Ochrona przed hałasem na przystankach w tunelu pod Wisłostradą

667
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Elżbieta Jabłońska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
80 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Zamontowanie dźwiękoszczelnych wiat przystankowych dla pasażerów czekających na autobus w tunelu pod Wisłostradą lub odgrodzenie od jezdni ekranem dźwiękochłonnym wnęki przystankowej .

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Przystanki autobusowe "Metro - Centrum Nauki Kopernik" zlokalizowane w tunelu Wisłostrady

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zamontowanie dźwiękoszczelnych wiat przystankowych dla pasażerów czekających na autobus w tunelu pod Wisłostradą lub odgrodzenie od jezdni ekranem dźwiękochłonnym wnęki przystankowej .
Opis projektu
Wiaty powinny być dźwiękoszczelne, chroniące przed hałasem i mieć szyby pozwalające na dostrzeżenie zbliżającego się autobusu. Jak wszystkie wiaty przystankowe powinny być również wyposażone w ławki oraz oświetloną tablicę rozkładu jazdy autobusów.
Inna możliwość to postawienie przezroczystej ściany, odgradzającej wnękę przystankową od jezdni, W tej ścianie powinny być zamontowane drzwi, najlepiej rozsuwane otwierane przyciskiem na wysokości dostępnej dla osób na wózkach.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Przystanki autobusowe zlokalizowane w tunelu pod Wisłostradą są traktowane jedynie jako przystanki dla wysiadających odwiedzających Centrum Nauki Kopernik i bulwary warszawskie. Hałas panujący w tunelu sprawia, że pasażerowie komunikacji miejskiej , aby wsiąść do autobusu, co wiąże się z koniecznością stania na przystanku, wolą przejść do przystanku przy ulicy Nowy Zjazd lub Most Poniatowskiego niż narażać się na tak dokuczliwy i szkodliwy dla zdrowia hałas. Przystanki wyposażone są w windy, a więc są dostępne również dla osób niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
80 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Zgodnie z opinią zarządcy obiektu inżynierskiego (ZDM), instalacja ekranów akustycznych wygradzających wnękę przystankowa uniemożliwi Operatorowi Systemów Tunelowych i Systemu Zarządzania Ruchem bezpośredni dostęp do urządzeń elementów infrastruktury technicznej.

Dodatkowo zaprojektowanie, uzgodnienie i realizacja przyłącza elektroenergetycznego potrzebnego m.in. do zasilenia drzwi automatycznie otwieranych nie jest możliwa do zrealizowania w trakcie jednego roku.

Modyfikacje

28.01.2020 08:25
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Niesamowite, kilka lat o tym myślę i nagle kilka osób na raz to widzi - projekty 211, 472, 604, 667
    ola.mlyn  20.01.2020 13:12
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany