Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Budowa czterech wybiegów dla psów: przy ul. Stefanika, ul. Aluzyjnej, ul. Świderskiej i ul. Modlińskiej (przy Płochocińskiej)

111
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Białołęka
Autor pomysłu Dariusz Staciwa
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
340 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt przewiduje utworzenie ogrodzonych wybiegów dla psów wraz koszami na psie odchody, ławeczkami i urządzeniami do zabawy dla zwierząt na terenie Tarchomina, Nowodworów i Żerania.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Stefanika (działka nr 209, obręb 40122), ul. Aluzyjna (działka nr 1/38 i 1/39, obręb 40103), ul. Świderska (działka nr 12/3, obręb 40307), ul. Modlińska (działka nr 1/7, obręb 40608)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wybieg dla psów planowany jest: wzdłuż ul. Stefanika (odcinek ul. Odkryta - ul. Światowida), przy ul. Aluzyjnej (w okolicy siłowni plenerowej), przy ul. Świderskiej (w okolicy ul. Świętosławskiego), na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Płochocińskiej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje utworzenie ogrodzonych wybiegów dla psów wraz koszami na psie odchody, ławeczkami i urządzeniami do zabawy dla zwierząt na terenie Tarchomina, Nowodworów i Żerania.
Opis projektu
Projekt przewiduje utworzenie ogrodzonego wybiegu dla psów wraz koszami na psie odchody, ławeczkami i urządzeniami do zabawy dla zwierząt w czterech lokalizacjach: przy ul. Stefanika, ul. Aluzyjnej, ul. Świderskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i ul. Płochocińskiej. Wybieg dla psów to bezpieczne i atrakcyjne miejsce stworzone w celu swobodnego i legalnego puszczania zwierząt bez kagańca i smyczy.

Kosztorys realizacji projektu dla wszystkich 4 lokalizacji:
koszt projektu - 20 tys. zł
ogrodzenie wybiegu wraz z furtką - 200 tys. zł
kosze na psie odchody (8 sztuk) - 6 tys. zł
tablica informacyjna (4 sztuki) - 6 tys. zł
ławki (12 sztuk) - 24 tys. zł
urządzenia dla psów - 80 tys. zł
koszt oznakowania - 4 tys zł
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie Tarchomina, Nowodworów i Żerania brakuje miejsc wśród gęstej zabudowy, gdzie psy mogą pobiegać w sposób bezpieczny i swobodny. Dodatkowo, budowa wybiegu pozwoli na utrzymanie czystości i bezpieczeństwa w tych miejscach.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
340 000,00 zł

Modyfikacje

20.01.2020 14:23
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W lokalizacji opisanej jako "na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Płochocińskiej." uszczegółowiona koncepcja zagospodarowania dla ul. Modlińskiej zakłada w tym miejscu rzędowe nasadzenia drzew a nie wybieg dla psów. Szpalery drzew w tym miejscu znacznie lepiej w przyszłości odizolują sąsiednie tereny od ruchliwej ulicy, której bardzo bliskie sąsiedztwo jest nieodpowiednie dla psiego wybiegu. Według konsultowanej koncepcji został on przewidziany w ramach parku "Tarchomin" w pobliżu pomiędzy ulicą Wartką a Soczekową gdzie jest więcej miejsca. Koncepcja jest na końcu tej strony, rys. 3 i 4: http://zzw.waw.pl/2018/11/21/raporty-z-konsultacji-spolecznych-zazielenmy-ulice/?projekt=1&b=75
    dishonor  16.02.2020 11:25
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany