Zajęcia z instruktorem na wrotowisku w Parku Szymańskiego

1130
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wola
Ulrychów + Odolany
Autor pomysłu Katarzyna Krzemińska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
36 500 zł
Kategoria
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada organizację w okresie wakacyjnym cyklu zajęć na wrotkowisku w Parku Szymańskiego, podczas których uczestnicy będą mogli zdobyć lub udoskonalić umiejętność jazdy na wrotkach lub rolkach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Ulrychów + Odolany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Szymańskiego, okolica Al. Prymasa Tysiąclecia
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wrotkowisko, na którym odbywać miałyby się zajęcia znajduje się w Parku Szymańskiego, w pobliżu Al. Prymasa Tysiąclecia.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada organizację w okresie wakacyjnym cyklu zajęć na wrotkowisku w Parku Szymańskiego, podczas których uczestnicy będą mogli zdobyć lub udoskonalić umiejętność jazdy na wrotkach lub rolkach.
Opis projektu
Projekt przewiduje organizację w okresie wakacyjnym naukę jazdy na wrotkach lub rolkach pod okiem profesjonalnych instruktorów, na terenie wrotkowiska, zlokalizowanego w Parku Szymańskiego. Zajęcia byłyby otwarte dla wszystkich zainteresowanych i odbywałyby się w lipcu oraz sierpniu 2 razy w tygodniu po 2h, w wybrany dzień roboczy tygodnia w godzinach 18-20 oraz w weekend o wcześniejszej porze. Mimo, iż jest to okres wakacyjny proponujemy takie rozwiązanie, by umożliwić udział osobom pracującym, które również chcą skorzystać z oferty aktywnego spędzania lata w mieście. Zajęcia weekendowe będą alternatywą dla osób pracujących do późna oraz umożliwią wspólny udział całym rodzinom.
Równolegle będą się odbywać zajęcia w grupie początkującej i zaawansowanej, dla dzieci i dla dorosłych, łącznie 4 grupy, z których każdą prowadzić będzie 1 instruktor. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie ratownik medyczny.
Na miejscu uczestnicy nieposiadający niezbędnego sprzętu będą miały możliwość wypożyczenia wrotek, rolek i/lub ochraniaczy.
Proponowane działanie pozwoli lepiej wykorzystać infrastrukturę już dostępną w dzielnicy oraz zachęcić do podjęcia aktywności fizycznej osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z jazdą na wrotkach lub rolkach.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie dzielnicy Wola, w szczególności w obszarze, gdzie znajduje się Park Szymańskiego, jest dużo terenów zielonych, parków, ścieżek rowerowych; mieszkańcy mają do dyspozycji dość bogatą infrastrukturę, pozwalającą na uprawianie różnych sportów, często są to nowe obiekty, wybudowane również dzięki projektom w budżetu partycypacyjnego. Dlatego też zasadne wydaje się obecnie zwiększenie środków na działania mające na celu wykorzystanie istniejącej infrastruktury, zachęcanie do jej wykorzystania i promocję aktywnego stylu życia wśród mieszkańców. Umożliwić to mogą m.in. proponowane zajęcia z nauki jazdy na wrotkach i rolkach. Ponadto jest to projekt nie wymagający dużych nakładów finansowych ani nie generujący przyszłych kosztów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynagrodzenie instruktorów (4 os. x 16 lekcji x 2h) – 28 800 zł
Koszt zapewnienia ratownika medycznego (16 x 2h) – 6 400 zł
Promocja (projekt graficzny i druk plakatów, ulotek, banera) – 1 300 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
36 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

09.06.2016 12:52
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Instrukorem będzie pomysłodawczyni projektu? Myślę, że zdecydowanie lepsze są projekty dotyczące infrastruktury, która zostaje na lata niż "bezpłatnych" zajęć, które są tylko czasowe a skorzystać z nich może niewielka część mieszkańców.
  Tomasz_Kepa  25.01.2016 21:30
  • Nie, nie jestem instruktorem i nie interesuje mnie kogo wybierze urząd do ewentualnego poprowadzenia zajęć. Jestem osobą, która chciałaby sama z takich zajęć skorzystać, i tyle. Tak jak pisałam w uzasadnieniu projektu - widzę potrzebę organizacji zajęć, które promować będą sport i zachęcać do korzystania z istniejącej infrastruktury. Można oczywiście budować kolejną, ale wg mnie jest jej już sporo. Pozdrawiam!
   Katarzyna Krzemińska  26.01.2016 14:20 Autor projektu
 • Może dobrym pomysłem byłoby dodatkowo edukowanie uczestników, że zgodnie z przepisami na wrotkach/rolkach nie wolno się poruszać po drodze dla rowerów. Przy coraz większym udziale dróg dla rowerów o nawierzchni bitumicznej coraz więcej rolkarzy/wrotkarzy zaczyna wbrew przepisom z nich korzystać powodując niebezpieczeństwo dla rowerzystów i siebie samych. Jest to bardzo duży problem, sam np. w dzień kiedy był organizowany ten nightskating czy jakoś tak wieczorem mijałem sznury rolkarzy na ulicy Świętokrzyskiej i dalej innych w kierunku Woli/Bemowa.
  kemot404  03.02.2016 22:42
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany