Bezpieczny Gocław_Doświetlenie ulicy Brygady Pościgowej (odcinek od ul. Kwiatkowskiego)

12
Zgłoszony
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Piotr Wróbel
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
110 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej, na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2). Latarnie zlokalizowane byłyby wzdłuż ul. Brygady Pościgowej na pasie zieleni pomiędzy chodnikiem, który znajduje się przy ul. Jugosłowiańskiej, a parkingiem wzdłuż ul. Brygady Pościgowej (dokładna lokalizacja jest zaznaczona w załączniku).

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Celem projektu jest zamontowanie 6 latarni, które będą oświetlać ulicę Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej, m.in. na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2,4).
W chwili obecnej teren oświetlany jest jedynie przez lampy umieszczone przy klatkach schodowych, co sprawia, że światło nie dociera do tego odcinka ulicy Brygady Pościgowej, którą to przemieszczają się piesi (jest to strefa zamieszkania). Stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Lokalizacja latarni jest zaproponowana na załączonej grafice, dokładna lokalizacja latarni powinna być wynikiem analizy możliwości technicznych i dostosowana do lokalnych warunków. Latarnie powinny być energooszczędne (LED), estetyczne, dostosowane wysokością, zaprojektowane w sposób uniemożliwiający zniszczenie.

Latarnie powinny posiadać lampy LED oświetlające ulice, a nie świecące do góry. To zapobiegnie świecenia "w okna" okolicznych mieszkańców oraz uniknie marnowaniu energii (przykłady w załączniku C).
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Omawiany obszar osiedla jest nieoświetlony i mieszkańcy czują się niekomfortowo, korzystając z niego wieczorami i w nocy. Po tym terenie poruszają się bardzo często dzieci w wieku szkolnym wracające samodzielnie ze szkoły po zmroku. Obecnie korzystanie z tego obszaru jest niebezpieczne. Montaż latarni sprawi, że obszar ten stanie się przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców Gocławia także po zmroku.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
110 000,00 zł

Modyfikacje

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany