Boisko do badmintona z mini bramkami na terenie Parku Zielone Odolany

182
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wola
Ulrychów + Odolany
Autor pomysłu Monika Szpryngiel
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
168 813 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt ma charakter inwestycyjny i dotyczy budowy niewielkiego, ogólnodostępnego boiska do gry w badmintona z mini bramkami do gry w piłkę nożną, na terenie tzw. Parku Zielone Odolany, o który od lat walczą mieszkańcy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Ulrychów + Odolany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
na ternie nowo-powstającego Parko- Skwerku Zielone Odolany przy u. Sowińskiego oraz ul. Jana Kazimierza. Nr działki 12/8, nr obrębu 60502
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Boisko powinno powstać w pobliżu nowo-powstającego placu zabaw dla dzieci (iwestor Robyg) na terenie Parku Zielone Odolany, który to należy do M.st. Warszawy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma charakter inwestycyjny i dotyczy budowy niewielkiego, ogólnodostępnego boiska do gry w badmintona z mini bramkami do gry w piłkę nożną, na terenie tzw. Parku Zielone Odolany, o który od lat walczą mieszkańcy
Opis projektu
Projektowane boisko byłoby pierwszym ogólnodostępnym obiektem sportowo-rekreacyjnym w tej części Odolan (tj. okolice skrzyżowania Jana Kazimierza i Sowińskiego). Sposób korzystania z boiska zostałby zapisany w regulaminie. Ograniczenia dotyczyłyby między innymi zakazu korzystania z obiektu w czasie ciszy nocnej i po zapadnięciu zmroku oraz wprowadzania na teren obiektu zwierząt. Teren boiska byłby ogrodzony z furtką. Projektowane boisko o wymiarach 14 na 15 m z nawierzchnia poliuretanową wraz z ogrodzeniem, oświetleniem. Boisko powinno posiadać wyposażenie sportowe w postaci słupków i siatki do gry w badmintona oraz dwóch minibramek do gry w piłkę nożną. Przed boiskiem przy wejściu powinny znajdować się conajmniej 2 ławki pełniące funkcje pomocnicze dla m.in publiczności oraz kosz na śmieci.
Projekt powinien być zrealizowany w miarę możliwości z uwzględnieniem otaczającej zieleni, tak aby jej dodatkowo nie zniszczyć.

Aranżacja ogólnodostępnego boiska byłaby wyjściem naprzeciw dużemu zapotrzebowaniu lokalnej społeczności na brakującą, w tej intensywnie zabudowanej i zamieszkałej części Odolan, podstawową infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie Parku Zielone Odolany powstanie plac zabaw dla dzieci, naszym celem jest aby boisko do badmingtona z mini bramkami powstał w jego sąsiedztwie, a tym samym umożliwił spędzanie czasu wolnego młodzieży, dorosłym a także rodzicom na świeżym powietrzu w sposób kompleksowy.

W tej części Odolan nie zrealizowano dotąd żadnych publicznych obiektów zaspokajających lokalne potrzeby sportu i rekreacji. Na tym coraz gęściej zaludnionym obszarze dzieci i młodzież zmuszone są grać w piłkę w miejscach do tego nieprzeznaczonych tj. na drogach przeciwpożarowych, trawnikach, chodnikach, wśród pieszych i rowerów. Narażają się tym samym na liczne kontuzje i stwarzają jednocześnie zagrożenie dla innych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie projektu wyniesie 168813,07 (w tym koszty nieprzewidziane 8%)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
168 813,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszt eksploatacji dla takiego obiektu to wartość około 2.000 zł rocznie (konserwacja urzadzeń oraz bieżace naprawy, opróżnianie koszy na śmieci ).
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Modyfikacje

31.05.2016 15:26
Koordynator w dzielnicy Wola
10.06.2016 14:12
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (10)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Trochę szkoda z tego mikroparku, który pozostał (a i tak pewnie nie ostoi się na całym dzisiejszym obszarze) jeszcze coś zabierać.
  grzegorz123  17.01.2016 00:57
  • Ja również nie mam przekonania do tego pomysłu. Jest już raczej postanowione, ze skwerek ma powstać. Ma być na nim plac zabaw, zieleń itp. Skwerek jest niewielki, a każdy skrawek zieleni i trawy na Odolanach na wagę złota, nie bardzo podoba mi się koncepcja betonowanie kolejnego kawałka (boisko ma być pokryte powierzchnią poliuretanową). W badmintona można grać po prostu na trawie. Wystarczy siatka.
   AAAPSZYM  09.06.2016 00:18
 • Boisko miało by mieć tylko 14 na 15 m- to nie dużo a dzieci i dorośli mieliby co robić przy osiedlach z nadmiarem energii. Oczywiście to tylko propozycja.
  pszpryngiel@o2.pl  19.01.2016 14:18 Autor projektu
 • Myślę, że nie ma co żałować miejsca na boisko. Aktualnie teren Zielonych Odolan raczej odstrasza, więc każdy dodatkowy pomysł na jego zagospodarowanie jest cenny. Mam tylko pytanie - jak zostanie zrealizowany monitoring? Tzn. kto będzie go administrował - dzielnica?
  Tomasz_Kepa  25.01.2016 21:26
  • Musimy pamiętać, że inwestor Robyg ma zorganizować plac zabaw też w tym miejscu już na wiosnę br. Co do monitoringu to myśle, że szczegóły powinny być dopracowane przez urząd. Moim zdaniem monitoring powinien być, żeby zaraz nie było to zdewastowane.
   pszpryngiel@o2.pl  26.01.2016 12:27 Autor projektu
 • Ciekawy pomysł! Taki park faktycznie mógłby być oblegany przez dzieciaki :) Może warto wyznaczyć na nim też linie boiska do siatkówki i zapewnić możliwość zamontowania siatki na większej wysokości? Dzięki temu teren byłby wielofunkcyjny.
  PiotrekG  14.03.2016 12:46
 • Ogrodzić, zrobić nawierzchnię... o czym my rozmawiamy? Po drugiej stronie ulicy Wolskiej jest masa miejsca na badmintona i piłkę. Zostawmy ten skrawek zieleni dla tych którzy chcą wyjść z dzieckiem a czas nie pozwala na dalszy spacer. Jak zauważył przytomnie AAAPSZYM do badmintona wystarczy siatka, słupki, rakietki i odrobina chęci. Mieszkam 300 m od tego skwerku i zobowiązuję się sprezentować taki zestaw p. Monice jeśli nie zagrodzi nam kawałka parku... Pozdrawiam.
  wawomaniak  24.06.2016 18:04
  • Pani/Panie Wawamaniak trzymaj za słowo. Ps jakoś nie widzę tłumów spacerujacych zwłaszcza z dziećmi w tych chaszczach.
   pszpryngiel@o2.pl  24.06.2016 23:31 Autor projektu
  • Chaszcze to przesadne określenie, ale zgadzam się że nie wygląda to najlepiej. Pragnę jednak przypomnieć że Robyg otrzymał pozwolenie na budowę parku i prace mają ruszyć lada dzień. Dajmy im szansę ;)
   wawomaniak  25.06.2016 08:01
  • Robyg ma zajac sie inwetycja przy rogu Jana Kazimierza i Sowinskiego- na inwestycje ma przeznaczyc 350 tys. w tym wybudowac plac zabaw, labirynt dla dzieci z krzewow, nasadzic 1000 krzewow i drzew, rozbic alejki-mysle ze w tej kwocie majac do zagospodarowania 1,2 ha dzialki to trudne. Lada moment- trwa juz od poczatku roku- porozumień jeszcze nie podpisano. Moje projekty maja byc zlokalizowane przy silowni plenerowej (oczywiscie jesli zadecyduja tak mieszkancy- wiekszosc)
   pszpryngiel@o2.pl  27.06.2016 11:12 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany