Oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy Mokotowem a Wilanowem (latarnie parkowe oświetlające zadrzewiony odcinek ścieżki pomiędzy Al. Wilanowską a ul. Arbuzową)

92
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu ***_***_***
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
125 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt polega na postawieniu wzdłuż uczęszczanej ścieżki wiodącej obok Potoku Służewieckiego, od zbiegu ul. Zdrowej i Arbuzowej do skrzyżowania Alei Wilanowskiej z Aleją Rzeczpospolitej, w równych odstępach 15 latarni parkowych oraz odświeżeniu nawierzchni z drobnego grysu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ścieżka pieszo-rowerowa na Stegnach wiedzie atrakcyjnym krajobrazowo terenem wzdłuż Potoku Służewieckiego. Ścieżka prowadzi wzdłuż południowej granicy dzielnicy Mokotów, od zbiegu ul. Zdrowej i Arbuzowej do miejsca w pobliżu skrzyżowania Alei Wilanowskiej z Aleją Rzeczpospolitej.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Nr działek 90-94 z obrębu 11006, własność m. st. Warszawa, Mokotów http://www.mokotow.waw.pl/permalink/52,169891550350094/21,06547953040001/18/0/57.html
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na postawieniu wzdłuż uczęszczanej ścieżki wiodącej obok Potoku Służewieckiego, od zbiegu ul. Zdrowej i Arbuzowej do skrzyżowania Alei Wilanowskiej z Aleją Rzeczpospolitej, w równych odstępach 15 latarni parkowych oraz odświeżeniu nawierzchni z drobnego grysu.
Opis projektu
W latach poprzednich na wniosek mieszkańców ze środków Dzielnicy Mokotów została zrealizowana ścieżka pieszo-rowerowa prowadząca od zbiegu ul. Zdrowej i Arbuzowej do skrzyżowania Alei Wilanowskiej z Aleją Rzeczpospolitej, wiodąca wzdłuż Potoku Służewieckiego.
Wykonanie ścieżki okazało się pomysłem trafionym w dziesiątkę. Obecnie jest to niezwykle popularne i preferowane przez okolicznych mieszkańców przejście z Mokotowa do Wilanowa, ale co najważniejsze ścieżka pozwala na przejście lub przejazd rowerem w oddaleniu od spalin i ruchu ulicznego al. Wilanowskiej. Ścieżka prowadzi wzdłuż potoku pośród zieleni drzew oraz krzewów. Ścieżką uczęszczają również dzieci – w drodze do i z pobliskiej szkoły sportowej położonej przy ul. Gubinowskiej na Wilanowie.
Ścieżka jednak funkcjonuje dobrze jedynie za dnia. Wieczorem i w nocy brak oświetlenia skutecznie uniemożliwia przemieszczanie się tym szlakiem z powodu braku widoczności, a tym samym - bezpieczeństwa.


Projekt polega na postawieniu wzdłuż ścieżki od alei Wilanowskiej przez zagajnik, obok Potoku Służewieckiego, do ul. Zdrowej/Arbuzowej , 15 latarni parkowych (ledowych, z naświetlaczami skierowanymi w dół) w równych odstępach.
Koszt latarni po 8 000 zł każda, łącznie 120 000zł
Przewidujemy również odświeżenie nawierzchni ścieżki drobnym grysem. Koszt 5 000 zł

Łączny koszt projektu: 125 000 zł

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Oświetlenie latarniami ścieżki pieszo-rowerowej, dzięki poprawie widoczności, znacząco zwiększyłoby poziom bezpieczeństwa.
Z projektu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Mokotowa i Wilanowa, zwłaszcza codziennie dzieci uczęszczające na piechotę lub rowerami do okolicznych szkół.

Realizacja projektu znacząco zwiększy bezpieczeństwo na terenie Mokotowa, a także estetykę południowej granicy dzielnicy.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
125 000,00 zł

Modyfikacje

21.01.2020 13:32
Zespół Budżetu Partycypacyjnego w Centrum Komunikacji Społecznej
21.01.2020 14:14
Autor projektu
21.01.2020 14:55
Autor projektu
21.01.2020 15:04
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany