946 - Kwiaty na betonie

15.01.2016 00:23 Zrealizowano
awatar Maria Puciata
autor projektu

Stan realizacji projektu

W ramach projektu ustawiono donice z kwiatami. Nad Trasą Łazienkowską pojawiły się również obudowane ławy betonowe. Realizacja projektu przesunęła się na 2018 r. z powodu konieczności zwiększenia środków na wykonanie zadania.

Oddane głosy

654
Realizowany przez: Zarząd Oczyszczania Miasta / Zarząd Zieleni
Aktualizacja: 18.07.2018 11:46

Celem projektu jest ocieplenie zimnego betonowego charakteru wiaduktu Marszałkowskiej nad Trasą Łazienkowską. Projekt zakłada obudowanie drewnem podwójnych betonowych ław po obydwu stronach wiaduktu, tak mogli z nich korzystać pasażerowie oczekujący na przystankach tramwajowych oraz umieszczenie 6 donic z nasadzeniami krzewów i kwiatów sezonowych wzdłuż barierki po parzystej stronie Marszałkowskiej.

Kategoria projektu

  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
  • kultura

Koszt całkowity projektu

32 245,00 zł

Dzielnica

Śródmieście


Charakter projektu

Lokalny, Wars


Lokalizacja projektu

Wiadukt na Marszałkowskiej nad Trasą Łazienkowską


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z efektu realizacji projektu korzystać będą wszyscy mieszkańcy Warszawy i wszyscy przechodnie, a zwłaszcza pasażerowi komunikacji tramwajowej, oczekujący na przystankach usytuowanych na wiadukcie.
Ponadto zimny i nieprzyjazny charakter obecnego wyposażenia wiaduktu zostanie ocieplony zarówno wizerunkowo, jak i praktycznie.

Pełny opis projektu

Ławy betonowe ustawione obecnie po obu stronach wiaduktu nad Trasą Łazienkowską nie nadają się do korzystania przez pasażerów oczekujących na przystankach tramwajowych. Wielkie niewykorzystane płaszczyzny betonowe wykorzystywane są obecnie jedynie przez graficiarzy, co dodatkowo nadaje wiaduktowi bardzo nieprzychylny, nieestetyczny charakter. Obudowanie ław tworzywem odpornym na działanie czynników atmosferycznych, zarówno na siedzeniach, jak i oparciach, a nawet w pewnym stopniu nad głowami siedzących, nada lawom przyjazny i ciepły charakter.
Ponadto, dla niezbędnego ocieplenia wizerunku tej części miasta, wnioskuję ustawienie 6 donic betonowych z pierścieniem metalowym o wymiarach 158 cm x74 cm x 48,6 cm – jak na ul. Marszałkowskiej u wylotu Oleandrów (po 3 donice po każdej ze stron ławy). Donice będą z nasadzeniami w sezonie letnim, np. z begonii stale kwitnącej, perlargonii rabatowje, askamitki, irezyny, szałwi błyszczącej czy omszonej co będzie nawiązywało do obsadzenia donic zlokalizowanych na wysokości ul. Oleandów.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Poprawa estetyki i ocieplenie wizerunku miasta, nadanie mu bardziej ludzkiego, przyjaznego charakteru.
Przystosowanie zimnych betonowych ław do realnego korzystania z nich przez oczekujących na przystankach tramwajowych pasażerów.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

W porozumieniu z projektodawcą urealniono kwotę realizacji projektu na 32 245 zł oraz zmiany materiału roślinnego zastosowanego w donicach (rośliny jednoroczne) oraz materiału jaki zostanie wykorzystany do obudowy ław betonowych (zastąpienie drewna tworzywem odpornym na działanie czynników atmosferycznych).
1. obudowa betonowych ław z projektem i nadzorem 9 220 zł
2. ustawienie donic, wykonanie obsadzenia i pielegnacja roślin w pierwszym roku po posadzeniu - 17 000 zł
3. pielegnacja w latach kolejnych 6 000 zł
4. oznakowanie - 25 zł

Całkowity koszt projektu: 32 245,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszt rocznej pielęgnacji: 2018 – 2 000,00 zł, 2019 – 2 000,00 zł. 2020 – 2 000,00 zł.


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 6 000,00 złKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.