Pociąg do Buli

469
Dopuszczony do głosowania
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Beata Erickson
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
80 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • integracja mieszkańców
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wyraź opinię na temat tego pomysłu

Pobierz plakat promujący projekt

A5 A4 A3
Wybudowanie jednego boiska do gry w boules (dalej: bule) w Ogrodzie Krasińskich w sąsiedztwie istniejących już dwóch boisk oraz utworzenie jednego boiska do gry w bule na przedpolu Ogrodu Krasińskich (łącznie wybudowanie dwóch boisk).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ogród Krasińskich i przedpole Ogrodu Krasińskich przy ulicy Andersa, działka 3/4 obręb 50207.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wybudowanie jednego boiska do gry w boules (dalej: bule) w Ogrodzie Krasińskich w sąsiedztwie istniejących już dwóch boisk oraz utworzenie jednego boiska do gry w bule na przedpolu Ogrodu Krasińskich (łącznie wybudowanie dwóch boisk).
Opis projektu
Gra w bule to ulubiona zabawa parkowa krajów frankofońskich, zyskująca na popularności także w Polsce. Gra jest bardzo prosta, ponieważ do gry wystarczy jedynie kawałek równej powierzchni (boisko) i zestaw kul. Projekt umożliwi zorganizowanie miejsca dedykowanego osobom lubiącym spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu i promuje integrację sąsiedzką.
Projekt będzie polegał na budowie dwóch boisk do gry w bule, w tym jednego na obszarze Ogrodu Krasińskich w sąsiedztwie istniejących już dwóch boisk oraz wybudowanie jednego boiska na przedpolu Ogrodu Krasińskich przy ulicy Andersa (w miejscach tak jak na załączonej mapce). Mieszkańcy dzielnicy będą mogli nieodpłatnie korzystać z wybudowanych boisk zgodnie z regulaminem parku, czyli co najmniej 25 godzin tygodniowo pomiędzy 6:00 a 22:00, w tym w soboty i niedziele. Każde boisko będzie miało długość ok. 12 m oraz szerokość ok. 3 - 4 m, będzie wysypane wykonane i ogrodzone zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi.

Projekt jest adresowany do wszystkich mieszkańców dzielnicy bez względu na wiek czy płeć. Z projektu będą mogły korzystać nawet dzieci, które już samodzielnie chodzą oraz osoby niepełnosprawne, ponieważ gra nie wymaga dużej sprawności fizycznej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
1. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
2. Działanie na rzecz promocji sportu i ruchu fizycznego.
3. Dostępność dla bardzo dużej grupy mieszkańców
4. Działanie wspomagające rozwój fizyczny.
5. Działanie nastawione na rozwijanie logicznego myślenia, ponieważ gra w bule opiera się w przeważającej mierze na taktyce.
6. Wspiera integracje mieszkańców dzielnicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
2x40.000 zł (za 1 boisko) = 80.000 zł (za 2 boiska).
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
80 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Projekt umożliwi zorganizowanie miejsca dedykowanego osobom lubiącym spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu i promuje integrację sąsiedzką. Z wybudowanych boisk będą mogli korzystać nieodpłatnie wszyscy mieszkańcy, w tym nawet dzieci, które już samodzielnie chodzą oraz osoby niepełnosprawne, ponieważ gra nie wymaga dużej sprawności fizycznej.

Modyfikacje

22.06.2020 14:23
Zarząd Zieleni

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Witam

    jestem stałym graczem tych dwóch boisk w Ogrodzie Krasińskich,osoba która nie ma styczności z tym sportem może zadać sobie pytanie skoro są dwa boiska wiec po co budować kolejne dwa?Już odpowiadam ponieważ od wiosny aż do końca września jest tyle osób chętnych do gry że te dwa boiska to za mało.Bardzo często się zdarza że ludzie chcą zagrać nawet mają swoje kule lecz nie ma wolnych boisk.Dojazd (metro,tramwaj,autobus) jak i położenie sprawia że jest to najlepsze miejsce by grać w petanque.

    Piotr
    petanque  19.01.2020 14:42
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany