Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Audyt realizacji projektów wybranych w poprzednich latach

1207
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Robert Buciak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
389 500 zł
Kategoria
 • funkcjonowanie urzędu
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
W dotychczasowych edycjach BP/BO zostało wybranych 3895 projektów, z których zrealizowano 2940. Informacje o sposobie realizacji projektów są skromne i niekiedy błędne. Nie znamy ostatecznych kosztów wykonania projektów. Audyt pozwoli zebrać brakującą wiedzę, wskazać błędy i możliwości poprawy. Projekt ma na celu sprawdzenie jak urzędnicy radzą sobie z wykonaniem zadań.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
cała Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Na mapie zaznaczyłem lokalizację Biura Audytu Wewnętrznego urzędu m.st. Warszawy, bo to im pewnie przyjdzie weryfikować projekt.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W dotychczasowych edycjach BP/BO zostało wybranych 3895 projektów, z których zrealizowano 2940. Informacje o sposobie realizacji projektów są skromne i niekiedy błędne. Nie znamy ostatecznych kosztów wykonania projektów. Audyt pozwoli zebrać brakującą wiedzę, wskazać błędy i możliwości poprawy. Projekt ma na celu sprawdzenie jak urzędnicy radzą sobie z wykonaniem zadań.
Opis projektu
Projekt polega na zleceniu przez miasto audytu wykonania projektów, które wygrały w poprzednich latach. Wiele projektów zostało wykonanych niezgodnie z intencją autorów, bez kontaktu z mieszkańcami lub w innym zakresie niż przewidywał projekt. Audytorzy zbadają, czy urzędnicy realizujący zadania trzymali się zapisów prawa, treści projektów i czy właściwie komunikowali się autorami i mieszkańcami.

Projekty miękkie zostaną sprawdzone także pod względem frekwencji w zajęciach, skuteczności dotarcia do odbiorców, kosztów jednostkowych, jakości i czasu realizacji, konkurencyjności, dostępności dla grup wykluczonych.

Projekty infrastrukturalne zostaną sprawdzone także pod względem trwałości, kosztów wykonania z uwzględnieniem wzrostu kosztów materiałów i robocizny, jakości i czasu realizacji, przyczyn opóźnień, ogólnodostępności projektów wykonanych w placówkach edukacyjnych.

Efektem projektu będzie raport z audytu zawierający pełne i poprawne dane dotyczące wykonania projektów, ocenę zgodności wykonania projektów z założeniami, przykłady dobrych praktyk i największych błędów, wskazówki poprawy procedur realizacji projektów i działania systemu budżetu obywatelskiego w ramach obowiązujących przepisów prawa.

Koszt projektu szacuję na 3895 projektów * 100 zł = 389.500 zł

Projekt poparł między innymi Marcin Wojdat, sekretarz miasta. Fajny z niego gość.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Wiedza mieszkańców o realizacji dotychczasowych projektów jest skromna i rozproszona. Liczne projekty nie zostały wykonane w terminie lub zostały wykonane częściowo lub błędnie. Audyt ma za zadanie zgromadzić dotychczasową wiedzę o realizacji projektów i wskazać, co należy poprawić w działaniach urzędników i procedurach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
389 500,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Audyt podany w projekcie? W ŻADNYM WYPADKU
  Audyt przydałby się natomiast do prześwietlenia pana Buciaka i jego wygranych projektów z zeszłego roku.
  Ktoś bardzo nieumiejętnie zarządza publicznymi finansami a wydawanie środków na pana buciaka i jego pomysły to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
  Helmut2137  21.01.2020 15:03
 • Audyt z nazwy to kontrola niezależnej pracowni specjalistów wybranej w przetargu o zamówieniach publicznych w celu określenia właściwego wyboru sposobu realizacji celu i kosztów..projekt BO zakładający audyt jest wadliwy względem siebie.. czyli nie można publicznie kontrolować samego siebie i być sędzią oceniającym siebie i swoje projekty...to jest ścigane przez organ nadrzędny.. jak może się organ podrzędny administracyjnie domagać audytu przez z góry wybraną firmę... to nazywa się nepotyzm ... miasto powinno swoje projekty weryfikować albo zweryfikuje je CBA..
  Marek-G.  23.01.2020 00:25
 • Oho, buciak chce przypomniec o niezrealizowanych projektach rowniez swojego autorstwa. I do tego skasowac 400k. Creme de la creme :)
  MarekSmyk  23.01.2020 02:01
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany