571 - Rewitalizacja ul. Przasnyskiej

14.01.2016 12:12 W trakcie realizacji
awatar Mateusz Durlik
autor projektu

Stan realizacji projektu

Wykonano koncepcję zagospodarowania oraz dokumentację projektowo-kosztorysową. Okazało się, że środki przeznaczone na zrealizowanie zgłoszonego pomysłu nie są wystarczające. W 2017 r. projekt zostanie wykonany w zakresie ścieżek i chodników. Zakończenie robót budowlanych przewidziano na 31.11.2017 r. Ogłoszono przetarg na realizację projektu w pozostałym zakresie. Otwarcie ofert nastąpiło 7.03.2018 r., złożono 2 oferty. Został wybrany Wykonawca robót. Obecnie prowadzone są prace odbiorowe robót.

Oddane głosy

1178
Realizowany przez: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Żoliborz
Aktualizacja: 29.08.2018 12:19

Rewitalizacja ul. Przasnyskiej polegająca na odnowieniu terenów zielonych, nowe nasadzenia, wyznaczenie miejsc parkingowych, itp.

Kategoria projektu

 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna

Koszt całkowity projektu

320 000,00 zł

Dzielnica

Żoliborz


Charakter projektu

Lokalny, Żoliborz Południowy - Powązki


Lokalizacja projektu

ul. PrzasnyskaZasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt ogólnodostępny,

Pełny opis projektu

Przygotowanie koncepcji rewitalizacji ul. Przasnyskiej wraz z projektodawcą przedstawiającą spójna wizję otoczenia ulicy. Projekt polega na rewitalizacji, zgodnie z planem, poprzez wyznaczenie i przygotowanie nowych miejsc parkingowych, ułożenie chodnika, nasadzenie rabat kwiatowych, trawy, drzew, montaż latarni, barierek zabezpieczających drzewa oraz oddzielających chodnik od miejsc parkingowych, wyznaczenie ścieżki rowerowej.Szczegóły w załączonych wizualizacjach poglądowych.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Ul. Przasnyska wymaga przebudowy ze względu na brak miejsc parkingowych, zniszczone chodniki, kiepskie oświetlenie, niszczejące drzewa, itp

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wyznaczenie 22 miejsc parkingowych 170zł/m2,
Ścieżka rowerowa to koszt około 200 zł/m2,
Nasadzenie 10 drzew koszt około 438 zł/szt.,
Rabata kwiatowa to koszt około 100zł /m2,
Siew trawy około 22zł/m2,


Całkowity koszt projektu: 320 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

koszty konserwacji i wody do podlewania roślin.


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 4 000,00 zł

ModyfikacjeKomentarze (2)

 • wojmarcin  10.02.2016 19:10
  Na ul. Przasnyskiej trwają i będą kilka lat trwały budowy osiedli więc inwestowanie w nowe trawniki, nawierzchnie, ścieżki jest bez sensu. Pieniądze te lepiej przeznaczyć na wykończenie południowej strony ul. Rydygiera czy urządzenie zieleni na tyłach osiedli od strony trakcji kolejowej. Ulica Przasnyska będzie nawiedzana przez budowlańców, rozkopy, przyłącza,lepiej niech poczeka bo zmarnuje się pieniądze a potem wszystko rozkopią.
 • yamahafz6  08.03.2016 16:21
  Ul. Rydygiera również przez kilka kolejnych lat będzie rozjeżdżana przez te same ciężarówki co na ul. Przasnyskiej a dodatkowo przez ciężarówki dojeżdżające do nowo budowanych budynków sPlace. Tak więc nie jest to dobry argument.

  Ten projekt dotyczy odnowienia miejsc parkingowych, chodników i zieleni - a nie samej nawierzchni ulicy, która rzeczywiście będzie jeszcze niszczona przez ciężarówki.

  Ul. Rydygiera jest planowana do odnowienia w 2018 roku a nie ma jeszcze planów odnowienia ul. Przasnyskiej. Dlatego ten skromny projekt i skromny budżet (porównując go do budżetu rewitalizacji całej ul. Rydygiera) pozwoli odnowić część ul. Przasnyskiej.

  Urządzeniem zieleni na tyłach trakcji kolejowej powinny zająć się sąsiadujące wspólnoty oraz warto zgłosić to do PKP PLK, jako właściciela terenu.

Zaloguj się, aby komentować.