Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Konwersacje w języku angielskim

562
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Iryna Bezushko
Współautorzy Tetiana Shechkova
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
7 000 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt "Konwersacje w języku angielskim" polega na stworzeniu dla Warszawiaków darmowych spotkań, mających na celu udoskonalenie ich umiejętności językowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lokalizacja spotkań musi być wygodna dla uczestników, dobrze połączona z komunikacją miejską oraz maksymalnie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, żeby wszyscy chętni mogli do nas dotrzeć.
Na przykład: kawiarnie, domy kultury, sale konferencyjne itd.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt "Konwersacje w języku angielskim" polega na stworzeniu dla Warszawiaków darmowych spotkań, mających na celu udoskonalenie ich umiejętności językowych.
Opis projektu
Komunikacja jest ważnym elementem istnienia społeczeństwa.
We współczesnych czasach utrzymywanie kontaktu z innymi odgrywa znaczącą rolę w życiu każdego człowieka. Tymczasem dobra znajomość języka obcego wchodzi w zakres kompetencji kluczowych.

Speaking Club - tak zwane konwersacje językowe po angielsku były wymyślone w celu, żeby każda osoba niezależnie od wieku, rodzaju działalności lub poziomu języka mogła rozwijać swoje umiejętności, poszerzać wiedzę w zakresie zarówno nauki języka jak i każdego interesującego jej tematu. Ponieważ podczas konwersacji rozmawiamy o tym, co interesuje uczestników, przygotowujemy materiały na podstawie wybranych przez nich tematów, zapraszamy speakerów z różnych branż, otwieramy umysły.
Dążymy do tego, żeby każdy w Warszawie miał szansę rozwijać pasję do języka angielskiego mając wyłącznie chęć i zainteresowanie.

Wszyscy chętni będą mogli spotykać się w przyjaznej atmosferze oraz praktykować mówienie pod kierunkiem magistra filologii angielskiej.
Celem naszych spotkań będzie nie tylko rozwój językowy, ale również doskonalenie umiejętności nawiązywania nowych kontaktów, współpracy w grupie, prowadzenia dyskusji i negocjacji oraz zdolności samodzielnego pozyskiwania informacji i rozwiązywania problemów w nieszablonowy sposób.

Podczas spotkań będziemy podejmować interesujące i ważne tematy społeczne, będziemy wykorzystywać również gry intelektualne, które pomagają rozwijać kreatywność myślenia.
Konwersacje będą odbywać się wyłącznie w języku angielskim. Więc znaczy to, że mogą w nich uczestniczyć osoby z różnych państw, co pozwoli zapoznać się z kulturą innych krajów.

Ważne jest również prowadzenie spotkań w różnych lokalizacjach, ze względu na to, że uczestnicy nie będą przyzwyczajać się do jednego miejsca.
Wiadomo, żeby rozwijać się trzeba wychodzić ze strefy komfortu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
We współczesnych czasach dobra znajomość języka angileskiego jest niezbędną umiejętnością, którą musi posiadać niemal każdy, zwłaszcza ci aktywni, dążący do celu i ambitni.

Z innej perspektywy nie zapominajmy o osobach starszych. One czasem najbarzdziej potrzebują komunikacji oraz aktywności umysłowej, która jest niezbędna także w utrzymaniu zdrowia.

Trudności w używaniu języka obcego sprawia również bariera komunikacyjna. I to jest kolejny problem, z którym będziemy walczyć podczas naszych spotkań. Ponieważ wiemy z własnego doświadczenia, że spotykając z nowymi ludźmi, praktykując mówienie w języku angielskim, wychodzenie ze strefy komfortu, powoduje przezwyciężenie danej bariery.

Ale problem polega równnież na tym, że nie wszyscy ci, którzy mają chęć, mają również miejsce, gdzie można praktykować język oraz możliwość finansową do tego.

Ze względu na to, chcemy stworzyć takie miejsce, organizować spotkania, które będą interesujące a głównie korzystne dla mieszkańców stolicy, co z kolei rozwiąży problem opisany wyżej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
7 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Super pomysł. Pomoże to osobom chętnym rozwijać swoje umiejętności językowe. Szczególnie bardzo przydatne studentom.
    Yana Osipchuk  22.01.2020 09:53
  • Ciekawy pomysł, takie zajęcia potrafią kosztować nawet 100 zł /h....
    adizi969  25.01.2020 21:40
  • Takich bezpłatnych zajęć jest pełno, są w zasadzie w każdej dzielnicy. Także w samym centrum Warszawy, np. bardzo często w Warsztacie Warszawskim czy w CAM Nowolipie.
    murakamiza  28.01.2020 16:03
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany