Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Plaża na Białołęce II (strefa sportu nad Wisłą na Białołęce) -kontynuacja

1791
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Białołęka
Autor pomysłu Magdalena Nazaruk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
150 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Kontynuacja projektu Plaży na Białołęce II (strefy sportu nad Wisłą na Białołęce) przy zjeździe z wału przeciwpowodziowego na wysokości ul. Aluzyjnej/ Sprawnej. Poszerzenie tego terenu o dwie strefy dla dzieci edukacyjną oraz sportowo-wypoczynkową tj. w doposażenie elementów małej architektury.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Sprawna/ Aluzyjna, teren obecnej plaży (Strefa Sportu nad Wisłą)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wskazana lokalizacja jest najbardziej odpowiednia, pod względem uczęszczania przez mieszkańców oraz jej położenia w newralgicznym punkcie osiedla, w niedalekiej lokalizacji przystanku promu.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Kontynuacja projektu Plaży na Białołęce II (strefy sportu nad Wisłą na Białołęce) przy zjeździe z wału przeciwpowodziowego na wysokości ul. Aluzyjnej/ Sprawnej. Poszerzenie tego terenu o dwie strefy dla dzieci edukacyjną oraz sportowo-wypoczynkową tj. w doposażenie elementów małej architektury.
Opis projektu
Dalsza rozbudowa Strefy sportu nad Wisłą na Białołęce. Uzupełnienie tego miejsca o elementy małej architektury tj. huśtawki x2szt (3 osobowe), huśtawka x1szt (jednoosobowa), leżak podwójny x2, leżak pojedyńczy x1, ławki z oparciem x3, stół do pinponga, stojaki na rowery x3, dodatkowe kosze na śmieci x3, schodki do tafli wody z poręczą i pochylnią, w celu możliwości przybicia kajakiem i wydostania go na brzeg, atrakcje dla dzieci tj. utworzenie ścieżki edukacyjnej dla dzieci tj. np. tablicę edukacyjną z ruchomymi elementami, ze zwierzętami występującymi w pobliskim rezerwacie, drążki do street outu, domki dla ptaków w tym duże gniazdo dla jeżyków (podobne jak te przy ul. Odkrytej), atrapy kamer monitoringu miejskiego, a także plenerową sezonową, projekcję filmu w wakacje w ramach promocji tego miejsca, czyli poszerzenie tego miejsca o strefę dla dzieci edukacyjną oraz strefę sportowo-wypoczynkową, sprawi że każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Elementy muszą być wandalo-odporne, wysokiej jakości, betonowo-metalowo- drewniane lub drewniane w podobnym stylu do obecnie zamontowanych, muszą także być zabezpieczone przed wilgocią, z racji lokalizacji oraz przymocowane na stałe do podłoża ze względów technicznych. Należy uwzględnić także koszty eksploatacji (czyszczenie, konserwacja, mycie instalacji, sprzątanie terenu min 2 razy w roku po powodziach)
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Kontynuacja modernizacji Strefy sportu nad Wisłą na Białołęce o strefę dla dzieci oraz strefę edukacyjną i sportowo-rekreacyjną, sprawi że każdy znajdzie tu miejsce dla siebie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
150 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany