Gocław_Plac zabaw przy przedszkolu nr 384 Tajemniczy Ogród (oddział zamiejscowy przy ul. Witoszyńskiego 1 - uzupełnienie o nowe urządzenia i zmiana nawierzchni)

11
Zgłoszony
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Piotr Wróbel
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
457 233 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Witoszyńskiego 1
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału zamiejscowego publicznego Przedszkola nr 384.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt polega na modernizacji istniejącego placu zabaw przy ul. Witoszyńskiego 1 poprzez wymianę nawierzchni oraz uzupełnieniem o nowe urządzenia. Zgłoszony projekt zakłada zapewnienie dzieciom mieszkającym na Gocławiu odpowiedniego miejsca gdzie będą mogły bezpiecznie i kreatywnie bawić się ze swoimi rówieśnikami i opiekunami.

Z obecnego placu zabaw chętnie korzystają zarówno dzieci mieszkające na Gocławiu jak również przedszkolaki, które uczęszczają do oddziału zamiejscowego publicznego Przedszkola nr 384 „Tajemniczy Ogród”. Jest to najbliższy plac zabaw, z którego mogą korzystać dzieci uczęszczające do publicznego przedszkola. Oddział zamiejscowy przedszkola nie posiada własnego placu zabaw. Plac zabaw jest dostępny dla wszystkich mieszkańców.

Głównymi problemami obecnego placu zabaw jest piaskowa nawierzchnia, która latem powoduje, że dzieci bawią się w kłębach unoszącego się kurzu. Dlatego plac zabaw po modernizacji miałby bezpieczną nawierzchnię poliuretanową.

Ponieważ aktualne wyposażenie placu zabaw jest dosyć ubogie proponuję w ramach realizacji projektu również zakup nowych urządzeń, które pozwolą najmłodszym mieszkańcom Gocławia kreatywnie i bezpiecznie spędzać czas.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Z placu zabaw przy ul. Witoszyńskiego korzysta wiele dzieci, które mieszkają w okolicy jak również podopieczni publicznego przedszkola, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw. Aktualny plac zabaw wymaga położenia odpowiedniej nawierzchni oraz uzupełnienia o nowe urządzenia. Realizacja tych prac w ramach budżetu obywatelskiego dałaby realną poprawę warunków rozwoju najmłodszych mieszkańców Gocławia.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
457 233,00 zł

Modyfikacje

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany