Zbiory dla bibliotek

127
Dopuszczony do głosowania
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Monika Cieślak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
334 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wyraź opinię na temat tego pomysłu

Pobierz plakat promujący projekt

A5 A4 A3
Projekt ma zapewnić mieszkańcom dostęp do nowości książkowych, książki mówionej, zbiorów specjalnych w postaci płyt muzycznych, filmów oraz gier planszowych. Projekt ma na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród wszystkich grup wiekowych zapewniając zakup różnorodnych publikacji.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy w Dzielnicy Śródmieście ul. Marszałkowska 9/15 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wszystkie biblioteki publiczne w Dzielnicy Śródmieście
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma zapewnić mieszkańcom dostęp do nowości książkowych, książki mówionej, zbiorów specjalnych w postaci płyt muzycznych, filmów oraz gier planszowych. Projekt ma na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród wszystkich grup wiekowych zapewniając zakup różnorodnych publikacji.
Opis projektu
Celem projektu jest zakup nowości książkowych, zbiorów specjalnych oraz gier planszowych.
Zróżnicowanie zakupów dla różnych grup użytkowników. Zaspokojenie potrzeb czytelniczych dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych w taki sposób by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Biblioteka jest miejscem odpowiadającym na potrzeby czytelnicze różnych grup wiekowych, pełni nie tylko funkcje edukacyjne ale rozwija pasje i zainteresowania.
Dzięki książce, płycie, filmowi oraz grom planszowym możemy miło spędzić czas i rozwinąć swoje horyzonty.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma służyć upowszechnianiu czytelnictwa, a poprzez różnorodność zakupionych tytułów edukować i rozwijać Czytelników. Nowości wydawnicze to podstawa dobrego działania biblioteki. Projekt ma na celu zapewnienie odpowiedniej oferty nowości wydawniczych mieszkańcom dzielnicy. Stały dostęp nowych zbiorów to walor edukacyjny i kulturowy. Dobrze zaopatrzone biblioteki to atrakcyjny i wartościowy element Śródmieścia. Warto zainwestować w biblioteki, które cieszą się bardzo dużym poparciem mieszkańców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
koszt projektu wynosi 334500,00 zł
Biblioteka nawiązała kontakt z autorem projektu i zasugerowała wyłączenie z projektu zakup czasopism ze względu na konieczność zapewnienia czytelnikom czasopism już od 2 stycznia 2021 r. Z uwagi na to, że zmieniły się procedury dotyczące przekazania środków finansowych z budżetu obywatelskiego na realizację projektów (m.in. wystąpiła konieczność podpisania umowy z Burmistrzem Dzielnicy oraz konieczność przeprowadzenia rozeznania rynku; w tym zastosowanie trybu zapytania o cenę dostawy), zakup czasopism byłby możliwy dopiero w połowie lutego 2012 roku. Opóźnienie w dostawie czasopism, w takiej instytucji jaką jest biblioteka, jest bardzo niekorzystne dla jej czytelników i użytkowników oczekujących na aktualną ofertę i możliwość skorzystania z dostępu do codziennej prasy przez cały rok.
W związku z powyższym Biblioteka zaproponowała zabezpieczenie środków finansowych na zakup codziennej prasy z dotacji podmiotowej, którą otrzymuje od organizatora.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
334 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Realizacja projektu pozwoli na zakup nowości wydawniczych zbiorów specjalnych oraz gier planszowych, co będzie skutkowało poszerzeniem oferty dla czytelników i użytkowników biblioteki. Rezultatem będzie wzrost zainteresowania ofertą biblioteki, wzrost czytelnictwa oraz pozyskanie potencjalnych czytelników zainteresowanych korzystaniem z jej usług. Bogata oferta biblioteki wpłynie na jej pozytywny wizerunek i podniesie jej atrakcyjność.

Modyfikacje

20.02.2020 14:55
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
24.06.2020 09:06
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany