Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Skaner pamięci miasta ogrodu Włochy

1628
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu dana.lach
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
28 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. J. Chrościckiego 2, 02-456 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Multimedialne Archiwum miasta Ogrodu Włochy (MAMOW) - sekcja Czytelni Naukowej w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Celem projektu jest zakup profesjonalnego skanera wraz z komputerem dla potrzeb mieszkańców i miłośników Włoch chcących dzielic się zasobami domowych pamiątek dot. historii Włoch i dziejów ich mieszkańców. Sprzęt ten będzie dostepny w Multimedialnym Archiwum Miasta Ogrodu Włochy (MAMOW, www.mamow.pl), działającym od X 2018 r. przy Czytelni Naukowej nr 6 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st.Warszawy w godzinach jej otwarcia (pon.-sob., ok. 50 godz. tygodniowo)
Uzasadnienie realizacji projektu
MAMOW skupia mieszkańców dzielnicy w ramach wydarzeń kulturalnych, spotkań, prezentuje swe zasoby m.in. na imprezach plenerowych wnosząc istotny wkład w proces integracji międzypokoleniowej oraz wspomagając proces asymilacji mieszkańców nowych osiedli. Działania wokół zbiorów MAMOW aktywizują seniorów, budzą zainteresowanie uczniów. Zasobami MAMOW interesują się środowiska varsavianistów, co przyczynia się m.in. do popularyzacji wiedzy o naszej dzielnicy. W wyniku realizacji działania zakupiony sprzęt umożliwi podniesienie jakości współpracy mieszkańców z MAMOW i stanowić będzie zaplecze dla działań społeczności lokalnej (mieszkańców dzielących sie swoją historią, lokalnych ngo zabiegających o zachowanie tozsamości miasta ogrodu Włochy). Brak profesjonalnego sprzętu i konieczność zlecania skanowania zewnętrznym wykonawcom często stanowi barierę dla decyzji mieszkańców dot. wypożyczenia cennych pamiatek rodzinnych niekiedy na wiele tygodni. Realizacja projektu umożliwi udostępnianie pamiatek bez konieczności rozstawania się z nimi, dzięki czemu przyczyni się do podniesienia poziomu zaufania mieszkańców, stworzy szansę ocalenia wielu cennych pamiątek dla przyszłych pokoleń. Zapewni też jakość udostępnianych w wirtualnej przestrzeni obiektów, gdyż skanowane będą oryginały dokumentów, a nie ich kopie.
Projekt ten jest ważnym czynnikiem zmierzającym do zatrzymania i odwrócenia trendów zanikania wspólnoty mieszkańców. Jego celem jest podniesienie wiedzy o tej części Włoch oraz poziomu atrakcyjności społecznej dzielnicy, jakości życia jej mieszkańców przez poszerzenie możliwości spędzenia wolnego czasu i podejmowania aktywności (szczególnie ważne dla najstarszej grupy seniorów), które budują kapitał społeczny.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup skanera wraz z oznakowaniem 28 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
28 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Sprzęt umożliwi podniesienie jakości współpracy mieszkańców z MAMOW i stanowić będzie zaplecze dla działań społeczności lokalnej.

Modyfikacje

27.08.2019 14:06
Koordynator w Dzielnicy Włochy
27.08.2019 14:45
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Popieram, bardzo potrzebne wyposażenie!
  madeinwlochy  26.06.2019 15:55
 • Gorąco popieram
  Sprzęt niezbędny do dalszego , dynamicznego rozwoju projektu MAMOW cieszącego się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Włoch - starych i młodych ;-)
  Ten projekt łączy pokolenia ocalając od zapomnienia historię Miasta Ogrodu Włochy
  kchlopek  29.06.2019 14:17
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany