Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Łączymy parki

430
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Tomasz Wałkuski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
120 000 zł
Kategoria
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Celem projektu jest rewitalizacja terenu między parkami Jana Pawła II i Romana Kozłowskiego oraz nadanie mu charakteru parkowego. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 posadzone zostaną drzewa i krzewy. Przedłużony zostanie ciąg spacerowy prowadzący od parku Jana Pawła II na północ oraz wykonany zostanie niewielki rów retencyjny.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Łąka Olkówki . Teren między parkingiem przy żłobku na ul Wokalnej (od strony zachodniej) a ogólnodostępnymi boiskami oraz teren przylegający od północno-wschodniej strony do jurajskiego placu zabaw.
Działki 33 i 32 - numer obrębu 11008.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest rewitalizacja terenu między parkami Jana Pawła II i Romana Kozłowskiego oraz nadanie mu charakteru parkowego. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 posadzone zostaną drzewa i krzewy. Przedłużony zostanie ciąg spacerowy prowadzący od parku Jana Pawła II na północ oraz wykonany zostanie niewielki rów retencyjny.
Opis projektu
W ramach projektu zostanie posadzone zostaną drzewa, które dadzą cień i chłód w upalne dni. Dodatkowo zostanie posadzona roślinność, która poprawi estetykę w okolicy jurajskiego placu zabaw (od północno-wschodniej strony) - 400 krzewów (głównie iglastych (sosna górska) ale z domieszką krzewów ozdobnych. Powinny być to rośliny dobrze znoszące suszę i magazynujące wodę.
Przedłużony zostanie także ciąg spacerowy prowadzący od Parku im Jana Pawła II na północ (który powstał w ramach poprzednich edycji BP) poprzez połączenie go z chodnikiem biegnącym po wschodniej stronie ogólnodostępnych boisk przy ul Puszczyka.
10 drzew (z workami nawadniającymi) zostanie posadzonych w szpalerze na terenie między parkingiem a boiskami przy ul Puszczyka.
Na terenie projektu powinno zostać utworzone niewielkie zagłębienie terenu (niewielki rów) wzdłuż wału ziemnego lub w okolicach żłobka, po wschodniej stronie ciągu pieszo jezdnego, który pełniłby funkcję retencyjną.
Na parkingu - na miejscy równoległym do ciągu pieszo-jezdnego, na wschodnim skraju parkingu ustawione zostanie 5 stojaków rowerowych, żeby rodzice odprowadzający dzieci do żłobka mieli miejsce do pozostawienia swoich rowerów.

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Teren łączący parki Jana Pawła II i Romana Kozłowskiego zmienia się już od kilku lat. Jest to teren o dużym potencjale, ponieważ w jego południowej części rośnie wiele starych drzew. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje tu tereny zielone. W części północnej (Łąka Olkówki) posadzono już w ramach kolejnych edycji projektu "Łączymy parki" ponad 40 drzew (w pobliży jurajskiego placu zabaw i boisk oraz 7 wzdłuż chodnika przy wschodnim ogrodzeniu SP 91), kolejne 10 zostanie zasadzonych w tym roku. Dzięki systematycznym nasadzeniom ten teren stanie się w przyszłości parkiem łączącym oba wymienione wyżej parki.
Dzięki roślinności teren będzie bardziej estetyczny, a zieleń daje czystsze powietrze i chłód latem. Zieleń magazynuje też wodę i sprawia, że upalne lata są mniej uciążliwe

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
120 000,00 zł

Modyfikacje

20.01.2020 21:43
Autor projektu
20.01.2020 21:44
Autor projektu
20.01.2020 21:55
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ja sam w tym roku wraz z koleżankami i kolegami również zgłaszamy projekt (inf. na dole). Pomysł ten bardzo mi się podoba lecz proszę o zwrócenie uwagi na to iż w parku Kozłowskiego organizowane są liczne festiwale i zasadzenie tam drzew mogło by to utrudnić lub uniemożliwić organizację owych festiwali. Lecz projekt sam w sobie bardzo mi się podoba.

  zachęcam do sprawdzenia naszego pomysłu: Pełnoprawni niepełnosprawni nr.560
  Karol Chomentowski  22.01.2020 18:32
  • Szanowny Panie,

   dziękuję za opinię. Drzewa będą posadzone na południowym krańcu Olkówki/Olkówka (zaznaczone na mapie w załączniku) - tak więc z dala od miejsca, gdzie organizowane są festyny.
   Pozostała roślinność zaplanowana jest na zboczu wzniesienia, którędy nikt nie chodzi - nawet podczas dużych imprez.
   Pozdrawiam
   Tomasz Wałkuski  22.01.2020 21:22 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany