Rembertowska Warsztatownia, czyli cykl praktycznych warsztatów dla każdego

2092
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu autor_569d01409b53a
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
23 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 273 głosów za tym projektem

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
22.09.2020 12:20

Na początku roku, zrealizowano pierwszy z serii warsztatatów, pod tytułem: "Wakacje z aromaterapią w plenerze" - warsztat z zielarstwa.

Wznowienie warsztatów nastąpiło we wrześniu 2020 r., i zrealizowano już pięć z nich: kowalstwa, naprawy rowerów, introligatorski, wikliniarski i szycia.

 

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Dom Kultury "Rembertów"

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Al. Komandosów 8, 04-485 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom Kultury "Rembertów"
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt "Rembertowska Warsztatownia, czyli cykl praktycznych warsztatów dla każdego" polegał będzie na przeprowadzeniu serii 12 warsztatów w Domu Kultury "Rembertów" z : sitodruk, projektowania ubiorów i rysunku żurnalowego, szycia, introligatorstwa, renowacji mebli, wikliniarstwa, ceramiki, lalkarstwa, zielarstwa, stolarki, kowalstwa i napraw rowerowych. Projekt zakończy się Rembertowskim Piknikiem Majsterkowicza.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt "Rembertowska Warsztatownia, czyli cykl praktycznych warsztatów dla każdego" daje możliwość zdobycia praktycznych, potrzebnych w codziennym życiu umiejętności, rozwinięcia swoich pasji artystycznych oraz hobby. Projekt wypełnić ma dotkliwą lukę w edukacji dzieci, dotyczącą zajęć praktycznych. Uczestnicy oprócz zdobytej wiedzy, przedmioty, które wykonają podczas zajęć otrzymają na własność.
Forma i treść warsztatów przeznaczona i dostosowana będzie dla odbiorcy w każdym wieku. Warsztaty dla dzieci z rodzicami i dla kobiet zostaną specjalnie przygotowane przez prowadzących. Warsztaty i piknik odbędą się w czasie wiosny, lata i jesieni 2020 w miejscu aktywności lokalnej "Szopie Dobrych Pomysłów" działającej przy domu kultury oraz na estradzie letniej i terenie domu kultury. Warsztaty z renowacji mebli i stolarki umożliwią nabycie wiedzy o meblarstwie, środkach konsekrujących, dokonywaniu własnych napraw i renowacji, zaprezentują i nauczą jak samodzielnie, szybko i łatwo zbudować własny mebel. Warsztaty szycia, projektowania, rysunku żurnalowego staną się blokiem prezentującym i uczącym szeroko rozumianego krawiectwa. Kolejne warsztaty będą poświęcone tradycyjnemu rzemiosłu i rękodziełu związanemu z kowalstwem, wikliniarstwem, na których każdy z uczestników będzie mógł wykonać własne przedmioty. Kolejny blok warsztatowy poświęcony będzie bezpośrednio domowym naprawom i majsterkowaniu. Warsztaty będą miały na celu rozbudzenie zainteresowań technicznych. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się naprawiać popsute domowe rzeczy i konstruować własne. Kolejny blok warsztatowy będzie poświęcony współczesnym trendom praktycznych działań jak: recyclingu, introligatorstwo, sitodruk czy naprawy nowoczesnych rowerów. Cykl warsztatów zakończy się Rembertowskim Piknikiem Majsterkowicza, na którym uczestnicy zaprezentują swoje zdobyte umiejętności i wykonane przedmioty. Piknik służył będzie również celom integracji społeczności lokalnej. Wstęp na wszystkie warsztaty i piknik będzie wolny.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Organizacja 1 warsztatu - 1 500 zł
12 warsztatów x 1500 zł=18 000 zł
Organizacja pikniku majsterkowicza – 4000 zł
Promocja projektu, w tym przygotowanie plakatu – 1 000 zł

Wzrost kosztu projektu 23 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
23 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Rozwijanie pasji artystycznych mieszkańców Rembertowa, możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, uatrakcyjnienie oferty zajęć w Domu Kultury "Rembertów".

Modyfikacje

13.06.2019 09:49
Koordynator w dzielnicy Rembertów
14.06.2019 12:03
Koordynator w dzielnicy Rembertów
06.08.2019 20:14
Koordynator w Dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany