Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

## BEZPIECZEŃSTWO NA PRZEJŚCIACH I ULICACH WARSZAWY ##

1931
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Krzysztof Krzemiński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
3 900 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • Bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Poprawa bezpieczeństwa poprzez modernizację oświetlenia ulicznego oraz doświetlenie i dodatkowe aktywne oznaczenie 18 przejść dla pieszych wskazywanych przez mieszkańców Warszawy i ZDM jako niebezpieczne (po 1 przejściu na dzielnicę).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wybrane ulice / przejścia dla pieszych w Warszawie (po 1 w dzielnicy). W dzielnicy Wola na ul. Obozowej. Na Żoliborzu w ciągu ul. Powązkowskiej.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wg wskazań mieszkańców dzielnic i ZDM.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Poprawa bezpieczeństwa poprzez modernizację oświetlenia ulicznego oraz doświetlenie i dodatkowe aktywne oznaczenie 18 przejść dla pieszych wskazywanych przez mieszkańców Warszawy i ZDM jako niebezpieczne (po 1 przejściu na dzielnicę).
Opis projektu
Doświetlenie i dodatkowe aktywne oznaczenia na 18 przejściach dla pieszych w Warszawie (po jednym przejściu na dzielnicę). W dzielnicy Wola ma to być przejście na ul. Obozowej i ul. Powązkowska. Na Żoliborzu mają być doposażone przejścia dla pieszych w ciągu ul. Powązkowskiej. Jest to przelotowa, czteropasmowa ulica łącząca centrum z trasą S8, z intensywnym ruchem samochodowym, rowerowym oraz pieszych.

Dodatkowo wymiana starych słupów oświetleniowych na długości od ul. Tatarskiej do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej na nowe słupy z oświetleniem LED (stylowe, w czarnym kolorze , nawiązujące do historii Powązek, np. wzór pastorał warszawski zastosowany na wolskim odcinku Powązkowskiej lub pośredni wzór latarni stosowany na nowych osiedlach Wilanowa). Dodatkowe wygrodzenia i ujednolicenie małej architektury na odcinku od ul. Okopowej do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej: ustawienie wygrodzeń przy wąskim chodniku od ul. Duchnickiej do ul. Rydygiera i wymiana istniejących wygrodzeń U-12 na estetyczne, np. wg wzoru stosowanego na przystankach tramwajowych, ok 1000 mb., kosze żeliwne na wzór Krakowskiego Przedmieścia ok 30 szt., ławki 10 szt.

Oświetlenie, aktywne przejścia i wygrodzenia mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo pieszych, ich widoczność oraz zwiększyć uważność kierowców.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Poprawa bezpieczeństwa poprzez oświetlenie i aktywne przejścia dla pieszych. Poprawa widoczności pieszych oraz zwiększenie uważność kierowców w celu wyeliminowania potrąceń/wypadków.

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
3 900 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany