Nowoczesny Tor Rowerowy Pumptruck dla młodzieży i dzieci przy ulicy Mrówczej/ Piechurów Międzylesie/Anin/Sadul

2051
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu autor_5cff5e42d93e8
Współautorzy autor_5cfe6ec6f00d4
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
490 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1097 głosów za tym projektem

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.04.2020 11:57

Obecnie są przygotowywane materiały do złożenia zapytania na wykonanie dokumentacji projektowej. Po wykonaniu dokumentacji oraz uzyskaniu zgody od BFEiPR zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ulica Mrówcza/Piechurów nr działki 187, 191/1 z obrębu 31133
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców, w miejscu idealnie skomunikowanym, bezpośrednio przy ścieżce rowerowej wyznaczającej oś północ-południe dzielnicy Wawer. Pumptruck- tor rowerowy o długości do 200 m będzie się składał z:
1) ogrodzenia z siatki stalowej powlekanej
2) toru rowerowego
3) placu do odpoczynku z trzema ławkami stalowymi z oparciem drewnianym
Pumptruck tor rowerowy będzie bez ograniczeń dostępny dla wszystkich chętnych od 6 rano do zmroku przez 7 dni w tygodniu.
Uzasadnienie realizacji projektu
My, rodzice dzieci międzyleskich widzimy ogromna potrzebę otwarcia toru rowerowego typu pump truck w Międzylesiu. Pierwsza taka inwestycja w Wawrze na ul. Skalnicowej cieszy się ogromną, niesłabnąca popularnością, jest oblegana przez dzieci i rodziców, w weekendy nie wystarcza miejsca dla wszystkich. Nowy pump truck w gminie to trafiony pomysł, szczęście i radość dla dzieci i młodzieży. Jak ważny jest sport to wiemy wszyscy, my dorośli. Wyjdźmy naprzeciw dzieciom Zachęćmy je do wyłączenia komputerów, smartfonów konsoli które są ogromna konkurencja dla sportu i ruchu na świeżym powietrzu i UZALEŻNIAJĄ, stwórzmy miejsce które jest bardzo atrakcyjne dla każdego dziecka/ bo KAŻDE KOCHA JEŹDZIĆ NA ROWERZE !!/ i bogatego i biednego/ nie wszyscy rodzice opłacają dzieciom komercyjne zajęcia sportowe. Dajmy im to miejsce gdzie będą mogły poszaleć, niech nie szukają adrenaliny u DALERÓW NARKOTYKÓW ale w sporcie a W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH. Robimy w Wawrze ogromne inwestycje w infrastukturę, budujemy tunele, drogi, parkingi, biurowce, znikają polanki a dzieci na hulajnogach i rowerkach ukradkiem przemykają pomiędzy zaparkowanymi w centrum Międzylesia samochodami! A gdzie mają jeździć? w Międzylesiu na małym placu zabaw jest to zabronione, nie mają innego miejsca, musza łamać prawo! i narażać się na niebezpieczeństwo! Dobrostan naszych dzieci to nie tylko dobrostan fizyczny ale i psychiczny, sportowa rywalizacja, ruch na świeżym powietrzu, spotkanie z grupa innych dzieci to wyciszenie emocji i odpoczynek psychiczny, to zdrowe zmęczenie sportem i zdrowa głowa. Dlatego tak ważne jest stworzenie atrakcyjnych placówek sportowych dostępnych dla każdego i nigdy nie jest za wiele takich obiektów bo "SPORT TO ZDROWIE, A W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH" rzymski poeta Juwenalis starożytność Działka którą wybraliśmy na pump truck ma idealne połączenie z całym Wawrem, dojazd piękną, bezpieczną ścieżką rowerową, tunelem z innych części Wawra, blisko przystanki, kolejka, centrum handlowe oraz co ważne Komisariat Policji. Tak więc mielibyśmy nasze dzieci w centrum i "na oku". Działka to duży zacieniony teren, idealny na miejsce rodzinnych, wspólnych wyjść. również dla mieszkańców "drugiej strony Międzylesia"- rozwijających się nowych osiedli w okolicy ul. Mrówczej. Obecnie jest tam tylko jeden, mały plac zabaw oblegany! Marzymy o tym aby na całej powierzchni działki znalazło się miejsce dla każdego członka rodziny, aby zachęcić całe rodziny do wspólnych wyjść/ spędzania czasu razem!/ - W pobliżu będzie plac zabaw dla małych i większych dzieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- Pumptrack - 413 000 zł
- ogrodzenie - 20 000 zł
- stojaki na rowery 10 miejsc - 6 000 zł
- 3 ławki z oparciami - 2 000 zł
- 3 kosze na śmieci - 2 000 zł
- wykonanie dokumentacji projektowej, inspektor nadzoru - 35 000 zł
- tablica z regulaminem i logo Budżetu Obywatelskiego - 2 000 zł
- utrzymanie czystości, naprawy w 2020r. - 10 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
490 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
W wyniku realizacji projektu powstanie bardzo atrakcyjne miejsce do aktywnego spędzania czasu dla dzieci i młodzieży na styku osiedli Międzylesie/Anin/Sadul. Koszt utrzymania czystości oaz sprawności technicznej obiektu w 2020 - 10 tys zł.

Modyfikacje

13.06.2019 10:38
Koordynator w Dzielnicy Wawer
14.06.2019 14:01
Koordynator w Dzielnicy Wawer
24.07.2019 18:35
Koordynator w Lasach Miejskich
05.08.2019 16:34
Koordynator w Lasach Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany