Sauna z widokiem na Wisłę

1833
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Jan Piotrowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
280 400 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
  • propagująca zdrowy tryb życia
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Sauna nad Wisłą i wodna przestrzeń wypoczynku uatrakcyjni okolice popularnej plaży ZOO. Miejskie plaże w Warszawie stały się miejscem spotkań osób aktywnych sportowo i potrzebujących kontaktu z przyrodą. Informacja o wodnej przestrzeni wypoczynku zostanie umieszczona na wszystkich miejskich plażach w Warszawie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Las łęgowy nad Wisłą na wysokości ogrodu zoologicznego u zbiegu Wybrzeże Helskie i ul. Ratuszowej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Sauna nad Wisłą i wodna przestrzeń wypoczynku uatrakcyjni okolice popularnej plaży ZOO. Miejskie plaże w Warszawie stały się miejscem spotkań osób aktywnych sportowo i potrzebujących kontaktu z przyrodą. Informacja o wodnej przestrzeni wypoczynku zostanie umieszczona na wszystkich miejskich plażach w Warszawie.
Opis projektu
Sauna miejska z zewnętrznym jacuzzi i strefą odpoczynku będzie przestrzenią całorocznych spotkań mieszkańców, którzy będą mogli odpocząć lub przyjemnie spędzić czas w sposób aktywny. Elementami wodnej przestrzeni będą: wieloosobowa, częściowo samoobsługowa sauna, balia kąpielowa z hydromasażem i podest z zadaszeniem. Całość kompleksu zlokalizowana w atrakcyjnej przestrzeni nadwiślańskiego lasu łęgowego z bezpośrednim widokiem na rzekę. Kompleks i jego wykończenie wpisuje się naturalne nadwiślańskie otoczenie. Przestrzeń dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, seniorów i rodzin z dziećmi.

W okresie jesninno-zimowym najważniejszym elementem kompleksu będzie sauna i aktywności związane z kąpielami zimnowodnymi. Zajęcia organizowane na powietrzu będą kończyły się sesją w saunie.

Proponowane godziny otwarcia:
październik-marzec:
- poniedziałek - piątek: 13 - 22
- sobota - niedziela: 11 - 22
kwiecień - wrzesień:
- poniedziałek - piątek: 7 - 10 i 16 - 22
- sobota - niedziela: 6 - 22

Z racji charakteru przestrzeni w jakiej będzie znajdowała się sauna, program, aktywności i godziny otwarcia będą uzależnione od warunków atmosferycznych.

Sposób rezerwacji uczestnictwa w sesjach saunowych oraz zajęciach plenerowych będzie oparty o system, rezerwacji telefonicznej oraz przez system rezerwacji internetowej.

Informacja o wodnej przestrzeni wypoczynku zostanie umieszczona na wszystkich miejskich plażach w Warszawie. Raz w tygodniu na dwóch z nich (Poniatówka i Żoliborz) odbędą się zajęcia promujące saunę i zdrowy tryb życia.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Sauna publiczna i przestrzeń miejskiej rekreacji ma na celu popularyzację zimowych aktywności nad Wisłą . W mieście potrzeba miejsc, które w sposób zrównoważony i naturalny wpisują się w przestrzeń. Brakuje miejsc związanych z rekreacją opartą na plenerowym saunowaniu.

Od kilku lat wzrasta zainteresowanie rekreacją opartą na kąpielach zimnowodnych (morsowaniu). Wiąże się ono bezpośrednio z uczestnictwem w sesjach saunowych.

Całość obiektu wykonana zostanie z poszanowaniem walorów naturalnych i charakteru okolicy. Lokalizacja sauny i przestrzeni rekreacji sprzyjać będzie obcowaniu mieszkańców z przyrodą i stanie się atrakcyjnym przystankiem przy ścieżce rekreacyjnej. Odwiedzenie przestrzeni nadwiślańskich zimą w naturalny sposób może wiązać się z uczestnictwem w sesji w miejskiej saunie. Zajęcia w okresie wiosenno-letnim w sposób systematyczny i merytoryczny będą przygotowywały do rekreacji jesiennych i zimowych.

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
280 400,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Biorąc pod uwagę obecną budowę, dzierżawę, ilość uzgodnień do pozyskania nie ma możliwość zrealizowania zadania w jednym roku budżetowym, w związku z powyższym projekt zostaje zaopiniowany negatywnie.


Modyfikacje

27.01.2020 13:46
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
22.06.2020 13:39
Dział Wisła w Zarządzie Zieleni

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany