Wycieczka rowerowa szlakiem poległych projektów budżetu partycypacyjnego

1218
Dopuszczony do głosowania
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Robert Buciak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
5 000 zł
Kategoria
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • budżet obywatelski
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Wyraź opinię na temat tego pomysłu

Pobierz plakat promujący projekt

A5 A4 A3
Do tej pory wybrano do realizacji 3895 projektów (stan na 21.01.2020 r.). Jednak części z nich nie można wykonać. W systemie jest 14 projektów, które mają status "odstąpiono od realizacji". Projekt ma na celu wspólny przejazd rowerowy mieszkańców i urzędników, podczas którego zostaną opowiedziane historie tych projektów i wyjaśnione przyczyny odstąpienia do ich wykonania.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
wycieczka rowerowa po Warszawie; dokładnie trasa zostanie ustalona na etapie realizacji projektu
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Co najmniej 5 punktów, w których miały być wykonane projekty, ale miasto "odstąpiło od ich realizacji"
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Do tej pory wybrano do realizacji 3895 projektów (stan na 21.01.2020 r.). Jednak części z nich nie można wykonać. W systemie jest 14 projektów, które mają status "odstąpiono od realizacji". Projekt ma na celu wspólny przejazd rowerowy mieszkańców i urzędników, podczas którego zostaną opowiedziane historie tych projektów i wyjaśnione przyczyny odstąpienia do ich wykonania.
Opis projektu
14 projektów (stan na 21.01.2020 r.), które wygrały w pierwszych pięciu edycjach budżetu partycypacyjnego na pewno nie zostanie zrealizowanych. Mają one w systemie status "odstąpiono od realizacji". Są to:

1. Budowa mostku dla pieszych nad Potokiem Służewieckim
2. Panie, Pan tu nie stał (postawienie repliki Misia z filmu)
3. Wyznaczenie pasa rowerowego na fragmencie ul. Nowy Świat (UWAGA - projekt jest w trakcie realizacji przez Zarząd Dróg Miejskich)
4. „Wyszalnia” dla psów (wybieg dla psów w Parku Wielkopolskim)
5. Chodniki zamiast błota przy Rembielińskiej, Bazyliańskiej i Krakusa
6. Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Ogrodowej i Wroniej
7. Wygodny parking przy Broniewskiego
8. Street Workout Młociny - ścieżka zdrowia
9. Pasy rowerowe i miejsca parkingowe na Żeromskiego i Reymonta
10. Ochota na kajaki (w parku Szczęśliwickim)
11. Budowa przejścia dla pieszych w Al. Jerozolimskich
12. Wygodniej rowerem między Marymoncką i Twardowską
13. Na skróty do parku! Chodnik w śladzie przedeptu do Parku Żeromskiego
14. Łącznik rowerowy na Placu Weteranów od Sierakowskiego do Floriańskiej

Projekt polega na opracowaniu i przeprowadzeniu wycieczki rowerowej po Warszawie przez miejsca, w których odstąpiono od realizacji tych projektów. W trakcie wycieczki zostaną opowiedziane historie wszystkich projektów o statusie „odstąpiono od realizacji” – założenia oraz powody, z jakich odstąpiono od ich realizacji. Zostanie wykonana także dokumentacja fotograficzna z każdego punktu wycieczki. Wycieczka zostanie zorganizowana w wybraną niedzielę czerwca, będzie obejmować minimum 5 z wyżej wymienionych punktów (długość trasy – około 10-20 km) i trwać około 3 godziny. Dokładna trasa przejazdu zostanie ustalona na etapie realizacji projektu. Udział w wycieczce będzie mógł wziąć każdy, nie będą prowadzone wcześniejsze zapisy. Wycieczka będzie promowana z wykorzystaniem co najmniej social mediów oraz strony https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Ponadto projekt obejmuje opracowanie i wydrukowanie krótkiej, ok. 8 stronicowej, broszury opisującej historie tych projektów wraz z wyjaśnieniem, dlaczego miasto niektórych działań nie może wykonać.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy mieszkańców o sposobie działania budżetu partycypacyjnego / obywatelskiego. Wycieczka rowerowa po mieście ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu i poznawania miasta. Projekt stanowi też symboliczne upamiętnienie wysiłków autorów projektów i mieszkańców, którzy na te projekty zagłosowali. Projekt ma również na celu sprawdzenie, czy obecny system głosowania premiuje tanie i śmieszne projekty.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
opracowanie trasy, przygotowanie i przeprowadzenie wycieczki (w tym m.in.: opracowanie regulaminu przejazdu, zabezpieczenie porządkowe i medyczne, ewentualne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością) – 2 500 zł
opracowanie tekstu, skład i wydruk broszury informacyjnej – 2 500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
5 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Zwiększenie wiedzy mieszkańców o sposobie działania budżetu partycypacyjnego / obywatelskiego. Integracja mieszkańców (uczestników wycieczki) zainteresowanych budżetem obywatelskim.

Modyfikacje

14.04.2020 11:25
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (8)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardziej bezsensownego i idiotycznego pomysłu w budżecie obywatelskim dziś nie zobaczę.
  Widzę, że pan Buciak ma wyjątkowe parcie na publiczne pieniądze, skoro chce je wykorzystać w tak bezsensowny sposób. To jakby dać po prostu Buciakowi 5 tysięcy. nie popieram i jako warszawiak, mówię stanowcze NIE.
  Helmut2137  21.01.2020 15:01
 • Co to za pomysł? 5 tysięcy na wycieczkę rowerową dla Pana Buciaka? Chyba gorzej już nie da się zagospodarować publicznych pieniędzy. Wnoszę o negatywne zaopiniowanie
  bakarowanowy12  21.01.2020 15:27
 • Chyba czas zacząć rozliczać Pana Buciaka za takie pomysły. Rozumiem, że chce wziąć paru znajomych, pojeździć sobie na rowerach i wziąć do kieszeni 5 000PLN? Niesamowite.
  Bishop85  21.01.2020 18:01
 • Komentarz został usunięty przez Administratora z powodu naruszenia postanowień regulaminu korzystania z systemu

  autor_568a851c587db  23.01.2020 02:09
 • Przez takie pomysły (a także durne przepisy ustawowe) budżet obywatelski dawno stał się kpiną z samego siebie i właściwie winien być zaorany.
  Grzegorz Dąbkowski  30.01.2020 23:38
 • Takie projekty to skandal!!
  Witold Pajdowski  01.09.2020 23:40
 • Czemu ten projekt w ogóle został dopuszczony??
  5 000 zł naszych pieniędzy dla Buciaka za spacerek? To jest farsa!
  Skwierawski  02.09.2020 20:44
 • Prywatny skok na kasę roberta buciaka.
  Rav-1990  12.09.2020 22:25
 • Panie Robercie, zapraszam na Rembielińską za darmo, ale pieszo, nie rowerem. Bo w miejscu w którym miały być chodniki wybrane do realizacji przez moich sąsiadów jest teraz plac budowy metra. Jako autor projekt sam wystąpiłem do Burmistrza z prośbą o nie marnowanie publicznych pieniędzy. Uzyskałem też zapewnienie, że po wybudowaniu metra układ organizacyjne zostanie zmieniony i powstaną nowe ścieżki chodników, dostosowane do zmienionej przestrzeni.
  Pana ignorancja jest urągająca, że nawet nie zainteresował się Pan czemu odstąpiono od realizacji projektu, a już na pewno, nie było to Pana, i być może nie ma Pan pojęcia o jakim miejscu mówi.
  Rembielinska  14.09.2020 13:30
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany