Bezpieczne dzieci na placu zabaw w Parku Olszyna

41
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Piotr Walas
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
600 000 zł
Kategoria
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
W związku z budową ścieżki dla rowerów w Parku Olszyna przeniesiemy plac zabaw z przed budynku Gąbińska 7 na teren zajmowany obecnie przez plac asfaltowy znajdujący się w centralnym punkcie Parku Olszyna. Asfalt zastąpimy drobnym piaskiem, a teren nowego placu zabaw wyposażymy w szereg urządzeń zabawowych oraz rekreacyjnych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
dz. ew. nr 5/14, obręb 70515
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W związku z budową ścieżki dla rowerów w Parku Olszyna przeniesiemy plac zabaw z przed budynku Gąbińska 7 na teren zajmowany obecnie przez plac asfaltowy znajdujący się w centralnym punkcie Parku Olszyna. Asfalt zastąpimy drobnym piaskiem, a teren nowego placu zabaw wyposażymy w szereg urządzeń zabawowych oraz rekreacyjnych.
Opis projektu
W związku z budową ścieżki dla rowerów w Parku Olszyna przeniesiemy plac zabaw z przed budynku Gąbińska 7 na teren zajmowany obecnie przez plac asfaltowy znajdujący się w centralnym punkcie Parku Olszyna. Teren nowego placu zabaw zostanie wyposażony w powierzchnię z drobnego piasku oraz urządzenia zabawowe dla dzieci takie jak: karuzela kołowa, karuzela krzyżowa, huśtawka bocianie gniazdo, kołowa bieżnia, przejazd linowy, trampolina, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią. Teren zostanie oświetlony latarniami LED. Ponadto w okolicy placu zabaw przewiduje się obiekty małej architektury takie jak 2 stoły do gry w szachy, ławeczki z oparciem - 4 szt., a na górce przewiduje się wykonanie: huśtawki ogrodowe 3 - osobowe - 2 szt. oraz hamaki - 4 szt. Dodatkowo przy huśtawkach ogrodowych oraz hamakach zostanie wykonana łąka kwietna 400 m2.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W związku z budową ścieżki dla rowerów w Parku Olszyna przeniesiemy plac zabaw z przed budynku Gąbińska 7 na teren zajmowany obecnie przez plac asfaltowy znajdujący się w centralnym punkcie Parku Olszyna, dzięki czemu unikniemy sytuacji wbiegnięcia dziecka bezpośrednio pod koła rozpędzonego roweru.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
600 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Czytam i nie mogę w to uwierzyć. Podstawowym argumentem do przeniesienia placu zabaw dla dzieci jest uboczny efekt realizacji innego projektu?!? Byłoby to ogólnomiejskie kuriozum i dowód na kompletny brak wyobraźni autorów i urzędników przy wcześniejszym projekcie...

  Obecna lokalizacja dla mnie jako użytkownika - jest optymalna. Plac zabaw znajduje się na ciągu spacerowym - pośrodku drogi między parkiem Herberta a laskiem i kanałkiem, gdzie rządzą kaczki.

  Czuję się na nim bezpiecznie - plac zabaw jest ogrodzony a obecne urządzenia zabawowe cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci. Przenoszenie na siłę całego tego majdanu na ubocze mija się z celem. Za chwilę okaże się, że po skuciu asfaltu nie starczy funduszy na sensowne wyposażenie nowej lokalizacji. Wystarczy popatrzyć po sąsiedzku ile zostało tak naprawdę wdrożone z wizualizacji Hydroforni.

  Są inne sposoby na ostrzeżenie przed obecnością dzieci i oznakowania chociażby okolic furtki. Nie wymagające wydawania aż ponad pół miliona złotych

  W przeciwnym razie jestem w stanie sobie wyobrazić, że za chwilę pojawi się kolejny projekt - przeniesienia ławek, od których gęsto wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego (z powodu bezpieczeństwa przesiadających na nich starszych osób) albo zacienienia nowej lokalizacji placu zabaw, bo ta nagle ku zaskoczeniu wszystkich okaże się nadmiernie wystawiona na słońce...
  Windflower  27.01.2020 02:19
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany