Rowerem z Wawra do Wesołej

1684
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Anna Sajkowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
2 750 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Chcemy umożliwić bezpieczny dojazd rowerem z Wesołej do Warszawy przez Wawer, co w tej chwili jest niemożliwe przez brak dróg bezpiecznych dla rowerzystów.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
od ulicy Czecha/ "skrzyżowanie" z Wydawniczą (za estakadą) w Wawrze, do skrzyżowania Traktu Brzeskiego z ulicą Jana Pawła II w Wesołej, wzdłuż ulic Czecha i Trakt Brzeski.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
850m proponowanej drogi przebiega przez teren we własności Skarbu Państwa (ulica B.Czecha pomiędzy ulicą M.Kajki i H.Wierzchowskiego. W przypadku niemożności poprowadzenia DDR przez ten teren, alternatywną możliwością jest poprowadzenie DDR od skrzyżowania ulic B.Czecha i M.Kajki do skrzyżowania ulic B.Czecha i H.Wierzchowskiego przez ulicę Krawiecką / Tulipanową.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Chcemy umożliwić bezpieczny dojazd rowerem z Wesołej do Warszawy przez Wawer, co w tej chwili jest niemożliwe przez brak dróg bezpiecznych dla rowerzystów.
Opis projektu
Projekt polega na zbudowaniu drogi rowerowej łączącej Wawer z Wesołą wzdłuż ulicy Czecha i Traktu Brzeskiego, od skrzyżowania z ulicą Wydawniczą w Wawrze, do skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II w Wesołej. Obie dzielnice są szczególnie predysponowane do ruchu rowerowego, a jednocześnie mają najsłabiej rozwiniętą infrastrukturę w całej Warszawie. Budowa drogi jest krytycznie istotna w poprawie bezpieczeństwa rowerzystów.

Proponowane jest zbudowanie 5km drogi rowerowej, łączącej Wesołą z Wawrem i dalej umożliwiającą przejechanie na Pragę Południe i Mokotów (przez Trasę Siekierkowską). Droga umożliwi ruch rowerowy w dwukierunkowy na całym odcinku.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Czecha/Trakt Brzeski charakteryzuje się bardzo dużym natężeniem ruchu samochodowego, i wydzielona droga dla rowerów jest wyjątkowo potrzebna na tym odcinku. Połączy ona obecne "drogi rowerowe donikąd" zarówno w Wawrze jak i Wesołej.
Obie dzielnicy pełne są rowerowych "teleportów" czyli kawałków DDR nie łączących się w jedną całość, i prjekt byłby początkiem sieci DDR w południowo-wschodniej Warszawie.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
2 750 000,00 zł

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany