Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

SALE GIMNASTYCZNE dla mieszkańców - bezpłatne udostępnienie i system informacji o wolnych miejscach

644
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Ewa Sulej
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
69 000 zł
Kategoria
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt zakłada stworzenie systemu informacji on-line o dostępnych salach gimnastycznych w ursynowskich szkołach i UCSiR oraz nieodpłatne ich udostępnienie mieszkańcom w godzinach popołudniowych w dni powszechne oraz w weekendy. Projekt ma na celu integrację mieszkańców poprzez wspólne spędzanie czasu w aktywny sposób.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Publiczne szkoły na Ursynowie posiadające salę gimnastyczną oraz Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Publiczne szkoły na Ursynowie posiadające salę gimnastyczną oraz Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, w tym: - SP nr 16 - SP nr 81 - SP nr 96 - SP nr 100 - SP nr 303 - SP nr 310 - SP nr 313 - SP nr 318 - SP nr 319 - SP nr 322 - SP nr 330 - SP nr 336 - SP nr 340 - SP nr 343 - Gimnazjum 91 - Gimnazjum 92 - Gimnazjum 93 - Gimnazjum 94 - Gimnazjum 95 - Gimnazjum 96 - LO 63 - LO 70 - LO 109

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada stworzenie systemu informacji on-line o dostępnych salach gimnastycznych w ursynowskich szkołach i UCSiR oraz nieodpłatne ich udostępnienie mieszkańcom w godzinach popołudniowych w dni powszechne oraz w weekendy. Projekt ma na celu integrację mieszkańców poprzez wspólne spędzanie czasu w aktywny sposób.
Opis projektu
Projekt zakłada stworzenie systemu informacji on-line o dostępnych salach gimnastycznych w ursynowskich szkołach i UCSiR (miejsce, dni, godziny, warunki skorzystania) oraz nieodpłatne ich udostępnienie mieszkańcom w godzinach popołudniowych w dni powszednie (przykładowo w godzinach 17.00 – 21.00) oraz w weekendy (przykładowo w godzinach 9-18.00¸ tylko w celach niekomercyjnych. Łącznie przewiduje się 1100 godzin w roku.
Projekt zakłada jedynie udostępnienie sali na potrzeby wspólnego, oddolnego, sąsiedzkiego pogrania np. w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę siatkową, piłkę ręczną czy gry zespołowe, nie przewiduje się animatora.
System zapisów zostanie opracowany na etapie realizacji projektu. Przykładowo może wyglądać tak:
Zainteresowane placówki dysponujące salą gimnastyczną wprowadzają dane o dostępnych godzinach w danych dniach (np. w cyklu miesięcznym). System informacji o wolnych miejscach może działać na zasadzie kalendarza, tj. po wybraniu danego dnia pokazuje się informacja o dostępnej sali, wraz z kontaktem do danej placówki oraz zasadami rezerwacji Sali w danej szkole. System nie przewiduje elektronicznej rezerwacji miejsc. Rezerwacje dokonywane mogą być telefonicznie/mailowo/ osobiście w danej szkole.

Projekt ma na celu integrację mieszkańców poprzez wspólne spędzanie czasu w aktywny sposób.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu promocję aktywnego spędzania czasu, zachęcenia mieszkańców do wspólnego uprawiania sportu. Projekt wychodzi na przeciw także tym mieszkańcom, których nie stać na odpłatne korzystanie z sal gimnastycznych. Dziś brakuje także informacji zebranych w jednym miejscu nt. dostępności sal w poszczególnych szkołach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Stworzenie systemu informacji o wolnych miejscach - 8 000
Udostępnienie sal – 1100 godzin * 50 zł = 55 000
Koszt obsługi – 6 000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
69 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (7)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Jest to bardzo przykre ale znalezienie wolnego terminu popołudniowego na Ursynowskich salach graniczy z cudem. Pomimo chęci i pieniędzy, jest to dość trudne. Może taki system w jakiś sposób by to ułatwił.
  Tomasz Kmieciński  15.01.2016 10:21
 • Pomysł jest bardzo dobry.
  Warto może w systemie dodać godziny i lokalizacje w których pograć można w dane dyscypliny - wtedy miłośnicy poszczególnych gier zespołowych będą mogli łatwiej uzgodnić termin i miejsce spotkań.
  Projekt mógłby może objąć także boiska przyszkolne - nie rozumiem, dlaczego np. z boisk przy ul Koncertowej profituje głównie osoba prywatna poprzez firmę LET'S GO
  Tomasz Wałkuski  15.01.2016 21:26
  • W przypadku boisk przy ul. Koncertowej wynika to z podpisanego partnerstwa publiczno-prywatnego. Dzieki temu zostal tam stworzony obiekt caloroczny (balon pneumatyczny w okresie zimowym sfinansowany przez inwestora). W zamian za inwestycje firma otrzymala mozliwosc wynajmu boisk w okreslonych godzinach. Umowa ta jest bardzo korzystna dla szkoly (przez caly rok boisko do dyspozycji uczniow, dodatkowe fundusze z tytulu wynajmu). Srodki te sa przeznaczane na modernizacje placowki, zakup nowego i nowoczesnego sprzetu, remonty itd.
   Iwan5350  15.01.2016 23:19
 • Na pewno jest korzystna dla firmy LET'S GO.
  To, że szkoła może korzystać z boiska wydaje mi się "oczywistą oczywistością". Szkoda, że mieszkańcy, którzy płacą podatki i defacto utrzymują szkołę nie mają możliwości skorzystania z boisk.
  Tomasz Wałkuski  16.01.2016 22:29
  • Być może trochę niedoprecyzowałem z tym korzystaniem. Chodziło mi o okresy zimowe (od mniej więcej listopada do marca), w których to przy normalnym boisku nie byłoby możliwości korzystania (złe warunki pogodowe). Zaś co do utrzymywania szkoły - w dzisiejszych czasach już tak pięknie nie jest. Spora część z nich, aby utrzymać wysoki poziom musi zajmować się wynajmowaniem pomieszczeń, sal gimnastycznych czy też boisk w celu uzyskania dodatkowych dochodów na różnego rodzaju modernizacje. Czy szkoła dałaby radę bez tych dodatkowych środków? - pewnie tak. Jak by wyglądała? - wolę nawet nie myśleć. "Polska w ruinie" nie byłoby wtedy wyolbrzymieniem, lecz smutną prawdą.
   Iwan5350  18.01.2016 12:50
 • Problemem jest nie tyle wiedza, gdzie i kiedy sale są wolne, ale fakt, że rzadko kiedy są wolne i dotyczy to z ww. powodów chyba wszystkich ursynowskich szkół...
  Agnieszka Majcher-Teleon  25.01.2016 23:14
  • Tego nie wiemy, bo takiego systemu informacji nie ma. W weekendy część sal jest wolna, np. na Koncertowej.
   Ewa_Sulej  26.01.2016 22:49 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany