółowy harmonogram uzgodniony zostanie ze szkołami i dostępnością sal;
3. Udział w zajęciach nieodpłatny, liczebność grupy do 30 osób, zapisy prowadzone będą mailowo do wyczerpania miejsc, zgłoszenia będą zbierane przez wykonawcę zajęć, promocja zajęć realizowana będzie przez Urząd Dzielnicy Targówek.
4. Przeprowadzenie otwartych, bezpłatnych, dostosowanych do wieku warsztatów z przeciwdziałania przemocy, w tym z przeciwdziałania przemocy rówieśniczej dla dzieci do 13 roku życia i dla młodzieży do 19 roku życia na terenie szkół :Szkoły Podstawowej nr 28 im. S. Żeromskiego przy ul. Gościeradowskiej18/20, Szkoły Podstawowej nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Cierniaka, CXXXVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumanna. Tematyka warsztatów: techniki komunikacyjne i taktyka działania w kontakcie z osobą przejawiającą agresję lub skłonną do stosowania przemocy, rola świadka w obliczu sytuacji stosowania przemocy z uwzględnieniem cyberprzemocy, stawianie granic, asertywność, kształtowanie prawidłowych postaw w obliczu niebezpiecznych i ryzykownych zachowań otoczenia rówieśniczego z uwzględnieniem problematyki znęcania się oraz uzależnień od współcześnie dostępnych środków psychoaktywnych. Przeprowadzonych zostanie ok. 32 godzin lekcyjnych dla 8 grup.

Projekt będzie całoroczny. Rekrutacja będzie trwała 2 tygodnie i rozpocznie się po podpisaniu Umowy z firmą realizującą projekt- ok. 15 lutego 2020 r. Osoby zainteresowane treningami oraz warsztatami dla kobiet będą się zapisywać mailowo. Zapisy na warsztaty dla uczniów również będą się odbywały mailowo – szkoły będą zgłaszać poszczególne klasy. Rekrutacja będzie każdorazowo poprzedzona promocją w mediach społecznościowych, reklamą na stronach urzędu dzielnicy oraz informacjami na plakatach i ulotkach.
Uzasadnienie realizacji projektu
Według różnych badań i doniesień skala przemocy na przestrzeni ostatnich lat nie zmieniła się znacząco. Dotyczy to zarówno przemocy domowej, gwałtów, jak i przemocy rówieśniczej. Skoro nie możemy tego zjawiska skutecznie ograniczyć, to powinniśmy umieć się przed nim chronić. Szkolenia z samoobrony pozwolą nauczyć się podstawowych technik obronnych, zwiększając jednocześnie poczucie sprawczości i własnych możliwości, szczególnie u kobiet. Szkolenia z komunikacji z osobą agresywną zwiększą świadomość tego, co można zrobić w sytuacji kontaktu z taką osobą i zagrożenia z jej strony.
Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzą się jak się skutecznie komunikować z innymi, dowiedzą się jaka jest rola świadka przemocy oraz poznają strategie zachowań w przypadku kontaktu z osobą agresywną oraz metody stawiania i obrony granic własnego „ja”. Możliwość kilkukrotnego przećwiczenia tych technik sprawia, że stają się one nawykiem i w naturalny sposób wchodzą w zasób technik stosowanych w sytuacji zagrożenia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Samoobrona:
Koszt instruktora: 6400,00 zł.
Wynajem sali: 2460,00 zł.
Koordynator projektu: 2000,00 zł.
Roll up: 1600,00
ulotki: 2400,00
Warsztaty dla dzieci:
Zajęcia dla 8 grup po 4h = 8000 zł
Koszt eksploatacji sali 1600 zł
Koszt promocji, oznakowania i koordynacji projektu - 8000 zł
KOSZT CAŁKOWITY PROJEKTU 32 460 ZŁ
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
32 460,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Szkolenia z samoobrony pozwolą nauczyć się podstawowych technik obronnych, zwiększając poczucie bezpieczeństwa

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany