Edukacja Seksualna - dobrowolne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

1585
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu fjf86888
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
4 644 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów edukacji seksualnej, działań teatralnych, artystycznych i animacyjnych, które posłużą jako narzędzie edukacji seksualnej różnych grup wiekowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Przestrzenie sąsiedzkie we wszystkich dzielnicach m.st Warszawy oraz inne przestrzenie należące do m.st Warszawy

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów edukacji seksualnej, działań teatralnych, artystycznych i animacyjnych, które posłużą jako narzędzie edukacji seksualnej różnych grup wiekowych.
Opis projektu
Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów, działań teatralnych, artystycznych i animacyjnych, które posłużą jako narzędzie edukacji seksualnej różnych grup wiekowych.

Warsztaty obejmować będą miedzy innymi zagadnienia: mowy nienawiści, in vitro, życia uczuciowego, chorób przenoszonych drogą płciowa (np. współczesna medycyna w walce z aids), tożsamości płciowej, in vitro, pornografii, adopcji, przeciwdziałania przemocy, przeciwdziałania pedofilii, praw pacjenta, emocji, profilaktykę nowotworową, seksu w internecie, stawiania granic i bliskości.

Dzieci i młodzież będą mogły dodatkowo wziąć udział w działaniach przez sztukę (np.: spektakle, działania performatywne, działania artystyczne i animacyjne) – działania będą poruszały tematykę przeciwdziałania pedofilii, wykorzystywania , stawiania granic, określania stref / miejsc intymnych.

Warsztaty dla dorosłych skierowane są głownie do rodziców którzy sami chcieliby porozmawiać ze swoimi dziećmi a często nie wiedzą jak zacząć czy jak dostosować tematykę do wieku dziecka. Rodzice dowiedzą się między innymi – czym jest edukacja seksualna, jak rozmawiać z dzieckiem na tematy seksu, edukatorzy przeprowadzą też przykładowa lekcję edukacji seksualnej a rodzice wcielą się w rolę uczniów. Uczestnicy dowiedzą się też jakiego języka używać w edukacji seksualnej, poznają rolę seksu w mediach społecznościowych, dowiedzą się o zachowaniach seksualnych dzieci w różnych grupach wiekowych. Poznają nieoczywiste źródła wiedzy w których przekazywana jest edukacja seksualna (filmy, seriale) otrzymają kompendium źródeł z których warto korzystać samemu edukując dziecko.

Tematyka wszystkich warsztatów i spotkań dostosowana zostanie do odpowiednich grup wiekowych przez 3 równolegle działające grupy eksperckie.

Oprócz warsztatów i działań przez sztukę projekt obejmuje:

Wprowadzenie w każdej dzielnicy dyżurów (minimum 200h/rok) terapeuty/psychologa/seksuologa do którego młodzież będzie mogła się zgłosić ze swoimi problemami dotyczącymi sfery intymnej. Miejsca dyżurów ustalane będą w każdej dzielnicy w porozumieniu z koordynatorem projektu (preferowane miejsca to miejsca aktywności lokalnej i inne miejsca będące własnością miasta)

Prowadzenie profilu „Edukacja seksualna w Warszawie” na facebooku gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł uzyskać szczegółowe informacje o projekcie.

Przeprowadzenie profesjonalnej kampanii promocyjnej we wszystkich szkołach, urzędach, domach kultury, bibliotekach i komunikacji miejskiej m.st Warszawy oraz w mediach społecznościowych miasta.

Ciągłej ewaluacji projektu w celu zapewnienia najwyższego możliwego poziomu projektu

Szczegółowy program powinien powstać w zespołach złożonych ze specjalistów: seksuologów psychiatrów, psychologów, pedagogów, animatorów, pracowników kultury, badaczy, nauczycieli, lekarzy ginekologów oraz młodzieży i rodziców. Eksperci powinni też określić kompetencje i kwalifikacje osób prowadzących np. wymaganych certyfikatów z różnych dziedzin, do realizacji poszczególnych działań projektu. Aby projekt mógł być zrealizowany w jednym roku budżetowym niezbędne jest powołanie 3 zespołów koordynujących i prowadzenie równoległych działań dla 3 grup wiekowych.

Projekt ma być realizowany przez biuro kultury i centrum komunikacji społecznej w porozumieniu z innymi jednostkami miejskimi.

Zapisy na wszystkie spotkania odbywają się za pomocą stron www miasta. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja powinna zacząć się przynajmniej dwa tygodnie przed planowanymi spotkaniami/warsztatami. Informacja o terminie rekrutacji powinna znaleźć się na wszystkich materiałach promocyjnych, w mediach wymienionych wyżej.


Ramowy kosztorys projektu:


Zespół do koordynowania projektu ( 3 zespoły po 2 osoby) – 396000zł brutto /rok
Działania artystyczne – jeden spektakl teatralny oraz jedno inne działanie w każdej z dzielnic - 180000zł brutto
Wynagrodzenie 3 grup eksperckich do 15 osób każda 40h – 360000zł brutto
Terapeuta/psycholog/seksuolog – 1 osoba na dzielnice po 200h – 360000zł brutto
Ewaluatorzy - 3 osoby – 198000zł brutto /rok
Promocja – projekty plakatów, dystrybucja, reklama w komunikacji miejskiej prowadzenie mediów społecznościowych - 100000zł brutto
Warsztaty dla dzieci – dziesięć dwudziestoosobowych grup w każdej dzielnicy, każde z zajęć prowadzone przez dwóch edukatorów, 20h warsztatów dla każdej z dwudziestu grup – 1080000zł brutto
Warsztaty dla młodzieży – dwadzieścia dwudziestoosobowych grup w każdej dzielnicy, każde z zajęć prowadzone przez dwóch edukatorów, 20h warsztatów dla każdej z dwudziestu grup - 2160000zł brutto
Warsztaty dla dorosłych – dwie dwudziestoosobowe grupy w każdej dzielnicy, każde z zajęć prowadzone przez dwóch edukatorów, 20h warsztatów dla każdej z dwóch grup – 216000zł brutto
Drobny poczęstunek dla uczestników warsztatów (warsztatowicze sami decydują o rodzaju poczęstunku) – 70000zł brutto
Ewentualnie koszty wynajmu powierzchni – 100000zł brutto

Proszę urzędników weryfikujących projekt o informowanie na bieżąco o etapie weryfikacji na jakim znajduje się projekt i o ewentualnych uwagach do projektu. W przypadku uwag do projektu proszę o przesyłanie propozycji konkretnych rozwiązań dostosowanych do możliwości miasta.
Proszę o kontakt mailowy w sprawie projektu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Rzetelna edukacja seksualna pomaga w w podejmowaniu świadomych i bezpiecznych wyborów w sferze własnej seksualności. Realnie ogranicza infekcje przenoszone drogą płciową czy niechciane ciąże . Pozwala zapobiegać przemocy na tle seksualnym, stawiać jasne granice. Uczy reagowania na niepożądane zachowania seksualne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
4 644 000,00 zł

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • KONIECZNIE ! mam nadzieję że wreszcie władze warszawy nie wymiękną i podejmą się wyzwania. Trzymam kciuki !
    tata_polak  21.01.2020 23:00
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany