Wielofunkcyjne boisko sportowe do futbolu amerykańskiego, ultimate frisbee i lacrosse

1558
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Andrzej Makowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
4 200 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Celem projektu jest stworzenie wielofunkcyjnego boiska do futbolu amerykańskiego, ultimate frisbee i lacrosse. Obiekt będzie zgodny z międzynarodowymi zasadami opisanymi w stowarzyszeniach odpowiadających ich sportom. Boisko będzie posiadało nawierzchnię sztuczną oraz planowane jest wykonanie oświetlenia, w celu przedłużenia godzin użytkowania.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponuje się następujące lokalizacje:
1. na terenie Pola Mokotowskiego, pomiędzy ulicami Fińska/Leszowa
2. w dzielnicy Białołęka, przy skrzyżowaniu ulic Świderska/Świętosławskiego
3. w dzielnicy Praga-Południe, na terenie lub w okolicach toru kolarskiego Nowe Dynasy
4. w dzielnicy Targówek, pomiędzy ulicami Gilarska/św. Wincentego
5. w dzielnicy Mokotów, przy ulicy Jaśminowej
6. w dzielnicy Mokotów, przy ulicy Ludwiga van Beethovena
7. w dzielnicy Mokotów, przy ulicy Kalorycznej
8. w dzielnicy Żoliborz, na Stadionie przy ulicy Potockiej
9. w dzielnicy Żoliborz, przy Wybrzeżu Gdańskim, na przy Centrum Olimpijskim
10. w dzielnicy Bielany, przy remontowanym ośrodku Hutnika
11. w dzielnicy Bielany, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, Josef Pilsudski University Sport Field
12. w dzielnicy Bielany, skrzyżowanie alei Armii Krajowej i ulicy Hłaski
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zakłada się, że boisko będzie punktem centralnym do utworzenia kompleksu sportowego. W tym celu potrzebny jest dostęp do terenu wokół wybranej lokalizacji.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest stworzenie wielofunkcyjnego boiska do futbolu amerykańskiego, ultimate frisbee i lacrosse. Obiekt będzie zgodny z międzynarodowymi zasadami opisanymi w stowarzyszeniach odpowiadających ich sportom. Boisko będzie posiadało nawierzchnię sztuczną oraz planowane jest wykonanie oświetlenia, w celu przedłużenia godzin użytkowania.
Opis projektu
Celem projektu jest stworzenie wielofunkcyjnego boiska do futbolu amerykańskiego, ultimate frisbee i lacrosse. Obiekt będzie zgodny z międzynarodowymi zasadami opisanymi w stowarzyszeniach odpowiadających ich sportom. Całkowita długość boiska będzie wynosić 110 m oraz 74 m szerokości. Obiekt będzie posiadał nawierzchnię sztuczną oraz w celu przedłużenia godzin użytkowania planowane jest wykonanie oświetlenia. Dodatkowo zakłada się stworzenie trybun przeznaczonych dla kibiców, pod którymi znajdować się będą zamykane magazynki na sprzęt.

Na przestrzeni najbliższych lat zakłada się utworzenie dwóch dodatkowych boisk w różnych dzielnicach Warszawy oraz jednego centralnego, przy którym możliwe będzie zbudowanie pełnego kompleksu, pozwalającego na dalszy rozwój stołecznych klubów.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Przyszli użytkownicy boiska obecnie realizują swoje pasje w miejscach do tego nieprzystosowanych. Stołeczne drużyny uprawiające sporty, dla których jest przeznaczony proponowany obiekt posiadają liczne sukcesy lokalne, ogólnopolskie, a często też europejskie. Projekt zapewni możliwość dalszego rozwoju klubom, w tym rozwój sekcji młodzieżowych. Trybuna umożliwi rozgrywanie meczy z udziałem publiczności, co dodatkowo zachęci większe grono warszawiaków do uprawiania sportu. Utworzony obiekt pozwoli na rozgrywanie meczy międzynarodowych oraz rozgrywek rangi mistrzowskiej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
4 200 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Spośród 12 zweryfikowanych lokalizacji, żadna nie daje możliwości realizacji projektu (szczegółowy opis każdej z nich znajduje się w karcie oceny merytorycznej projektu). Zaprojektowanie, realizacja przyłącza energetycznego do projektu (oświetlenie boisk), uzyskanie niezbędnych pozwoleń i uzgodnień a także roboty budowlane nie są możliwe do zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego. Obiekt miałby być punktem centralnym do utworzenia w przyszłości kompleksu sportowego, co jest niezgodne z kryterium przyjętym w budżecie obywatelskim.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Panie Andrzeju, bardzo ciekawa inicjatywa. Nie raz podczas spacerów z psem zdarzało mi się widywać zapaleńców sportów amerykańskich w naszym parku. Widać, ze to ludzie z pasją wiec warto ich wspierać i zachęcać młodych do aktywnego spędzania czasu. No i oczywiście nie samą piłką nożną człowiek żyje hehe. Pozdrawiam!
    czarekkrzysztof  21.01.2020 19:40
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany