Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Warszawski Uniwersytet Rodzinny

1941
Trwa ocena
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Paweł Piszczałka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
130 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Celem projektu jest stworzenie serii profesjonalnych pokazów i wykładów naukowych dostępnych dla rodzin. Wydarzenia łączyłyby w sobie rodzinną formę spędzania czasu wraz z szeroko pojętą popularyzacją nauki. Pokazy i wykłady będą się odbywać w wybranych domach kultury z udziałem naukowców, badaczy oraz ekspertów krajowego i europejskiego poziomu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Centrum Kultury Wilanów, Kolegiacka 3, Służewski Dom Kultury, park dolinka służewiecka,
Dom Kultury Świt, Piotra Wysockiego 11, Białołęcki Ośrodek Kultury Vincenta van Gogha 1
Wolskie Centrum kultury, Działdowska 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Centrum Kultury Wilanów, Kolegiacka 3, Służewski Dom Kultury, park dolinka służewiecka, Dom Kultury Świt, Piotra Wysockiego 11, Białołęcki Ośrodek Kultury Vincenta van Gogha 1 Wolskie Centrum kultury, Działdowska 6

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest stworzenie serii profesjonalnych pokazów i wykładów naukowych dostępnych dla rodzin. Wydarzenia łączyłyby w sobie rodzinną formę spędzania czasu wraz z szeroko pojętą popularyzacją nauki. Pokazy i wykłady będą się odbywać w wybranych domach kultury z udziałem naukowców, badaczy oraz ekspertów krajowego i europejskiego poziomu.
Opis projektu
Projekt ma na celu stworzenie serii dużych wydarzeń kulturalno-naukowych w wybranych domach kultury na terenie całej Warszawy. Widowiska mają na celu przedstawienie danej dziedziny naukowej (bądź jej obszaru) w sposób atrakcyjny, ciekawy oraz angażujący. Zainteresowanie nią, zachęcenie do dalszej eksploracji i zgłębiana tematu. Często z wykorzystaniem między innymi nowych mediów czy technologii. Prelegenci na krajowym i europejskim poziomie nadadzą wydarzeniom wysoką rangę merytoryczną, w połączeniu z przystępnym przekazem wiedzy stworzą wysokiej jakości wydarzenia dostępne i skierowane do wszystkich grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy) Prezentowane dziedziny naukowe to miedzy innymi: nauki humanistyczne (np. filozofia, językoznawstwo itp.) nauki inżynieryjno-techniczne (np. architektura, urbanistyka itp.), nauki medyczne (np. kultura fizyczna, medyczne) nauki ścisłe i przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka, matematyka, informatyka), nauki społeczne (ekonomia, prawo) oraz inne. Projekt zakłada dostępność wydarzeń dla osób niesłyszących i niedosłyszących dzięki tłumaczeniu na język migowy. Wydarzenia kierowane do mieszkańców Warszawy – dzieci od 8 roku życia, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.
Projekt zakłada, że część wydarzeń będzie kierowana do dorosłego odbiorcy. (Dokładny podział wiekowy na szczegółowym etapie) Udział nieodpłatny, w kolejności zgłoszeń.
Realizacja projektu w następujących miejscach: Centrum Kultury Wilanów, Służewiecki Dom Kultury, Dom Kultury Świt, Białołęcki Ośrodek Kultury, Wolskie Centrum Kultury
Pokaz/wykład 60 minut 10 (mc) /1, 5(placówki) 2000 1000000
Tłumaczenie pokazu na język migowy 300 50 15000
Promocja 5000
Koszt akustyka 1h pokaz/warsztat 200 50 10000
Razem: 100000 15000 5000 10000 łącznie 130 000
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na przestrzeni wielu lat obserwujemy ogromne zapotrzebowanie z jednoczesnym zainteresowaniem na wyżej wymienione formuły edukacyjne. Stały dostęp do nieodpłatnych, a jednocześnie bardzo atrakcyjnych i merytorycznych wydarzeń naukowych przekłada się na możliwość realizowania swoich pasji i zainteresowań naukowych, zwiększenie ogólnej świadomości społeczeństwa, uwrażliwienie go na różnorodność. Dzięki zaangażowaniu w przedsięwzięcia naukowe społeczeństwo jest bardziej świadome w odbiorze i weryfikowaniu informacji – ta wiedza cały czas powinna być przekazywana również do osób dorosłych. Jak pokazują statystyki nauka w Polsce jest bardzo niedofinansowana i jest dużo do zrobienia w tej kwestii. Formuła wydarzeń przystosowana do odbioru przez osoby niesłyszące i niedosłyszące przekłada się na ich lepszą jakość funkcjonowania w społeczeństwie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
130 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany