Tablice informacyjne dla mieszkańców

1743
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Bernard Jankowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
105 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Grunty miasta stołecznego Warszawy
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
brak

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt skierowany do wszystkich mieszkańców dzielnicy Targówek.
Projekt zakłada umieszczenie tablic informacyjnych w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców, na gruncie, który jest własnością m.st. Warszawy lub obiektach użyteczności publicznej również należących do m.st Warszawy.
Tematyka ogłoszeń ma dotyczyć zakresu:
- bezpieczeństwa mieszkańców – współpraca z Delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ;

- informacje dotyczące życia w zasobach spółdzielni, ale niezależne od niej, takie jak np.:
- opłaty podatkowe – kto powinien płacić i za co?
- terminy spotkań z adwokatem - współpraca z programem „adwokat dla mieszkańca” , który jest składany równocześnie z tym programem;
- informacje związane z budową metra na terenie dzielnicy Targówek;
- informacje nt. wydarzeń na terenie dzielnicy Targówek.


Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie dzielnicy Targówek istnieją miejsca, chociażby na klatkach schodowych, czy też inne tablice informacyjne. Niestety z uwagi na brak interesu społecznego z punktu widzenia zarządzających tymi miejscami (np. spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe), mieszkańcy dzielnicy są pozbawieni podstawowych informacji.
Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego miałaby niezależne miejsce do informowania mieszkańców na temat zagrożeń i nie tylko. Zaś UDT Targówek miałby miejsce do wywieszenia informacji na temat imprez organizowanych dla mieszkańców. Z uwagi na fakt, iż bardzo często mieszkańcy nie wiedzą o imprezach organizowanych np. przy domach kultury, czy też w parkach, taka forma informacji była by wskazana.
Informacje dotyczące metra są bardzo ważne dla mieszkańców, gdyż brakuje planowanego i obiecywanego punktu informacyjnego dotyczącego budowy metra. Brakuje też informacji na temat możliwości łatwego poruszania się dla osób starszych i niepełnosprawnych – gdzie znajdują się dostępne, dogodne przejścia, podjazdy niezastawione przez budowę. Gdzie można zgłaszać problemy związane z budową samego metra, takie jak zbyt głośna praca maszyn na budowie w nocy czy zbyt jaskrawe oświetlenie.
Projekty mieszkańców, niepopularne zapewne w spółdzielniach, wspólnotach czy innych urzędach, też miały by tutaj swoje miejsce, zupełnie niezależne.
Projekt ten wpływa na polepszenie świadomości mieszkańców, ale przede wszystkim sprzyja transparentności przepływu informacji i rozwojowi zdrowych zasad demokracji.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Orientacyjnie można wyliczyć następująco jednej sztuki: 1721 zł-tablica zewnętrzna, 121 zł-dostawa, oznakowanie 1000 zł, roczna obsługa wraz z konserwacją i plakatowaniem 2158 zł. Proponuję się 21 szt. w okolicach instytucji kultury za kwotę ok 105 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
105 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Na podstawie uchwały o Budżecie Obywatelskim § 22. Projekt uzyskuje negatywny wynik oceny merytorycznej, ponieważ zachodzi poniższa okoliczność: 2) projektodawca nie wyraził zgody na propozycje zmian w terminie, o którym mowa w § 19 ust. 2;

Modyfikacje

17.06.2019 17:07
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany