Literacka Redutowa - cykl spotkań autorskich w bibliotece.

659
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wola
Ulrychów + Odolany
Autor pomysłu Beata Chojnacka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
20 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Cykl dziesięciu spotkań autorskich ze znanymi i nagradzanymi autorami książek. Spotkania poszerzyłyby ofertę kulturalną Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 36 i Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 80 przy ul. Redutowej 48.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Ulrychów + Odolany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Redutowa 48.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Cykl dziesięciu spotkań autorskich ze znanymi i nagradzanymi autorami książek. Spotkania poszerzyłyby ofertę kulturalną Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 36 i Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 80 przy ul. Redutowej 48.
Opis projektu
W ciągu roku planujemy 10 spotkań autorskich, jedno spotkanie w miesiącu (poza lipcem i sierpniem). Wśród zaproszonych gości byliby autorzy znani i poczytni, na których książki czytelnicy czekają niecierpliwie, pisarze nagradzani prestiżowymi literackimi nagrodami, w tym nagroda NIKE. Spotkania będą skierowane do młodzieży, osób dorosłych i seniorów, klubowiczów MDKK działającego od 2 lat w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 36 i klubowiczów DKK, działającego od 5 lat w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 80 jak również klubów czytelniczych działających na terenie dzielnicy Wola oraz wszystkich zainteresowanych osoba lub dorobkiem literackim autora.
Spotkania odbywałyby się w godzinach popołudniowych (środa, czwartek lub piątek) o godzinie 17.30 lub 18, trwałyby ok 1-1,5 godziny. Po oficjalnej części spotkania, każdy z uczestników mógłby podejść do pisarza, autora, porozmawiać, wymienić się opiniami, wrażeniami, uzyskać autograf. Nawiążemy współpracę z wydawnictwami aby umożliwić ewentualnym chętnym uczestnikom spotkania zakup książek zaproszonego autora.
Cykl spotkań autorskich z cenionymi i uznanymi autorami podniósłby prestiż klubów czytelniczych MDDK i DKK. Spotkania byłyby promocją biblioteki, a przede wszystkim promocją czytelnictwa w środowisku lokalnym.
Wierzymy, że bezpośredni kontakt z twórca ulubionej książki to prawdziwy rarytas, a zdobycie autografu może stać się początkiem nowego hobby. Cytując Mariusza Szczygła: "Obie strony przeżywają to samo: dowartościowanie. Pisarz jest pożądany jako osobowość. Publiczność jest szczęśliwa, że mogła zbliżyć się do twórcy".
Uzasadnienie realizacji projektu
Cykl spotkań autorskich w ramach projektu jeszcze bardziej urozmaiciłby i podniósł prestiż spotkań MDKK i DKK, ale przede wszystkim wpłynąłby na promocję i upowszechnienie czytelnictwa na Woli.
Kilku seniorów, czytelników Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 80 bierze udział w warsztatach pisarskich prowadzonych przez dziennikarkę Patrycję Bukalską i takie spotkania z pisarzami byłyby okazją do rozmowy, weryfikacji warsztatu pisarskiego oraz zetknięcia się z "żywą literaturą".
Spotkania autorskie poszerzyłyby ofertę kulturalna biblioteki skierowana do społeczności lokalnej. Takie wydarzenia literackie przyciągałyby miłośników słowa, których część z pewnością stale zaczęłaby korzystać z innych usług Biblioteki Publicznej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
10 spotkań autorskich - 20000,00 zł brutto.
Koszt obejmuje wynagrodzenie pisarza oraz działania promocyjne dotyczące spotkania.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany