Audiobooki z biblioteki

2075
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Ryszard Zięciak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
12 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ursynów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zakupione audiobooki zostaną zgromadzone i udostępniane w lokalu Wypożyczalni Książki Mówionej nr 134 przy ul. Herbsta 4, będącej filią Biblioteki Publicznej im. J.U. Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Dane projektu

Opis projektu
Zakup 500 szt. audiobooków - koszt 12000 zł
Biblioteka jest otwarta 26 godzin w tygodniu. Dla osób, które nie są w stanie przyjść do biblioteki zamówione tytuły zostaną dostarczone przez wolontariuszy. Książki wypożyczane są bezpłatnie.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wzrastające zainteresowanie czytelników tego rodzaju nośnikami tekstu, których oferta na rynku jest wystarczająco szeroka( w szczególności dot. literatury dla dzieci i młodzieży). Rośnie ilość "czytelników" książki mówionej. Każdego roku nagrywa się wiele książek beletrystyki polskiej i zagranicznej (tłumaczonej), literatury dla dzieci i młodzieży, lektur szkolnych, pozycji popularnonaukowych, opracowań historycznych. Książka mówiona na płytach CD w formacie mp3 jest słuchana w domu, samochodzie, środkach komunikacji publicznej, w dowolnym miejscu gdzie można zabrać ze sobą odtwarzacz nośników elektronicznych najczęściej w formacie mp3. zwiększenie ilości tytułów w bibliotece zwiększy atrakcyjność i dostępność oferty.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
12 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Audiobooki będą dostępne dla mieszkańców w Wypożyczalni Książek Mówionych nr 134 przy ul. Herbsta 4. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie aktorskimi interpretacjami książek bibliotek będzie mogła znacznie poszerzyć ofertę tego rodzaju nośników tekstu w specjalistycznej placówce. Oferta obejmie różnorodną i poszukiwaną tematyką od lektur i książek dla dzieci i młodzieży, po beletrystykę oraz książki popularnonaukowe. Realizacja projektu umożliwi dodatkowo wypożyczanie w szerszym zakresie audiobooków osobom niepełnosprawnym za pośrednictwem wolontariuszy w ramach usługi "książka na telefon".

Modyfikacje

11.06.2019 12:26
Koordynator w dzielnicy Ursynów
11.06.2019 12:27
Koordynator w dzielnicy Ursynów
27.08.2019 14:55
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany