Klub Małego Pisarza – całoroczny cykl warsztatów pisarskich dla dzieci

377
Dopuszczony do głosowania
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Paweł Łęczuk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
34 240 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wyraź opinię na temat tego pomysłu

Pobierz plakat promujący projekt

A5 A4 A3
Klub Małego Pisarza to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Miejscem warsztatów będzie Wolskie Centrum Kultury.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wolskie Centrum Kultury
ul. Działdowska 6 (lub ul. Górczewska 15), Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wolskie Centrum Kultury jest miejscem bardzo dobrze przystosowanym do przeprowadzenia zajęć z dziećmi, ma doskonałe zaplecze techniczne, jest ogólnie dostępne i świetnie skomunikowane.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Klub Małego Pisarza to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Miejscem warsztatów będzie Wolskie Centrum Kultury.
Opis projektu

W trakcie zajęć dzieci pod okiem animatora wymyślają opowieść, którą na bieżąco spisuje redaktor. Następnie wymyślone opowiadanie jest drukowane w formie książeczek. Na koniec dzieci samodzielnie ilustrują swoją opowieść i każde z nich wraca do domu z WŁASNĄ KSIĄŻKĄ, na której widnieje jego imię i nazwisko jako współautora.

Na każdych warsztatach powstaje jedna książka – i jest drukowana dla każdego uczestnika: format A5 (12 stron), okładka z tytułem autorów (dzieci), strona redakcyjna, treść opowieści powstałej na poszczególnych zajęciach i miejsce na indywidualne ilustracje.

Warsztaty łączą w sobie elementy zabawy z edukacją i kulturą. To także znakomite narzędzie dydaktyczne, które rozwija wyobraźnię i uczy współpracy w grupie. Klub Małego Pisarza rozwinie w dzieciach miłość do książek i do czytania.

Planowane jest 36 dwugodzinnych spotkań przez okres 10 miesięcy. Jeden raz w tygodniu.
Zakłada się, że grupa warsztatowa będzie liczyć maksymalnie 12 dzieci w wieku 6 - 12 lat. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapisać się można będzie poprzez wysłanie maila na specjalnie w tym celu dedykowany adres. Projekt będzie promowany za pośrednictwem mediów społecznościowych i plakatów informacyjnych w urzędzie dzielnicy, domu kultury oraz na stronach internetowych partnerów i realizatorów projektu.
Przed realizacją projektu zostanie opracowany roczny harmonogram z terminami wszystkich warsztatów. Oprócz tego realizatorzy przygotują szczegółowy regulamin dotyczący zasad uczestnictwa w zajęciach, listy uczestników oraz listy rezerwowej.


Budżet projektu zakłada:
1. Organizacja i przeprowadzenie warsztatów.
2. Przygotowanie i dostarczenie materiałów do przeprowadzenia 36 warsztatów (papier, kredki, drukarka, tonery do drukarki).
3. Przygotowania promocji warsztatów w formie plakatów, ulotek z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty oraz przygotowania internetowej promocji warsztatów z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty.

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nauczenie dzieci miłości do książek, to duże wyzwanie społeczne. Klub Małego Pisarza wciągnie dzieci w proces twórczy, pozostawiając konkretny ślad w postaci książki, którą dziecko zabiera do domu i z dumą pokazuje rodzicom. Tego typu zajęcia rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach: od pracy w grupie, poprzez zaangażowanie twórcze i trening wyobraźni, po dobrą zabawę i pewność siebie.

Warsztaty w ramach Klubu Małego Pisarza zaowocują powstaniem 36. unikalnych książeczek w trakcie 72. godzin pracy (każde dziecko otrzyma własny egzemplarz z własnym nazwiskiem na okładce jako współautor).

W bezpłatnych zajęciach Klubu Małego Pisarza będzie miało szansę wziąć udział ponad 380 dzieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Promocja projektu: 1 000 zł
Koordynacja: 3 000 zł
Wynagrodzenia dla trenerów: 21 600 zł
Materiały dydaktyczne do zajęć, w tym druk książeczek: 8 640 zł

Razem: 34 240 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
34 240,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
W projekcie założono zorganizowanie 36 dwugodzinnych warsztatów pisarskich dla dzieci w wieku 6 – 12 lat w Wolskim Centrum Kultury. Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na rozwój zainteresowania w zakresie tworzenia książek wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Tego typu spotkania pobudzają wyobraźnię młodych odbiorców kultury oraz zachęcają do czytelnictwa.

Modyfikacje

28.01.2020 15:02
Koordynator w Dzielnicy Wola
21.04.2020 21:52
Wydział Kultury dla Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany