Bezpłatne warsztaty dla osób dorosłych – joga, zumba, samoobrona, rośliny w słojach oraz w szkle, makijaż, majsterkowanie, szydełkowanie oraz robienie na drutach, decoupage, malowanie na odzieży.

949
Dopuszczony do głosowania
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Maksymilian Ciszkowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
134 040 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wyraź opinię na temat tego pomysłu

Pobierz plakat promujący projekt

A5 A4 A3
Projekt przewiduje realizacje bezplatnych warsztatow dla osob doroslych w kilku obszarach tematycznych. Proponuje organizacje warsztatow w 2 sferach:
- zdrowie & kondycja fizyczna - joga, zumba, samoobrona,
- sztuka & robotki reczne - makijaz, rosliny w slojach i szkle, majsterkowanie, szydelkowanie i robienie na drutach, decoupage, malowanie na odziezy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Powstańców Śląskich 17, Konarskiego 6, Batalionów Chłopskich 87, Powstańców Śląskich 108a, Powstańców Śląskich 126,
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wymienione adresy to siedziby placówek Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, odpowiednio: BP
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje realizacje bezplatnych warsztatow dla osob doroslych w kilku obszarach tematycznych. Proponuje organizacje warsztatow w 2 sferach:
- zdrowie & kondycja fizyczna - joga, zumba, samoobrona,
- sztuka & robotki reczne - makijaz, rosliny w slojach i szkle, majsterkowanie, szydelkowanie i robienie na drutach, decoupage, malowanie na odziezy
Opis projektu
Proponowane warsztaty mają na celu m.in. ; udoskonalenie posiadanych już
umiejętności lub zdobycie nowych; atrakcyjne spędzenie wolnego czasu bez
konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych oraz integrację
lokalnych środowisk.
- JOGA:
Proponuję realizację zajęć podczas których uczestnicy poznają kilka rodzajów
jogi np. joga ogólna, joga zdrowy kręgosłup, joga rozciągająca, relaksacyjna
badz joga regeneracyjna. Głównym celem zajęć (poza pobudzeniem aktywności
fizycznej) jest wyrobienie prozdrowotnych nawyków, ale również integrację
lokalnej społeczności i wspólne spędzanie czasu. Zaletami jogi są także jej
pozytywny wpływ na stan psychiczny człowieka oraz zwiększenie elastyczności
ciała. W projekcie przewiduję prowadzenie cotygodniowych spotkań w jednej z
placówek bibliotecznych. Czas trwania warsztatów to 1,5 godz. Zajęcia
prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora przez 9 miesięcy – 38
spotkań.
Kosztorys projektu: łącznie 18 900zł
Wynagrodzenie instruktora: 300 zł/brutto - 1,5 godz. tj. 11 400 zł
Zakup artykułów i materiałów niezbędnych na warsztaty (maty, kostki, paski,
pianki, koce, bolstery, literatura) 7 000 zł
Promocja przedsięwzięcia: materiały reklamowe, ulotki, plakaty - 500 zł

- ZUMBA:
Głównym celem organizacji zajęć zumby jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Zumba to wspaniała forma aktywnego spędzenia czasu, dbania o kondycję i wzmocnienie mięśni czy nawet rehabilitację. Zajęcia pod okiem profesjonalisty – wykwalifikowanego instruktora – pozwolą uczestnikom na uzyskanie dobrej formy fizycznej, poprawę pracy serca i układu krążenia, lepsze ukształtowanie sylwetki, rozładowanie stresu i napięcia oraz na np. stratę zbędnych kilogramów i poprawę witalności. Czas trwania warsztatów to 1,5 godz. Zajęcia prowadzone będą co 2 tygodnie przez 9 miesięcy – 19 spotkań w roku.
Kosztorys projektu: łącznie 9 150zł
Wynagrodzenie instruktora: 350 zł/brutto - 1,5 godz. tj. 6 650 zł
Zakup artykułów i materiałów niezbędnych na warsztaty: 2 000 zł
Promocja przedsięwzięcia: materiały reklamowe, ulotki, plakaty - 500 zł

- SAMOOBRONA:
Kurs samoobrony jest przeznaczony dla wszystkich niezależnie od wieku oraz warunków fizycznych. Zajęcia mają na celu rozwój możliwości i umiejętności skutecznej samoobrony poprzez m.in. nabycie podstawowych kwalifikacji, aby prawidłowo ocenić zagrożenie; zniwelować syndrom ofiary – co spowoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa naukę skutecznych odruchów w sytuacji ataku, poprawę sprawności fizycznej uczestników warsztatów. Teoria oraz ćwiczenia na warsztatach obejmą m.in. takie elementy jak: rozpoznanie i unikanie niebezpieczeństwa, taktykę, techniki samoobrony. Przewiduję organizację cyklu 10 spotkań dwugodzinnych (10 tygodni od marca do maja).
Kosztorys realizacji projektu: łącznie 6 200zł.
Wynagrodzenie: 200zł/h x 2 godz. x 10 spotkania tj. 4 000 zł
Zakup niezbędnego wyposażenia oraz artykułów: 1 700 zł.
Projekt plakatu i druk plakatu 500zł

- ROŚLINY W SŁOJACH I SZKLE:
W pierwszej części każdego warsztatu uczestnicy dowiedzą się o różnych ciekawych technikach uprawy roślin. Przeanalizują etapy powstawania ekosystemów, zasady sadzenia roślin w szklanych naczyniach oraz dowiedzą się jak dbać o poszczególne rośliny, aby cieszyć się nimi przez lata. W drugiej części - praktycznej - używając przygotowanych materiałów stworzą własne aranżacje. Takie warsztaty to doskonała alternatywa dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Poprzez udział w warsztatach zdobędą dodatkową wiedzę dotyczącą konieczności dbania o środowisko.
Kosztorys projektu: łącznie 19 000 zł
Rośliny w słojach (6 warsztatów) –1 warsztat materiały – rośliny 450 zł, słoje i ziemia 950zł tj. 8 400 zł;
Rośliny w szkle (6 warsztatów) – 1 warsztat materiały – rośliny 350 zł , naczynia oraz ziemia 400zł tj. 4 500zł;
Drobne zakupy materiałów – folie ochronne, ceraty, rękawiczki, preparaty do czyszczenia szkieł, narzędzia ogrodnicze, literatura itp. 2 000 zł;
Wynagrodzenie instruktorskie - 300 zł/1,5godz. tj. 3 600 zł;
Promocja przedsięwzięć, projekty graficzne, plakaty, ulotki – 500 zł.

- MAKIJAŻ:
Proponowane warsztaty (8 spotkań) są propozycją dla wszystkich, którzy pragną wzbogacić swoją wiedzę oraz praktykę dotyczącą zarówno makijażu dziennego, jak również podstaw makijażu wieczorowego. Uczestnictwo w tych warsztatach umożliwi mieszkańcom Warszawy zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu zasad wykonania makijażu do i po pracy. Po warsztatach uczestnicy będą bardziej świadomi jak odpowiedni makijaż wpływa na budowanie wizerunku oraz pogłębią swoją wiedzę z kosmetyki białej i jej zastosowania przed nałożeniem wymarzonego makijażu. Teoria warsztatów będzie ograniczona do minimum, a towarzyszyć jej będą przede wszystkim ćwiczenia praktyczne. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać makijaż pod okiem dwójki profesjonalnych wizażystów.
Kosztorys warsztatów: łącznie 16 000zł zł
Zakup profesjonalnych akcesoriów (pędzle, gąbki, kuferki, lusterka, aplikatory, waciki itp.) oraz kosmetyków do makijażu (cienie, róże, pomadki, bazy, tusze, pudry sypkie i w kamieniu, kamuflaże, podkłady, bronzery itp.) – 6 000 zł;
Wynagrodzenie prowadzących – 2 osoby/2 h warsztatów – 1 200 zł/warsztat tj. 9 600 zł;
Fachowa literatura – 400 zł.

- MAJSTERKOWANIE:
Celem 6 warsztatów jest przekazanie wiedzy oraz umiejętności z podstaw stolarki, recyclingu, dekorowania, ale przede wszystkim tworzenia czegoś z niczego - tworzenia potrzebnych w domu drobiazgów. W pierwszej części warsztatu uczestnicy zyskają zasadnicze wiadomości na temat materiałów z których wykonywana będzie praca, urządzeń, ich przeznaczenia i zastosowania itp. Następnie rozpocznie się część praktyczna – każda z osób dzięki pomocy prowadzącego wykona rzecz, która będzie jej przydatna w domu, w pracy lub na działce. Może będzie to skrzynka na zioła lub owoce, na herbatę, tablica, stolik kawowy itp. Wszystko będzie zależeć od potrzeb zgłoszonych przez uczestników.
Kosztorys warsztatów: łącznie 15 700 zł
Zakupy materiałów (kleje, farby, lakiery, listwy, bejce, drewno, wiklina, artykuły do ozdoby itp.): 1 warsztat ok. 900 zł tj. 5 400zł zł;
Zakup akcesoriów (wiertła, gwoździe, wkręty, pędzle, ozdoby, ceraty, ściski, szablony, wstążki, filc itp.) 3 000zł;
Zakup urządzeń (taker, szlifierka, wkrętak, wiertarka itp.) 2 500 zł
Wynagrodzenie prowadzącego: 200zł/h (1 warsztat 2 godziny – 2 prowadzących tj. 800 zł) tj. 4 800 zł.

- SZYDEŁKOWANIE I ROBIENIE NA DRUTACH:
Organizacja warsztatów szydełkowania oraz robienia na drutach ma na celu udowodnienie, że są to nie tylko bardzo przydatne umiejętności, ale również ciekawe i łatwe. Rozwijające kreatywność i zdolności manualne rękodzieło. Przy pomocy prostych narzędzi - druty i szydełko można stworzyć prawie wszystko: od przedmiotów ozdabiających i upiększających nasze otoczenie po najmodniejsze ubiory. Dzięki tym warsztatom uczestnicy opanują podstawy i z łatwością zaprojektują i wykonają np. swój puf, dywanik, matę, podkładki pod kubki, czy talerze wiele innych oryginalnych przedmiotów. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się o podstawowych materiałach i akcesoriach (jakie wybrać szydełko lub druty, rodzaje włóczek, jakie akcesoria trzeba mieć), czym są schematy szydełkowe, jak je czytać oraz co to są skróty szydełkowe, jakie są podstawowe ściegi dziewiarskie, jak się rozpoczyna i kończy robótkę na drutach. Warsztaty dedykowane będą osobom początkującym. Podczas zajęć zdobędą wiedzę z zakresu techniki, nauczą się dobierać grubość drutów i rodzaje szydełek do rodzaju włóczek, poznają akcesoria niezbędne w trakcie pracy. Następnie rozpoczną praktyki: pętelka początkowa, łańcuszek, słupek, oczko ścisłe itp. Każdy uczestnik będzie miał dostęp do niezbędnych narzędzi i materiałów. Spotkania 2 razy w miesiącu (1 szydełko, 1 druty) przez 9 miesięcy czyli 18 warsztatów.
Kosztorys warsztatów: łącznie 18 440 zł
Zakup profesjonalnych akcesoriów (druty, szydełka, igły, drewniane kółka - metalowe oraz bambusowe itp.) 2 600 zł
Zakup materiałów (wełny, sznurki bawełniane, bobbiny, t-shirt ) 8 000 zł
Wynagrodzenie prowadzących – 380 zł/1,5 h tj. 6 840 zł
Fachowa literatura, promocja – 1 000 zł.

- DECOUPAGE:
Decoupage polega na wydzieraniu lub wycinaniu elementów papierowych (takich jak serwetki czy wydruki obrazków), naklejaniu ich na odpowiednio przygotowaną powierzchnię, a następnie utrwaleniu i ujednoliceniu motywu przy pomocy kolejnych warstw lakieru. Warsztaty decoupage przeznaczone będą szczególnie dla osób początkujących, które nigdy nie wykonywały żadnych prac tego typu. Do udziału należy zachęcić osoby, które jeszcze nie zapoznały się z techniką decoupage, nie umieją malować i niekoniecznie mają zdolności plastyczne! Podczas spotkań uczestnicy wykonają praktycznie krok po kroku prace decoupage na powierzchni drewnianej. Może to być np. pudełko na herbatę, na chusteczki, na biżuterię, taca itp. Zajęcia podzielone będą na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną - prowadzoną metodą warsztatową. W pierwszej odbiorcy warsztatu dowiedzą się jak stosować poszczególne materiały, jak przygotowywać przedmioty do ich metamorfoz, jak malować, komponować papierowe motywy, jak przyklejać oraz wykańczać prace. Podczas części drugiej pod okiem instruktora uczestnicy wykonają swoją pierwszą pracę.
Kosztorys warsztatów: łącznie 21 280zł
Zakup profesjonalnych akcesoriów (pędzle z miękkim włosem, pędzle syntetyczne, nożyczki, pudełka drewniane, ramki, skrzynki, pudełeczka itp.) 8 900zł
Zakup materiałów (kleje, farby, ceraty, lakiery, serwetki, papier materiały do spękań i złoceń itp. ) 8 000 zł
Wynagrodzenie prowadzących – 420zł/2 godz. tj. 3 780zł
Fachowa literatura, promocja – 600 zł.

- MALOWANIE NA ODZIEŻY:
Zajęcia malowania na odzieży, rozwijają kreatywność , ale również zachęcają do przerabiania swoich ubrań w zgodzie z duchem zero waste. Zajęcia mogą być połączone z rozmową dot. upcyklingu, recyklingu oraz szkodliwego wpływu fast fashion na środowisko naturalne i gospodarcze w krajach trzeciego świata. Warsztaty oprócz uwrażliwienia mieszkańców na aspekty ekologiczne, na pewno rozwiną kreatywność i przyniosą powody do dumy z własnoręcznie wykonanych ubrań.
Kosztorys warsztatów: łącznie 9 370zł
Zakup materiałów i akcesoriów (farby, pędzle, folia , ceraty) 550 zł warsztat x 9 spotkań tj. 4 950 zł
Wynagrodzenie prowadzących – 380 zł/1,5 godz tj. 3 420zł
Fachowa literatura, promocja – 1 000 zł.
Ważne: Każdy z uczestników przynosi własną odzież do ozdabiania.Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Proponowane przeze mnie warsztaty pozwolą na dobrą zabawę, miłe i pożyteczne spędzenie czasu wolnego, integrację uczestników, ale również rozwój kreatywności i poprawę formy fizycznej. Uczestnicy będą mogli zdobyć nową wiedzę i umiejętności lub udoskonalić posiadane. Przedsięwzięcia, które zaproponowałem do realizacji na rynku komercyjnym są bardzo drogie, a chciałbym, aby każdy miał możliwość uczestniczenia w takich warsztatach. W naszej dzielnicy bardzo bogata jest oferta dla dzieci lub młodzieży. Moja propozycja znacznie ją rozszerza i daje możliwość uczestniczenia w warsztatach ich rodzicom oraz dziadkom – dorosłym mieszkańcom Bemowa, ale również samej młodzieży. Jest to duże uatrakcyjnienie oferty kulturalno-sportowej dzielnicy zlokalizowane w placówkach bibliotecznych, które umiejscowione są w łatwo dostępnych miejscach. Zależy mi, żeby z oferty mogło skorzystać jak najwięcej uczestników. Zajęcia odbywać się będą w dogodnych dla uczestników godzinach. Na każde spotkanie prowadzone będą otwarte zapisy. Zapisów do udziału w zajęciach będzie można dokonywać osobiście lub telefonicznie – w niektórych przypadkach mailem (dane kontaktowe podane będą na plakatach promocyjnych). Liczba miejsc to około 20 na każde spotkanie, w zależności od lokalizacji realizacji projektu, ze względu na możliwości sali, w której spotkania będą się odbywać. Projekt ma więc głównie na celu podniesienie poziomu dostępu do bezpłatnych form kulturalnych na terenie Bemowa w taki sposób aby dostęp do jego elementów był jak najłatwiejszy dla zainteresowanych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
JOGA:
Kosztorys projektu: łącznie - 18 900 zł
Wynagrodzenie instruktora: 300 zł/brutto - 1,5 godz. tj. 11 400 zł
Zakup artykułów i materiałów niezbędnych na warsztaty (maty, kostki, paski,
pianki, koce, bolstery, literatura) - 7 000 zł
Promocja przedsięwzięcia: materiały reklamowe, ulotki, plakaty - 500 zł

ZUMBA:
Czas trwania warsztatów to 1,5 godz. Zajęcia prowadzone będą co 2 tygodnie przez 9 miesięcy – 19 spotkań w roku.
Kosztorys projektu: łącznie - 9 150 zł
Wynagrodzenie instruktora: 350 zł/brutto - 1,5 godz. tj. 6 650 zł
Zakup artykułów i materiałów niezbędnych na warsztaty: 2 000 zł
Promocja przedsięwzięcia: materiały reklamowe, ulotki, plakaty - 500 zł

SAMOOBRONA:
Przewiduję organizację cyklu 10 spotkań dwugodzinnych (10 tygodni od marca do maja).
Kosztorys realizacji projektu: łącznie - 6 200 zł.
Wynagrodzenie: 200zł/h x 2 godz. x 10 spotkania tj. 4 000 zł
Zakup niezbędnego wyposażenia oraz artykułów: 1 700 zł.
Projekt plakatu i druk plakatu 500 zł

ROŚLINY W SŁOJACH I SZKLE:
Kosztorys projektu: łącznie - 19 000 zł
Rośliny w słojach (6 warsztatów) –1 warsztat materiały – rośliny 450 zł, słoje i ziemia 950zł tj. 8 400 zł;
Rośliny w szkle (6 warsztatów) – 1 warsztat materiały – rośliny 350 zł , naczynia oraz ziemia 400zł tj. 4 500zł;
Drobne zakupy materiałów – folie ochronne, ceraty, rękawiczki, preparaty do czyszczenia szkieł, narzędzia ogrodnicze, literatura itp. 2 000 zł;
Wynagrodzenie instruktorskie - 300 zł/1,5godz. tj. 3 600 zł;
Promocja przedsięwzięć, projekty graficzne, plakaty, ulotki – 500 zł.

MAKIJAŻ:
Kosztorys warsztatów: łącznie - 16 000 zł
Zakup profesjonalnych akcesoriów (pędzle, gąbki, kuferki, lusterka, aplikatory, waciki itp.) oraz kosmetyków do makijażu (cienie, róże, pomadki, bazy, tusze, pudry sypkie i w kamieniu, kamuflaże, podkłady, bronzery itp.) – 6 000 zł;
Wynagrodzenie prowadzących – 2 osoby/2 h warsztatów – 1 200 zł/warsztat tj. 9 600 zł;
Fachowa literatura – 400 zł.

MAJSTERKOWANIE:
Kosztorys warsztatów: łącznie - 15 700 zł
Zakupy materiałów (kleje, farby, lakiery, listwy, bejce, drewno, wiklina, artykuły do ozdoby itp.): 1 warsztat ok. 900 zł tj. 5 400 zł;
Zakup akcesoriów (wiertła, gwoździe, wkręty, pędzle, ozdoby, ceraty, ściski, szablony, wstążki, filc itp.) 3 000zł;
Zakup urządzeń (taker, szlifierka, wkrętak, wiertarka itp.) 2 500 zł
Wynagrodzenie prowadzącego: 200zł/h (1 warsztat 2 godziny – 2 prowadzących tj. 800 zł) tj. 4 800 zł.

SZYDEŁKOWANIE I ROBIENIE NA DRUTACH:
Spotkania 2 razy w miesiącu (1 szydełko, 1 druty) przez 9 miesięcy czyli 18 warsztatów.
Kosztorys warsztatów: łącznie - 18 440 zł
Zakup profesjonalnych akcesoriów (druty, szydełka, igły, drewniane kółka - metalowe oraz bambusowe itp.) 2 600 zł
Zakup materiałów (wełny, sznurki bawełniane, bobbiny, t-shirt ) 8 000 zł
Wynagrodzenie prowadzących – 380 zł/1,5 h tj. 6 840 zł
Fachowa literatura, promocja – 1 000 zł.

DECOUPAGE:
Kosztorys warsztatów: łącznie - 21 280 zł
Zakup profesjonalnych akcesoriów (pędzle z miękkim włosem, pędzle syntetyczne, nożyczki, pudełka drewniane, ramki, skrzynki, pudełeczka itp.) 8 900zł
Zakup materiałów (kleje, farby, ceraty, lakiery, serwetki, papier materiały do spękań i złoceń itp. ) 8 000 zł
Wynagrodzenie prowadzących – 420zł/2 godz. tj. 3 780zł
Fachowa literatura, promocja – 600 zł.

MALOWANIE NA ODZIEŻY:
Kosztorys warsztatów: łącznie - 9 370 zł
Zakup materiałów i akcesoriów (farby, pędzle, folia , ceraty) 550 zł warsztat x 9 spotkań tj. 4 950 zł
Wynagrodzenie prowadzących – 380 zł/1,5 godz tj. 3 420zł
Fachowa literatura, promocja – 1 000 zł.
Ważne: Każdy z uczestników przynosi własną odzież do ozdabiania.


SUMA: 134 040 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
134 040,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Proponowane warsztaty znacznie rozszerzą ofertę kulturalno-sportową dając możliwość uczestniczenia w nich nie tylko młodzieży, ale również dorosłym mieszkańcom Bemowa. Pozwolą na ich integrację, rozwój kreatywności i poprawę formy fizycznej. Uczestnicy zdobędą nową wiedzę, umiejętności oraz udoskonalą już posiadane. Projekt znacznie podniesie poziom dostępu do bezpłatnych form warsztatów o charakterze kulturalno-sportowym na terenie Bemowa.

Modyfikacje

15.04.2020 13:27
Wydział Kultury dla Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany